۵۰۰ حوزه علمیه خواهران در کشور فعال است به گزارش اخبار اردبیل  , به گزارش خبرنگار هاریکا، حجت‌الاسلام عبدالکریم بهجت‌پور عصر پنجشنبه در نشست معارفه مدیر جدید حوزه‌های علمیه خواهران اردبیل اظهار کرد: در استان اردبیل نیز به تناسب توسعه حوزه‌های علمیه خواهران هشت باب حوزه در شهرستان‌های مختلف راه‌اندازی شده تا خواهران تحصیلات علمیه […]

۵۰۰ حوزه علمیه خواهران در کشور فعال است

به گزارش اخبار اردبیل  , به گزارش خبرنگار هاریکا، حجت‌الاسلام عبدالکریم بهجت‌پور عصر پنجشنبه در نشست معارفه مدیر جدید حوزه‌های علمیه خواهران اردبیل اظهار کرد: در استان اردبیل نیز به تناسب توسعه حوزه‌های علمیه خواهران هشت باب حوزه در شهرستان‌های مختلف راه‌اندازی شده تا خواهران تحصیلات علمیه خود را در این مراکز انجام دهند.

وی تصریح کرد: در دو سطح دو و سه که معادل لیسانس و فوق لیسانس است، فعالیت تحصیلی خواهران را در حوزه‌های علمیه شاهد هستیم که قطعاً در سال‌های آینده این فرآیند توسعه علوم و آموزش‌های فراگیر تقویت خواهد شد.

رئیس حوزه‌های علمیه خواهران کشور با بیان اینکه در حال حاضر در حوزه‌های علمیه خواهران در کشور فعالیت‌های خوب پژوهشی و آموزشی در حال ارائه به علاقمندان است، گفت: استقبالی که در سال‌های اخیر از سوی بانوان برای تحصیل در حوزه‌های علمیه خواهران انجام شده بی‌نظیر بوده و در استان‌های مختلف این فرآیند ادامه دارد.

در این مراسم نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل نیز به اهمیت و جایگاه نظام خانواده و تلاش نظام غرب در بر هم زدن ارکان این نظام ارزشمند را یادآور شد و افزود: نظام غرب با انواع حیله‌ها و ترفندهای رسانه‌ای و تبلیغاتی کانون خانواده را مورد هجمه قرار داده تا به نوعی اهداف شوم خود را در پیکره خانواده‌ها پیاده کند.

آیت‌الله سید حسن عاملی به اهتمام جدی حوزه‌های علمیه برای ترویج عناصر ارزشمند دینی و اسلامی در تحکیم بنیان خانواده را یادآور شد و خاطر نشان کرد: زن عفیف، فرزندان صالح و کانون گرم خانواده همواره مورد طمع نظام بیگانه قرار گرفته و سعی کردند به اشکال مختلف به این ارکان نظام خانواده ضربه بزنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: در این ساختار آنچه که مهم به نظر می‌رسد تربیت نسل شایسته و صالح است که زنان نقش‌آفرین اصلی در این عرصه هستند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با بیان اینکه بیش از هر زمان دیگر نظام خانواده به مؤلفه‌های ارزشی و اعتقادی نیاز دارد، بیان کرد: ضروری است با یک حرکت بنیادین به سمت تعالی بیشتر حرکت کرده و به تقویت باورهای دینی و همچنین مؤلفه‌های ارزشمند در این عرصه کمک کنیم که بانوان تحصیل‌کرده اصلی‌ترین نقش را در این حوزه می‌توانند ایفا کنند.