کاهش خاموشی بخش صنایع در استان اردبیل به گزارش اخبار اردبیل  , حسین قدیمی در گفت‌وگو با خبرنگار هاریکا، اظهار کرد: اوضاع شبکه برق سراسری با افزایش ظرفیت نیروگاه‌های تازه و تعمیر شده به نسبت اوایل تابستان بهتر شده و امیدواریم از شدت پیک بار در ساعات اوج کاسته شود. وی تصریح کرد: سهمیه اعلامی […]

کاهش خاموشی بخش صنایع در استان اردبیل

به گزارش اخبار اردبیل  , حسین قدیمی در گفت‌وگو با خبرنگار هاریکا، اظهار کرد: اوضاع شبکه برق سراسری با افزایش ظرفیت نیروگاه‌های تازه و تعمیر شده به نسبت اوایل تابستان بهتر شده و امیدواریم از شدت پیک بار در ساعات اوج کاسته شود.
وی تصریح کرد: سهمیه اعلامی از سوی شرکت توانیر برای استان اردبیل تا ۳۵۰ مگاوات اعلام می‌شود ولی همچنان با افزایش مصرف برق در سطح استان به ویژه برق خانگی و عمومی روبه‌رو هستیم که از همین رو امروز مجبور شدیم اعمال خاموشی را به میزان ۱۶ مگاوات داشته باشیم.
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل گفت: البته این خاموشی‌ها با اعلام برنامه روزانه انجام شده و قطعاً شهروندان با مراجعه به سایت شرکت توزیع برق می‌توانند در جریان برنامه‌های خاموشی قرار گرفته و برنامه‌ریزی را در این زمینه انجام دهند.
قدیمی افزود: ۵۴ مگاوات از افزایش بار مصرف استان در مدیریت مصرف بخش صنعتی و کشاورزی در نظر گرفته شده تا شرایط متعادلی را در مصرف و توان شبکه شاهد باشیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: بر اساس اعلام هواشناسی استان از فردا با خنک شدن هوا امیدواریم کاهش مصرف برق اتفاق بیفتد و حتی محدودیت اعمال شده برای خاموشی صنایع کاسته شود.
قدیمی اضافه کرد: در روزهای اخیر و با اعمال خاموشی در بخش صنایع گله‌مندی‌ها از کاهش تولید محصولات صنعتی و افزایش قیمت آنها نظیر سیمان مطرح بود که مقرر شد در روزهای پیک مصرف تا ۵۰ درصد ظرفیت و سایر ایام تا صد درصد تولید سیمان با برقراری برق و فعالیت این مجموعه انجام شود.
وی بیان کرد: در فروردین ماه امسال با امضای تفاهمنامه‌ای با صنایع مختلف سعی کردیم تا همکاری آنها را در ایام پیک تابستان در تعدیل مصرف انرژی شاهد باشیم که مقرر بود تعطیلات تابستانی و تعمیرات در این ایام اعمال شود که ۷۰ درصد صنایع استان با ما همکاری نزدیکی را داشته‌اند.
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل ادامه داد: امیدواریم با بهبود شرایط در نیمه دوم تابستان و کاهش دمای هوا از شدت مصرف برق نیز کاسته شود.