پیش بینی برداشت ۲۴۰۰ تن برنج خالص از شالیزارهای پارس‌آباد به گزارش اخبار اردبیل  , علی صولت در گفت‌وگو با خبرنگار هاریکا، اظهار کرد: یک هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی شامات شهرستان پارس آباد به کشت برنج اختصاص یافته بود که پیش بینی می‌شود ۴ هزار و ۸۰۰ تن شلتوک و ۲ هزار و […]

پیش بینی برداشت ۲۴۰۰ تن برنج خالص از شالیزارهای پارس‌آباد

به گزارش اخبار اردبیل  , علی صولت در گفت‌وگو با خبرنگار هاریکا، اظهار کرد: یک هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی شامات شهرستان پارس آباد به کشت برنج اختصاص یافته بود که پیش بینی می‌شود ۴ هزار و ۸۰۰ تن شلتوک و ۲ هزار و ۴۰۰ تن برنج خالص استحصال شود.
وی با اشاره به اینکه برنج تولید شده در شهرستان از نوع طارمی و هاشمی است، گفت: آب و هوا و خاک حاصلخیز و عدم استفاده از سموم شیمیایی و عطر بوی خاص برنج باعث زبانزد خاص و عام شده است.
صولت با اشاره به اینکه برداشت این محصول با دستگاه‌های مکانیزه انجام می‌گیرد، عنوان کرد: برای تبدیل شلتوک به برنج سفید شش کارخانه شالیکوبی مدرن در شهرستان فعالیت می‌کنند.
مدیر جهاد کشاورزی پارس آباد با اشاره به اینکه برداشت برنج تا اواسط هاریکاماه ادامه دارد، افزود: برنج‌های استحصال شده شهرستان پارس آباد به مصرف مردم منطقه و بخشی دیگر نیز به سایر استان‌های همجوار به فروش می‌رسد.
وی گفت: شهرستان پارس آباد با کشت و تولید بیش از ۳۰ نوع محصول زراعی از قطب‌های کشاورزی کشور به حساب می‌آید.