۱۵۰ واحد صنعتی در اردبیل به بهره‌برداری می‌رسد به گزارش اخبار اردبیل  , به گزارش خبرنگار هاریکا، رامین صادقی در مراسم افتتاح یک واحد تولیدی در اردبیل اظهار کرد: با رشد ۷۴ درصدی بیش از ۲۲۸ پروانه بهره‌برداری در سطح استان صادر شده که از لحاظ صدور پروانه جایگاه اول را در کشور به دست […]

۱۵۰ واحد صنعتی در اردبیل به بهره‌برداری می‌رسد

به گزارش اخبار اردبیل  , به گزارش خبرنگار هاریکا، رامین صادقی در مراسم افتتاح یک واحد تولیدی در اردبیل اظهار کرد: با رشد ۷۴ درصدی بیش از ۲۲۸ پروانه بهره‌برداری در سطح استان صادر شده که از لحاظ صدور پروانه جایگاه اول را در کشور به دست آوردیم.
وی تصریح کرد: در چهار ماهه امسال نیز ۸۰ پروانه بهره‌برداری در استان اردبیل صادر شده که این میزان صدور پروانه بهره‌برداری ۳۷ درصد رشد نشان می‌دهد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: در بخش صدور جواز تأسیس نیز به درخواست سرمایه‌گذاران روند افزایشی را در استان اردبیل شاهد هستیم به طوری که در چهار ماهه اول امسال ۲۳۷ فقره جواز تأسیس در استان اردبیل صادر شده است.
صادقی با بیان اینکه پرداخت تسهیلات برای سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در بخش‌های مختلف ایجادی و سرمایه در گردش در حال انجام است، افزود: با همراهی شبکه بانکی تلاش بر این است تا منابع مورد نیاز به اشکال مختلف در اختیار سرمایه‌گذاران قرار گیرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: با همت و تلاش استاندار اردبیل ما در بحث صدور مجوزها در استان بدون استعلام از تهران مشکلی نداریم و به سرعت و در کمتر از ۲۴ ساعت صدور مجوزهای قانونی را برای سرمایه‌گذاران شاهد هستیم.
صادقی پرداخت تسهیلات یارانه‌دار از محل تبصره ۱۸ را با نرخ سود شش درصد به سرمایه‌گذاران یادآور شد و اضافه کرد: اعطای تسهیلات به میزان یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از منابع مختلف در سال جاری به انجام رسیده است.
وی بیان کرد: در پرداخت تسهیلات یارانه‌دار نیز سعی شده تا با پیگیری استاندار اردبیل پرداخت یارانه با تأمین منابع مورد نیاز از سوی بانک‌های عامل به انجام برسد که این کار با سرعت بیشتر در حال انجام است.
صادقی از افتتاح ۱۸ کارخانه بزرگ در استان تا پایان سال به عنوان واحدهای پیشران خبر داد و اظهار کرد: راه‌اندازی این مجموعه‌های تولیدی با همت سرمایه‌گذاران به اشتغال پنج هزار و ۸۰۰ نفر کمک خواهد کرد.
وی تصریح کرد: امسال با تأکید مسئولان کشوری و استانی قرار است ۱۵۰ واحد تولیدی به بهره‌برداری برسد که از مردادماه به شکل هفتگی افتتاح یک کارخانه و واحد تولیدی را در سطح استان اعم از بزرگ و متوسط شاهد خواهیم بود.
صادقی در ادامه سخنان خود گفت: در دو سال اخیر نرخ رشد صنعتی استان اردبیل به ۴.۷ دهم رسیده که در این زمینه همچنان حرکت‌ها به سمت تبدیل استان اردبیل به یک استان صنعتی است.
وی سهم اشتغال بخش صنعت را در استان اردبیل ۲۹.۵ درصد اعلام کرد و افزود: این متوسط اشتغال بخش صنعت در کشور ۳۴ درصد است که تا آخر سال تلاش می‌کنیم به این میزان دست پیدا کنیم.
صادقی به راه‌اندازی فاز اول واحد تولیدکننده داروهای گیاهی و شیمیایی استان اشاره کرد و ادامه داد: در فاز اول تولید شیشه‌های دارویی و در فازهای بعدی تولید گیاهان دارویی و همچنین داروهای شیمیایی مورد توجه این مجموعه قرار گرفته تا ظرفیت اشتغال ۲۵۰ نفر در فاز اول به دو هزار نفر در فاز نهایی افزایش پیدا کند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل خاطر نشان کرد: امیدواریم با راه‌اندازی این واحد تولیدی به شکل کامل زمینه تولید انواع داروهای گیاهی و شیمیایی در استان و صادرات آن فراهم آید.