تقویت و عملیاتی کردن صنایع دانش بنیان در اردبیل رویکرد اصلی ماست به گزارش کانال خبری ایران هاریکا در اخبار اردبیل  تقویت و عملیاتی کردن صنایع دانش بنیان در اردبیل رویکرد اصلی ماست , به گزارش هاریکا خبر، سیدحامد عاملی شامگاه سه شنبه در بازدید از روند تکمیل و بررسی مشکلات نخستین کارخانه نوآوری استان […]

تقویت و عملیاتی کردن صنایع دانش بنیان در اردبیل رویکرد اصلی ماست

به گزارش کانال خبری ایران هاریکا در اخبار اردبیل  تقویت و عملیاتی کردن صنایع دانش بنیان در اردبیل رویکرد اصلی ماست , به گزارش هاریکا خبر، سیدحامد عاملی شامگاه سه شنبه در بازدید از روند تکمیل و بررسی مشکلات نخستین کارخانه نوآوری استان اردبیل از تکمیل و بهره برداری نخستین کارخانه نوآوری استان تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده خبر داد.
وی خاطرنشان کرد: در کارخانه نوآوری تمامی ایده‌ها پرورش می‌یابند و تمامی ایده‌ها مطرح شده و بعد از نتیجه بخشی، برای تولید به صورت صنعتی وارد بازار می‌شوند.
استاندار اردبیل با اشاره به اینکه کارخانه نوآوری زیرساخت مهمی برای نخبگان و افرادی است که فکر و ایده جدیدی دارند، تصریح کرد: حمایت از شرکت‌های دانش بنیان‌ها و ایده‌هایی که در حوزه دانش بنیان تولید می‌شود رویکرد اصلی ما در استان اردبیل است.
عاملی اظهار کرد: با تقویت و عملیاتی کردن صنایع دانش بنیان، می‌توانیم زیرساخت‌های اقتصادی استان را بر پایه محکمی استوار کنیم.
وی همچنین به اهمیت واحدهای دانش بنیان اشاره کرد و گفت: لازم است در استان بتوانیم چند کارخانه به همین شیوه ایجاد کنیم تا فکرهای تازه وارد حوزه اقتصاد استان شود.
استاندار اردبیل با بیان اینکه ارزش افزوده ای که در حوزه دانش بنیان، ایجاد می‌شود به مراتب بالاتر از سایر بخش هاست، تصریح کرد: با توجه به اینکه صنعت دانش بنیان مبتنی بر خلاقیت و توان منابع انسانی است، با این کار علاوه بر حفظ منابع انسانی دارای فکر در استان ارزش افزوده محصولات نیز وارد اقتصاد استان می‌شود.
عاملی کارخانه نوآوری را زیرساختی برای طی شدن فرایند تبدیل فکر و ایده به محصول عنوان کرد و گفت: کارخانه نوآوری شامل بستر، زیرساخت و منابع انسانی بوده که چرخه تبدیل ایده‌های مختلف نخبگان را برای تولید محصولات دانش بنیان فراهم می‌کند.