۹۰۰۰ شغل در بخش صنعت اردبیل ایجاد شده است به گزارش اخبار اردبیل  , به گزارش خبرنگار هاریکا، رامین صادقی شامگاه سه‌شنبه در جلسه شورای اداری استان اردبیل به تدوین ۴۰ برنامه در قالب هفت محور کاری با هدف توسعه بخش صنعت، معدن و تجارت اشاره کرد و گفت: ما سال گذشته ۹۵۰ جواز تأسیس […]

۹۰۰۰ شغل در بخش صنعت اردبیل ایجاد شده است

به گزارش اخبار اردبیل  , به گزارش خبرنگار هاریکا، رامین صادقی شامگاه سه‌شنبه در جلسه شورای اداری استان اردبیل به تدوین ۴۰ برنامه در قالب هفت محور کاری با هدف توسعه بخش صنعت، معدن و تجارت اشاره کرد و گفت: ما سال گذشته ۹۵۰ جواز تأسیس صادر کردیم که از این تعداد ۳۰۰ واحد تولیدی و صنعتی با پیشرفت ۲۰ تا ۹۰ درصد در حال اجرا هستند که ۱۵۰ واحد از این مجموعه‌های تولیدی در سال جاری به بهره‌برداری می‌رسند.

وی تصریح کرد: استان اردبیل در مسیر صنعتی شدن قرار گرفته به گونه‌ای که ۵۰ درصد شیرآلات بهداشتی کشور، ۲۵ درصد لاستیک رادیال و ۳۵ درصد آب‌های معدنی کشور در استان اردبیل تولید و روانه بازار مصرف می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل به راه‌اندازی کارخانه کامیون‌سازی در مشگین‌شهر اشاره کرد و گفت: قرار بود ۷۰ درصد تجهیزات این کارخانه از کشورهای دیگر وارد شود که به دلیل شرایط تحریم تصمیم بر این شد تا ۸۰ درصد قطعات در داخل کشور تولید و ۱۰۰ دستگاه کامیون تولیدی این کارخانه به زودی روانه بازار مصرف شود.

صادقی افزود: با حمایت استاندار اردبیل ۲۲۸ پروانه بهره‌برداری صادر شده که ۷۶ درصد رشد صنعتی را نشان می‌دهد که از این جهت استان اردبیل در جایگاه اول قرار دارد.

وی با بیان اینکه ۱۱۲ درصد اشتغال در بخش صنعت افزایش یافته است، خاطر نشان کرد: در حوزه تأمین منابع مالی برای واحدهای تولیدی، سال گذشته ۹۷۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده که سهم تسهیلات یارانه‌دار از محل تبصره ۱۸، ۱۲۸ درصد بوده که بیشتر از سهم اختصاصی به استان است.

صادقی از احیای ۵۷ واحد راکد صنعتی با اشتغال یک‌هزار و ۱۰۰ نفر خبر داد و اضافه کرد: ۴۰ واحد تولیدی استان ظرفیت تولید خود را بین ۳۰ تا ۸۰ درصد افزایش دادند که این امر نیز به اشتغال ۶۳۱ نفر در این واحدها منجر شده است.

وی اشتغال ایجاد شده در بخش صنعت را بیش از ۹ هزار و ۱۶۱ نفر با پوشش بیمه‌ای کامل اعلام کرد و ادامه داد: تلاش ما بر این است تا سهم اشتغال استان در بخش صنعت به میانگین کشوری که حدود ۳۴ درصد است، برسد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل به اولویت‌های سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها نیز اشاره کرد و گفت: امسال تلاش می‌کنیم تا با پرداخت ۷۲۰ میلیارد تومان منابع طرح‌های نیمه‌تمام را به سرانجام رسانده و موانع پیش رو را از مسیر تولید برداریم.