دستگیری ۱۰۰ میلیارد تومانی اردبیلی‌ها از نیازمندان به گزارش کانال خبری ایران هاریکا صفر توحیدی در گفت‌و گو با هاریکا خبر، اظهار کرد: این میزان کمک جمع‌آوری شده در سطح استان ۴۰ درصد رشد نشان می‌دهد که قطعاً تا پایان سال این رقم قابل افزایش خواهد بود. وی به برگزاری جشن نیکوکاری در سطح استان […]

دستگیری ۱۰۰ میلیارد تومانی اردبیلی‌ها از نیازمندان

به گزارش کانال خبری ایران هاریکا صفر توحیدی در گفت‌و گو با هاریکا خبر، اظهار کرد: این میزان کمک جمع‌آوری شده در سطح استان ۴۰ درصد رشد نشان می‌دهد که قطعاً تا پایان سال این رقم قابل افزایش خواهد بود.

وی به برگزاری جشن نیکوکاری در سطح استان در آستانه عید نوروز اشاره کرد و گفت: ۱۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان سال گذشته در جشن نیکوکاری به صورت نقد و غیرنقد کمک‌های مردمی جمع‌آوری شد که در حال حاضر این رقم در جشن نیکوکاری امسال به بیش از ۱۵ میلیارد تومان کمک‌های نقدی، غیرنقدی و هدایای مردمی رسیده است.

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه در قالب سامانه هوشمند امداد امکان ثبت اطلاعات خانواده‌های نیازمند از طریق کافی‌نت فراهم می‌آید، تصریح کرد: با مراجعه به آدرس سامانه امداد هوشمند افراد نیازمند بدون مراجعه به کمیته امداد می‌توانند درخواست خود را مبنی بر عضویت در کمیته امداد و بهره‌مندی از خدمات این نهاد انقلابی به ثبت برسانند تا بعد از ارزیابی نهایی به درخواست آنها پاسخ داده شود.

توحیدی افزود: در کنار درخواست متقاضیان مبنی بر تحت پوشش قرار گرفتن در قالب کمیته امداد، دریافت تسهیلات اشتغالزا و کارگشایی نیز از طریق سامانه هوشمند انجام می‌شود.

وی در مورد جلب مشارکت‌های مردمی خاطر نشان کرد: با کد دستوری و همچنین شماره حساب کمیته امداد پرداخت آنلاین کمک‌های مردمی به نیازمندان انجام می‌شود که در این زمینه مراکز نیکوکاری استان نیز آماده دریافت کمک‌های عموم مردم هستند.

توحیدی در مورد طرح قرض‌الحسنه نیکو نیز اضافه کرد: از ابتدای امسال تا ۴۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه در مورد اشتغال و کارگشایی به ۴ هزار و ۵۰۰ نفر در سطح استان پرداخت شده است.

وی این تسهیلات را رفع‌کننده نیاز گروه‌های آسیب‌پذیر عنوان کرد و ادامه داد: سعی ما بر این است تا با جذب کمک‌های خیرین در قالب صندوق امداد ولایت از این ظرفیت استفاده کنیم تا نیازمندان منابع قرض‌الحسنه با صفر درصد دریافت کرده و بخشی از نیاز خود را رفع کنند.

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل بیان کرد: خیرین بخشی از مبالغ مازاد بر نیاز خود را به صورت امانت در اختیار این صندوق قرار می‌دهند تا به صورت تسهیلات قرض‌الحسنه در اختیار نیازمندان قرار گیرد.