۴۲ هزار نفر از آموزش امداد و نجات در اردبیل بهره‌مند شدند به گزارش اخبار اردبیل  , عزت‌الله ضربی در گفت‌وگو با خبرنگار هاریکا، اظهار کرد: این تعداد جمعیت علاقمند از آموزش‌های امدادی و کمک‌های اولیه بهره‌مند شده و جمعی از آنها نیز با تخصص‌های گروه‌های امداد و نجات در جمعیت هلال احمر استفاده کردند. […]

۴۲ هزار نفر از آموزش امداد و نجات در اردبیل بهره‌مند شدند

به گزارش اخبار اردبیل  , عزت‌الله ضربی در گفت‌وگو با خبرنگار هاریکا، اظهار کرد: این تعداد جمعیت علاقمند از آموزش‌های امدادی و کمک‌های اولیه بهره‌مند شده و جمعی از آنها نیز با تخصص‌های گروه‌های امداد و نجات در جمعیت هلال احمر استفاده کردند.
وی تصریح کرد: با همکاری مسئولان شهرستان‌ها سعی و تلاشمان بر این است تا امسال توسعه برنامه‌های آموزشی را به نحوی انجام دهیم تا در هر خانواده یک عضو با آموزش‌های امداد و نجات و کمک‌های اولیه آشنایی پیدا کنند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از احداث و تکمیل انبار و سوله ذخیره مواد مورد نیاز در زمان امدادرسانی در شهرستان سرعین خبر داد و گفت: انبار امدادی هلال احمر در این شهرستان با تأمین اعتبار ملی و استانی احداث خواهد شد تا تنها شهرستان فاقد انبار امدادی از مزایای مورد نظر استفاده کنند.
ضربی به تلاش داوطلبان جمعیت هلال احمر، نجاتگران و جوانان علاقمند برای همکاری با هلال احمر اشاره کرد و افزود: در سطح استان فعالیت‌های مختلفی در شهرستان‌ها انجام می‌شود به گونه‌ای که شعب جمعیت هلال احمر و پایگاه‌های دایر شده به صورت درون شهری و جاده‌ای سعی و تلاششان بر ارائه خدمات متنوع به هموطنان است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: تیم‌های تخصصی هلال احمر در کلیه شهرستان‌ها در کنار ساماندهی از آموزش‌های جدید بهره‌مند شدند که همزمان با هفته هلال احمر نیز به تناسب شرایط استان در مناطق مختلف، مانور امداد و نجات و کمک‌رسانی به آسیب‌دیدگان احتمالی برگزار خواهد شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل اضافه کرد: به مناسبت ۱۸ اردیبهشت ماه روز جهانی صلیب سرخ برنامه‌های مختلفی با همکاری رسانه‌ها انجام می‌شود و در طول این هفته از نهادهای مختلف در استان برای تقویت برنامه‌های آموزش همگانی و همچنین توانمندی نیروهای امداد و نجات در جهت امدادرسانی به موقع و سریع استفاده خواهیم کرد.