پیش‌بینی تندباد در هفته جاری/افزایش دما پدیده غالب آسمان اردبیل به گزارش اخبار اردبیل  , سیاوش محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار هاریکا، به تشریح آخرین وضعیت نقشه‌های هواشناسی استان اردبیل پرداخت و اظهار کرد: طبق بررسی کارشناسان تا اواخر هفته جاری جوی نسبتاً پایدار با هوای گرم در نقاط مختلف استان اردبیل شاهد خواهیم بود. […]

پیش‌بینی تندباد در هفته جاری/افزایش دما پدیده غالب آسمان اردبیل

به گزارش اخبار اردبیل  , سیاوش محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار هاریکا، به تشریح آخرین وضعیت نقشه‌های هواشناسی استان اردبیل پرداخت و اظهار کرد: طبق بررسی کارشناسان تا اواخر هفته جاری جوی نسبتاً پایدار با هوای گرم در نقاط مختلف استان اردبیل شاهد خواهیم بود.
وی با اشاره به اینکه در این مدت آسمان صاف تا نیمه ابری همراه با وزش باد پیش بینی می‌شود، افزود: نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد سرعت وزش باد در روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری افزایش یافته و در بیشتر مناطق استان به صورت وزش بادهای تند تا گاهی شدید پیش بینی می‌شود.
مدیرکل هواشناسی استان در ادامه به کمینه و بیشینه دمای ثبت شده در ۲۴ ساعته گذشته اشاره کرد و گفت: بیش‌ترین دمای ثبت شده در شبانه روز گذشته در شهرستان گرمی با دمای ۱۳ درجه بالای صفر و کمترین دمای ثبت شده نیز در فرودگاه اردبیل با دمای ۱ درجه سانتی گراد بالای صفر بوده است.
محمدی به میانگین دمای ثبت شده در مناطق مختلف استان اردبیل نیز اشاره کرد و افزود: در مناطق شمال استان میانگین دمای ثبت شده بین ۸ تا ۱۳ درجه و در مناطق مرکزی نیز دما بین ۱ تا ۹ درجه سانتی گراد بالای صفر است.
وی مناطق جنوبی استان را خنک‌ترین نقطه ثبت شده در بین مناطق استان اردبیل اعلام کرد و ادامه داد: متوسط دمای ثبت شده در این مناطق بین ۲ تا ۴ درجه است.
مدیر کل هواشناسی استان تصریح کرد: با توجه به شرایط محلی و تأثیر امواج ناپایدار، در هفته جاری احتمال رشد ابر و رگبار پراکنده باران دور از انتظار نیست.