نشان جانبازی بر سینه ۱۰ هزار رزمنده اردبیلی به گزارش کانال خبری ایران هاریکا به گزارش هاریکا خبر، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل عصر دوشنبه همزمان با روز جانباز با حضور در منزل محسن اسماعیل‌زاده جانباز ۷۰ درصد اردبیلی با ابلاغ سلام و تهیت رهبری معظم انقلاب، جانبازان را اسطوره‌های صبر […]

نشان جانبازی بر سینه ۱۰ هزار رزمنده اردبیلی

به گزارش کانال خبری ایران هاریکا به گزارش هاریکا خبر، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل عصر دوشنبه همزمان با روز جانباز با حضور در منزل محسن اسماعیل‌زاده جانباز ۷۰ درصد اردبیلی با ابلاغ سلام و تهیت رهبری معظم انقلاب، جانبازان را اسطوره‌های صبر و ایثار در پایداری و صلابت جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد.
آیت‌الله سید حسن عاملی از جانبازان به عنوان ولی نعمات جامعه و مجاهدان راه استقلال، آزادی، عزت و شرف این مرز و بوم یاد کرد و گفت: ۱۰ هزار و ۲۰۰ نفر از رزمندگان این استان به نشان جانبازی نائل آمدند که به وجود چنین سرمایه‌های معنوی افتخار می‌کنیم.
وی تصریح کرد: ۱۵۰ نفر از این جانبازان به درجه و رتبه جانبازی بیش از ۷۰ درصد نائل آمدند که در حقیقت بعد از رشادت‌های به یادماندنی امروز در سنگر دفاع از انقلاب و حریم ولایت سر از پا نمی‌شناسند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل مظلومیت جانبازان و ایثارگران را یادآور شد و افزود: دشمنان قسم خورده انقلاب امروز سعی می‌کنند تا این فرهنگ ارزشمند را به حاشیه رانده و به نوعی از انتقال این فرهنگ به نسل آینده جلوگیری کنند.
آیت‌الله عاملی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: ضروری است تا در این میدان سخت مبارزه فرهنگی مجموعه‌های انقلابی و نهادهای ارزشمند بکوشند تا خاطرات و گنجینه‌های معرفتی همه ایثارگران اعم از شهدا، جانبازان و آزادگان را جمع‌آوری کرده و به نسل‌های بعدی به عنوان یک سیره ارزشمند منتقل کنند.
به گزارش هاریکا خبر، همزمان با سالروز ولادت حضرت عباس (ع) علمدار دشت نینوا که به نام روز جانباز نامگذاری شده، در شهرهای مختلف استان تجلیل از جانبازان و افتخارآفرینان هشت سال دفاع مقدس انجام شد.