پیش بینی وضعیت جوی استان اردبیل طی روزهای آینده به گزارش سایت خبری هاریکا از اخبار اردبیل ،بررسی آخرین نقشه های هواشناسی نشان دهنده جوی نسبتاً پایدار در غالب مناطق استان تا پایان هفته جاری است. تا اوایل روز پنجشنبه (۱۲ فروردین) با توجه به نفوذ زبانه های پرفشار خزری که با شار رطوبتی نسبتاً […]

پیش بینی وضعیت جوی استان اردبیل طی روزهای آینده

به گزارش سایت خبری هاریکا از اخبار اردبیل ،بررسی آخرین نقشه های هواشناسی نشان دهنده جوی نسبتاً پایدار در غالب مناطق استان تا پایان هفته جاری است. تا اوایل روز پنجشنبه (۱۲ فروردین) با توجه به نفوذ زبانه های پرفشار خزری که با شار رطوبتی نسبتاً خوبی نیز همراه خواهد بود، آسمان استان غالباً نیمه ابری گاهی مه آلود همراه با وزش باد خزری پیش بینی می شود.

طی مدت مذکور با توجه به گذر امواج دامنه کوتاه تراز میانی جو در برخی مناطق نوار شرقی استان و نیز دامنه های کوهستان سبلان و کوه های باغرو بارش پراکنده باران و برف دور از انتظار نخواهد بود.

لازم به ذکر است، با توجه به تداوم حاکمیت جریانات شمالی تغییرات دمایی تا روز چهارشنبه (۱۱ فروردین) قابل ملاحظه نخواهد بود.

از روز پنجشنبه، جنوبی شدن جریانات جوی موجب وزش باد گرمیج تند و افزایش محسوس دمای هوا خواهد شد. بر این اساس آسمان استان طی روز پنج شنبه (روز جمهوری اسلامی) صاف تا نیمه ابری توام با هوای مطبوع بهاری خواهد بود. اما در روز جمعه (۱۳ فروردین و روز طبیعت) بر شدت سرعت وزش باد (گرمیج) افزوده می شود و در مناطق مرکزی و بخش هایی از مناطق جنوبی استان شاهد وزش باد تند تا شدید خواهیم بود.

در بعدازظهر جمعه هفته جاری در برخی از مناطق مرکزی و جنوبی، رشد ابرهای همرفتی و رگبار باران انتظار می رود.

به هم استانی های محترم توجه به هشدار نارنجی شماره ۳ هواشناسی استان اردبیل توصیه می شود.