وحدت اسلامی راهبرد مقابله با جنگ هویتی است به گزارش اخبار اردبیل  , به گزارش خبرنگار هاریکا حجت الاسلام آیت نعمتی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با بیان اینکه امام حسن عسگری (ع)، آموزگار سبک زندگی مهدوی است اظهار کرد: همه جوامع اسلامی امروز باید در راستای وحدت تلاش کنند چرا که وحدت اسلامی […]

وحدت اسلامی راهبرد مقابله با جنگ هویتی است

به گزارش اخبار اردبیل  , به گزارش خبرنگار هاریکا حجت الاسلام آیت نعمتی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با بیان اینکه امام حسن عسگری (ع)، آموزگار سبک زندگی مهدوی است اظهار کرد: همه جوامع اسلامی امروز باید در راستای وحدت تلاش کنند چرا که وحدت اسلامی راهبرد مقابله با جنگ هویتی است.
امام جمعه شهرستان نیر به شاخصه‌های جامعه اسلامی اشاره کرد و گفت: وقتی معیار خدا باشد و بی اعتنایی به دنیا در انسان‌ها حاکم شود، مجاهدت در راه خدا و رعایت تقوا منجر می‌شود که انسان‌های صالح به میدان آمده و سررشته امور را به دست گیرند که در این صورت جامعه، به جامعه اسلامی تبدیل خواهد شد.
وی افزود: اگر معیارهای خدایی عوض شود در این‌صورت هرکس دنیا طلب تر، شهوتران‌تر و زرنگ تر در به دست آوردن منافع شخصی و دروغگوتر باشد بر سر کار آمده آن وقت امثال عمربن سعد، شمر و متوکل عباسی و مامون به ریاست می رسند که در نتیجه انسان‌های با تقوایی چون امام حسین (ع) لب تشنه شهید می‌شوند و امام حسن عسگری (ع) نیز در زندان به شهادت می رسند.
حجت الاسلام نعمتی از دغدغه مندان و دلسوزان خواست نگذارند معیارهای الهی در جامعه عوض شود.
وی با بیان اینکه همه کار اسلام عوض کردن معیارهای باطل بود، گفت: همه کار انقلاب اسلامی هم ایستادگی در مقابل معیارهای باطل و غلط مادی جهانی و همدردی با مظلومان و محرومان و مستضعفان جامعه است.
امام حسن عسگری (ع)،آموزگار سبک زندگی مهدوی است
امام جمعه شهرستان نیر در ادامه سخنان خود به تبیین ویژگی‌های امام حسن عسگری (ع) پرداخت و گفت: امام حسن عسگری (ع) غریب‌ترین امام و آموزگار سبک زندگی مهدوی در عصر غیبت بود.
وی افزود: یکی از عمده کارهای امام حسن عسگری (ع) در زندان تربیت نسل منتظر بود.
این مبلغ اسلامی با بیان اینکه امام حسن عسگری (ع) تنها امامی است که بیشترین دوران حبس و زندانی را متحمل شد، گفت: در آن شرایط خفقان، امام حسن عسگری (ع) حتی فرصت رفتن به حج را نیز نداشت.
حجت الاسلام نعمتی افزود: امام حسن عسگری (ع) ترویج و تبلیغ فرهنگ مهدوی با عالمان و شیعیان منتظر در جامعه اسلامی را بر عهده داشتند.
امام جمعه شهرستان نیر در بخش دیگری از سخنان خود به تبیین خصوصیات یاران حضرت مهدی (عج) پرداخت و گفت: یاران امام عصر (عج) دارای ایمان عمیق، اهل عبادت و تضرع، مأنوس با قرآن، عاشق و دلباخته امام، اهل بصیرت، اطاعت پذیر، عصیان ستیز، اهل جهاد، شجاع و دلیر، شهادت طلب منظم و منضبط، تشکیلاتی، صمیمی، استوار در برابر سرزنش‌ها و تبلیغات دشمنان و سربلند در آزمون‌ها هستند.
وحدت اسلامی راهبرد مقابله با جنگ هویتی است
امام جمعه نیر به سالروز میلاد نبی مکرم اسلام (ص) و امام جعفرصادق (ع) اشاره کرد و گفت: این روز نماد وحدت اسلامی است و وحدت اسلامی راهبرد مقابله با جنگ هویتی است.
وی به طرح خاورمیانه بزرگ اشاره کرد و گفت: این طرح نمونه بارز جنگ‌های هویتی است.
حجت الاسلام نعمتی به اصول و عقاید در جوامع اسلامی اشاره کرد و افزود: وقتی اصول، احادیث، و دشمن در جوامع اسلامی مشترک است و دین به عنوان حلقه اتصال این جوامع محسوب می‌شود، حاکمان ممالک اسلامی نباید اجازه ظهور امثال داعش، القاعده، رژیم مجعول صهیونیستی دیگر و نفوذ در جهان اسلام را بدهند.
وی تصریح کرد: وحدت جهان اسلام، راهبرد همیشگی نظام جمهوری اسلامی است.
این مبلغ اسلامی گفت: ممالک اسلامی باید با گسترش دانشگاه‌ها و رفع زمینه‌های شبهه و اختلاف و انتشار نظریه‌های تقریبی و ایجاد کرسی‌ها و گفتگوهای علمی، اتحاد اسلامی در سرزمین‌های خود را رقم بزنند.
خطیب جمعه نیر به تبیین ابعاد وحدت آفرین اشاره کرد و گفت: از نظر سیاسی با تدوین منشور وحدت میان کشورهای اسلامی و تعیین مجازات برای تفرقه افکنی می‌توان زمینه‌های اتحاد را فراهم کرد.
حجت الاسلام نعمتی گفت: از نظر اقتصادی نیز می‌توان با تأسیس بازار مشترک اسلامی، توسعه روابط اقتصادی، تقویت صنعت گردشگری اسلامی و یکپارچه سازی نظام بانکداری در کشورهای اسلامی مانع نفوذ دشمنان در جهان اسلام شد.
وی به تلاش‌های امامین انقاب اشاره کرد و گفت: امامین انقلاب اسلامی پرچمدار گفتمان وحدت و تقریب مذاهب در جهان اسلام هستند.
امام جمعه شهرستان نیر به شهادت نمازگزاران بی گناه شیعه در مسجد خان آباد افغانستان توسط داعش اشاره کرد و گفت: احیای داعش، نقطه امید و اتکای آمریکا در افغانستان است.
وی از برجام به عنوان جزئی از سیاست خارجه ایران نام برد و گفت: ایران در مذاکرات برجام عجله ندارد چراکه برجام همه سیاست خارجه ایران نیست.
حجت الاسلام نعمتی به نقشه راه اقتصادی دولت سیزدهم نیز اشاره کرد و گفت: این نقشه در واقع سندی برای مطالعه و مطالبه است.
وی گفت: مهار پایدار تورم، معیشت مردم، مبارزه با مفاسد اقتصادی، رشد اشتغال زا، نظارت بر بانک‌ها و مسکن و ارتقای جایگاه بین المللی اقتصاد ایران بخشی از نقشه اقتصادی دولت سیزدهم است.
امام جمعه شهرستان نیر در پایان سخنان خود از تلاش‌های شبانه روزی پرسنل نیروی انتظامی در برقراری امنیت، مبارزه با مواد مخدر، قاچاق کالا و ترویج برنامه‌های اسلامی و فرهنگی قدردانی کرد و گفت: تجلیل از حافظان قرآن کریم نیروی انتظامی کار خدای و انقلابی بود.