یادمان شهدای گمنام دفاع مقدس در جعفرآباد مغان افتتاح شد به گزارش اخبار اردبیل  , به گزارش خبرنگار هاریکا، به مناسبت هفته دفاع مقدس مراسم افتتاحیه یادمان مزار شهدای گمنام دوران دفاع مقدس ظهر یکشنبه با حضور مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان، جمعی از مسئولان شهرستانی و شهری، خانواده معظم شهدا […]

یادمان شهدای گمنام دفاع مقدس در جعفرآباد مغان افتتاح شد

به گزارش اخبار اردبیل  , به گزارش خبرنگار هاریکا، به مناسبت هفته دفاع مقدس مراسم افتتاحیه یادمان مزار شهدای گمنام دوران دفاع مقدس ظهر یکشنبه با حضور مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان، جمعی از مسئولان شهرستانی و شهری، خانواده معظم شهدا و جمع کثیری از شهروندان شهیدپرور و ولایت مدار جعفرآباد مغان برگزار شد.
سرهنگ یوسف اختری فرمانده سپاه ناحیه بیله سوار مغان ضمن حضور در مراسم، زنده نگاه داشتن یاد شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را اولویت اصلی دانست و بیان کرد: مراسم یادمان شهدا مراسم تجدید میثاق با شهیدان است و ما انسان‌ها در دنیا و در آخرت به شهیدان نیازمندیم.
وی افزود: شهدا در آخرت سبب شفاعت ما و در دنیا سبب اندیشه متعالی و برتری ما می‌شوند، آن‌ها برای ما مناسب‌ترین الگو و مخلص ترین افراد جامعه هستند که همچون چراغی سبب روشنگری و هدایت ما می‌شوند. در این راستا آشنایی و شناخت نسل جوان و نسل‌های آینده با زندگی و اهداف شهدا از اهداف اصلی به شمار می‌رود.

در ادامه علی واحد مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل با بیان این که این استان میزبان ۷۴ شهید گمنام دفاع مقدس است، گفت: پیکر این تعداد شهیدان گمنام در ۳۳ نقطه نورانی استان خاک سپاری شده اند.
وی با بیان این که یادمان شهدای گمنام امروزه به عنوان یکی از مراکز مهم فرهنگی در سراسر کشور نقش آفرینی می‌کنند، افزود: یادمان‌های شهدا، ظرفیتی بزرگ برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و ترویج فرهنگ دفاع مقدس هستند که می‌توانند به عنوان قرارگاه‌های فرهنگی بزرگی در این زمینه، در اقصی نقاط کشور به حساب بیایند.