۹۸۰ هزار نفر در استان اردبیل برگه سهام عدالت دارند به گزارش اخبار اردبیل  , حسین وطن‌دوست در گفت‌وگو با خبرنگار هاریکا، اظهار کرد: بزرگترین انتخابات اقتصادی کشور در ماه آینده برگزار خواهد شد که در استان اردبیل نیز برای انتخاب هیئت مدیره شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت این انتخابات با مشارکت سهامداران و دارندگان سهام […]

۹۸۰ هزار نفر در استان اردبیل برگه سهام عدالت دارند

به گزارش اخبار اردبیل  , حسین وطن‌دوست در گفت‌وگو با خبرنگار هاریکا، اظهار کرد: بزرگترین انتخابات اقتصادی کشور در ماه آینده برگزار خواهد شد که در استان اردبیل نیز برای انتخاب هیئت مدیره شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت این انتخابات با مشارکت سهامداران و دارندگان سهام عدالت برگزار خواهد شد.
وی تصریح کرد: با آزادسازی سهام عدالت و امکان ورود آن به بازار بورس و امکان معامله در بازار سرمایه شرایطی برای دارندگان سهام عدالت به وجود آمده تا در صورت انتخاب روش غیر مستقیم بتوانند از سود معاملات برگه سهام خود در قالب شرکت سرمایه‌گذاری استفاده کنند.
مدیرکل دفتر امور اقتصادی استانداری اردبیل تعداد دارندگان سهام عدالت را در استان ۹۸۰ هزار نفر اعلام کرد و گفت: ۵۱۱ هزار نفر از این افراد روش غیر مستقیم را در مدیریت برگه سهام خود انتخاب کردند که باید با ثبت اطلاعات خود در سامانه سجام امکان بهره‌مندی از مزایای برگه سهام خود را به روش غیر مستقیم در دست بگیرند.
وطن‌دوست افزود: افرادی در انتخابات ماه آینده هیئت مدیره شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت امکان رأی دادن خواهند داشت که در سامانه سجام ثبت اطلاعات کرده و کد بورسی دریافت کرده باشند.
وی از ثبت‌نام ۳۵ نفر در انتخابات هیئت مدیره شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان خبر داد و خاطر نشان کرد: البته تا ۲۸ فروردین ماه فرصت برای ثبت‌نام داوطلبان وجود دارد که انتظار می‌رود افراد با رشته تخصصی مدیریت بازرگانی و آشنا به بازار سرمایه در انتخابات ورود پیدا کنند تا امکان دفاع از حق و حقوق سهامداران برای آنها فراهم آید.
وطن‌دوست اضافه کرد: کمیته‌های تخصصی در سطح ملی صلاحیت علمی و تخصصی کاندیداها را مورد بررسی قرار داده و بعد از نهایی شدن لیست اسامی آنها در هر استان اعلام می‌شود تا دارندگان برگه سهام عدالت که دارای شماره سجام هستند، بتوانند رأی خود را داده و افراد دارای صلاحیت را انتخاب کنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: در مهلت باقیمانده اگر سهامداری اطلاعات خود را در سامانه سجام ثبت نکرده، فرصت ثبت اطلاعات و گرفتن کد بورسی را دارد که امیدواریم در این فرآیند بدون تأخیر و تعلل امکان مشارکت همه دارندگان سهام عدالت در انتخابات اردیبهشت ماه فراهم آید.
مدیرکل دفتر امور اقتصادی استانداری اردبیل ادامه داد: ما حتی ۲۲ کارگزاری بورس و برخی از بانک‌ها را نیز برای مهیا کردن زیرساخت‌های برگزاری انتخابات به مشارکت دعوت کردیم که امیدواریم در روز رأی‌گیری از ظرفیت و امکانات الکترونیکی آنها برای برگزاری بزرگترین انتخابات اقتصادی کشور و استان اردبیل استفاده کنیم تا ترکیب هیئت مدیره جدید شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت مشخص شود.