نمایندگان ولی فقیه در شمال غرب کشور بیانیه مشترکی صادر کردند به گزارش اخبار اردبیل  , به گزارش خبرگزاری هاریکا، نمایندگان ولی فقیه در استان‌های اردبیل، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و زنجان و ائمه جمعه این استان‌ها در آستانه سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۸ […]

نمایندگان ولی فقیه در شمال غرب کشور بیانیه مشترکی صادر کردند

به گزارش اخبار اردبیل  , به گزارش خبرگزاری هاریکا، نمایندگان ولی فقیه در استان‌های اردبیل، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و زنجان و ائمه جمعه این استان‌ها در آستانه سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۸ خرداد بیانیه مشترکی صادر کردند، متن بیانیه به شرح ذیل است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

… وَفَضَّلَ اللَّهُ الْمُجَاهِدِینَ عَلَی الْقَاعِدِینَ أَجْرًا عَظِیمًا؛ دَرَجَاتٍ مِّنْهُ وَمَغْفِرَةً وَرَحْمَةً … (سوره نساء آیه ۹۵ و ۹۶)

ملت بزرگ ایران! امروز در حساس‌ترین مقطع تاریخ کشور، ایران عزیز ما برای پیشرفت، اعتلا و امنیت خود احتیاج به اقتدار دارد تاریخ ثابت کرده که یک ایرانی غیور و فهیم هیچ وقت در لزوم تحصیل اقتدار برای کشور خود و در اهمیت امنیت و پیشرفت حاصل از اقتدار تردیدی نخواهد داشت. و امروز مثل هر روز هیچ اقتداری برای کشور بالاتر از حضور ملت عزیز در صحنه با حضور در پای صندوق‌های رأی نیست.

ملت بزرگ! ایران عزیز در طول انقلاب اسلامی در عرصه تکنولوژی، نانو تکنولوژی، فناوری‌های جدید، طب، توانمندی‌های حیرت آور نظامی، ساخت سدها، نیروگاه‌ها، توسعه آب، برق، گاز، مخابرات، ارتباطات، توسعه صنعت، توان هسته‌ای، صنایع نفتی، ساخت پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها، اتوبان‌ها، آزادراه‌ها، توسعه مواصلات ریلی، مسکن، و در عرصه هوا و فضا، ساخت هواپیما، انواع پهبادها، موشک‌ها، ماهواره‌ها، ماهواره برها، زیر دریایی، کشتی‌های غول پیکر، کشتی‌های جنگی، تأمین خودکفایی‌های حساس و سرنوشت ساز، اقتدار جهانی، وزن عظیم سیاسی و… به پیشرفت‌های مهم نائل آمده و راه بسیار طولانی را باوجود تحریم‌های بی نظیر طی کرده است.

انقلاب اسلامی ما به عنوان آخرین فرصت قرار است تأخیر و عقب ماندگی ۵۰۰ ساله کشور را جبران و هیمنه و شکوه تاریخی ملت ما را احیا نماید. این نهضت مقدس باید ادامه داشته باشد و هرگونه توقف، مساوی با عقب ماندگی از کاروان تحول و از سرعت حیرت انگیز تحولات دنیای معاصر است.

تردیدی در وجود کمبودها نیست اما بخشی از کمبودها نتیجه تحریم ظالمانه و بخشی دیگر ناشی از سو مدیریت و ضعف دستگاه‌های اجرایی است‌. امروز وقت آن است که آستین بالا بزنیم و در مصافی مقدس، به دشمن لدود و عنود ثابت کنیم که محاسبه آنها درباره ملت ما و کشور ما مثل همیشه اشتباه بوده است.

ملت بزرگ! دشمنان قسم‌خورده این کشور که در بعضی از ادوار نصف کل جمعیت ما را کشته اند مترصد اعلان آمار شرکت کنندگان هستند تا با افت مشارکت برنامه ریزی های سخت و هولناک برای آینده کشور، حاکمیت ملی، تمامیت ارضی، سرنوشت ملت ما و به راه انداختن حمام خون و انهدام زیرساخت‌های کشور داشته باشند.

