کاهش ذخایر سدهای اردبیل تا ۷۰ درصد/تمام سدها کاهش آب داشتند به گزارش اخبار اردبیل  , عباس جنگی مرنی در گفت‌وگو با خبرنگار هاریکا، اظهار کرد: ما شرایط متفاوتی را در سال زراعی جاری پشت سر می‌گذاریم به گونه‌ای که هم در پاییز و هم زمستان با کاهش بارندگی به ویژه کاهش ذخایر برف در […]

کاهش ذخایر سدهای اردبیل تا ۷۰ درصد/تمام سدها کاهش آب داشتند

به گزارش اخبار اردبیل  , عباس جنگی مرنی در گفت‌وگو با خبرنگار هاریکا، اظهار کرد: ما شرایط متفاوتی را در سال زراعی جاری پشت سر می‌گذاریم به گونه‌ای که هم در پاییز و هم زمستان با کاهش بارندگی به ویژه کاهش ذخایر برف در ارتفاعات روبه‌رو بودیم و در دو ماه اخیر نیز وضعیت جوی استان شرایط متفاوتی را پشت سر گذاشته است.
وی ضرورت مصرف بهینه آب را در این اوضاع خشکسالی و کاهش ۷۰ درصدی بارندگی‌ها یادآور شد و تصریح کرد: در اکثر سدهای استان از یامچی گرفته تا سبلان و قوری چایی با توجه به شرایط باندگی‌ها ذخیره آب در پشت این سدها ۵۰ تا ۷۰ درصد کمتر از سال گذشته است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: با شکل‌گیری کمیته‌های مدیریت منابع آب در شهرهای مختلف با محوریت فرمانداری‌ها از هم اکنون باید تدبیری بیندیشیم تا در چهار ماه پیش رو که عمدتاً روزهای گرمی خواهد بود، بحران کم آبی اهالی استان را بیشتر رنج ندهد.
جنگی مرنی اولویت تأمین منابع آب را مربوط به آب شرب دانست و افزود: در اولویت بعدی تأمین آب صنعت و کشاورزی در دستور کار شرکت آب منطقه‌ای و آب و فاضلاب استان خواهد بود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: در کنار کاهش بارندگی‌ها به ویژه نبود ذخیره برف در ارتفاعات و تبخیر بسیار شدید منابع آبی و کم شدن ورودی روان آب‌ها به ویژه رودخانه‌ها، ما وضعیت متفاوتی را در استان تجربه می‌کنیم و امیدواریم شرایط حادتر از وضعیت موجود در این حوزه نباشد تا دغدغه‌ها و نگرانی‌ها بیش از این اهالی استان را اذیت نکند.