یقین داریم یک ایرانی غیور هیچ وقت در ردیف و در صف این خون ریزان خون آشام و دشمنان درنده کشور قرار نخواهد گرفت و با دست خود، کشور خود را ویران و ملت خود را به خاک سیاه نخواهد نشاند.

ملت عزیز! قهر از صندوق رأی، قهر از منافع ملی، قهر از اقتدار کشور و رها ساختن خانه آباء و اجدادی در محاصره درندگانی است که حتی بر اطفال ترحم ندارند و به تصریح خودشان آرزوی محو کشور ما از نقشه و جغرافیای جهانی را در سر می‌پرورانند.

ملت عزیز و بزرگ ایران! یقین داریم اهانت‌ها و تحمیق های مشمئز کننده ای که این روزها در رسانه‌های هوایی و فضای سایبری علیه ملت ما صورت می‌گیرد، توسط شما ملت غیور بی جواب نخواهد ماند. آنها با این اهانت‌ها رگ غیرت ملت ما را نشانه گرفته اند و ملت غیور ما قطعاً در پای صندوق‌های رأی به آنها جواب بسیار شایسته خواهد داد.

ملت بزرگ! در برابر مشکلات حاد اقتصادی که درد اصلی کشور و حل آن مطالبه اصلی شما ملت بزرگ است، سلیقه‌های متنوع مدیریتی و اقتصادی توسط کاندیداهای محترم عرضه می‌شود و هرگونه عذر را سلب و ما را به مبارزه با ناکار آمدی فرامی خواند. مسیر تیر دشمنان در این انتخابات که فریاد نه به انتخابات سر داده اند تابلوی سر راه است و مسیر حق را کاملاً آشکار ساخته و حجت را تمام کرده است.

ملت بزرگ! همه ما مدیون این کشور و این مرز و بوم اجدادی هستیم و حالا مام وطن ندای «هل من ناصر» دارد تا مبتلا به خذلان نگردد و با یک مانور عظیم ملی در چینش ملت‌ها و دولت‌ها و کشورها در جایگاه رفیع خود قرارگرفته و همیشه سربلند و مقتدر باشد.

ملت بزرگ! ۴ سال فرصت کمی نیست دنیای معاصر و کشورهای پیشرفته روی یک روز بلکه یک ساعت حساس هستند. ما در رسیدن به آخرین مرزهای علمی و برای سهیم شدن در تولید دانش جهانی، احتیاج به مدیریت قوی و حضور پر شور در صحنه داریم.

انتخابات فرصت عظیمی برای این مقصد مبارک است و ملت ما حاکمیت ملی خود را از طریق انتخابات تنفیذ و خون جدید به رگ‌های مدیریت کشور تزریق و ازاین طریق مناصب حساس مدیریتی کشور را خود تولیت می‌نماید این فرصت مبارک با خون هزاران شهید به دست آمده است. مطالبه شهیدان ومطالبه شهید پر آوازه ما سردار سلیمانی اقتدار ایران و نگاه آنها به دستان پر درایت شما ملت عزیز است.

روز ۲۸ خرداد با لبیک به ندای رهبر کبیر و حکیم انقلاب و با نیت تقرب پای صندوق‌های رأی حاضر می‌شویم و دِین تاریخی، ملی و شرعی خود را به ملت بزرگ، شهدا گران قدر و کشور عزیز ادا می‌کنیم. رسول خدا در ترک مکه، مشتی خاک به صورت مشرکین که او را دنبال می‌کردند پاشید و گفت: ” شاهت الوجوه”!

ما در پای صندوق‌های رأی، با رأی خود خاک مذلت به چشم امپراطوری غرب و استکبار جهانی که سردمدار مشرکین معاصر است خواهیم پاشید و خواهیم گفت «شاهت الوجوه».

۲۴ خرداد ۱۴۰۰

سید محمد علی آل هاشم / نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز
سید حسن عاملی / نماینده ولی فقیه در استان اردبیل و امام جمعه اردبیل
سید مهدی قریشی / نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه
علی خاتمی / نماینده ولی فقیه در استان زنجان و امام جمعه زنجان