نمایندگان با دخالت در عزل و نصب‌ها با سرنوشت جامعه بازی نکنند به گزارش کانال خبری ایران در کانال اخبار اردبیل نمایندگان با دخالت در عزل و نصب‌ها با سرنوشت جامعه بازی نکنند به گزارش خبرنگار هاریکا، آیت الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر اردبیل اظهار کرد: استقلال در انتصابات یک […]

نمایندگان با دخالت در عزل و نصب‌ها با سرنوشت جامعه بازی نکنند

به گزارش کانال خبری ایران در کانال اخبار اردبیل نمایندگان با دخالت در عزل و نصب‌ها با سرنوشت جامعه بازی نکنند به گزارش خبرنگار هاریکا، آیت الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر اردبیل اظهار کرد: استقلال در انتصابات یک ارزش بزرگ اجتماعی است بدون هیچ تردیدی مدیریت منابع انسانی از عوامل اصلی رشد و توسعه است و لنگیدن در این باب مساوی با لنگ در سرنوشت کشور است.
وی خاطرنشان کرد: ریشه اصلی عدم استقلال در انتصابات به سیستم انتخاباتی ما برمی‌گردد ماهیت امروزی انتخابات به نحوی است که نماینده مدیون کسانی است که به سراغ آنها رفته و از آنها رأی یا جمع آوری رأی را خواسته است و لذا کاملاً طبیعی است که بعد از انتخابات سراغ نماینده بروند و از او سهم بخواهند و او آینده را در نظر می‌گیرد که در یک سیستم انتخاباتی معیوب باز به فرد مزبور محتاج خواهد شد.
امام جمعه اردبیل افزود: برای حل ریشه‌ای این معضل تحزب لازم است اگر تحزب پا بگیرد دیگر نامزد انتخاباتی سراغ مردم نمی‌رود بلکه حزب با ارائه برنامه و تضمین آن سراغ انسان‌ها می‌رود در کشورهای پیشرفته نیز همین گونه عمل می‌شود.
آیت الله عاملی ادامه داد: در حال حاضر در کل ایران در استان‌ها مردم دلسوز ضجه می کشند که نمایندگان محترم در عزل و نصب دخالت نکنند اما به جایی نمی‌رسد چون ذات سیستم انتخاباتی اقتضای دخالت دارد.
وی تصریح کرد: مصائب این سیستم فقط موضوع دخالت نیست بلکه بالاتر از آن است که دموکراسی دیگر قدرت بالا آوردن نخبه‌ها را از دست می‌دهد چون التماس و مدیونیت در شأن انسان‌های بزرگ نیست و آنها هیچ وقت کاندیدا نمی‌شوند.
امام جمعه اردبیل اظهار کرد: یک مصیبت بزرگ دیگر این سیستم معیوب این است که در روند طبیعی ارتقا افراد برای رسیدن به مناصب به هم می‌خورد و افراد دوپینگی به ریاست می رسند و در نتیجه کارمندی که به طور طبیعی رشد کرده و تمام مراحل را طی کرده مأیوس می‌شود و این به سایر کارمندان نیز سرایت می‌کند و آنها انگیزه خود برای فعالیت مبتکرانه و متبرعانه و متعهدانه را از دست می‌دهند.
آیت الله عاملی ادامه داد: سفیر اسبق ایران در فرانسه می‌گوید من در اجتماع سفیران در کنار سفیر ژاپن بودم به من گفت من بیست سال قبل می‌دانستم که امروز در فرانسه سفیر خواهم بود اما ما به راحتی یک نماینده رأی نیاورده را سفیر می‌کنیم تا در انتخابات آینده به درد ما بخورد.
وی خاطرنشان کرد: فرهنگ تملق، چاپلوسی، ریا و دورویی رشد می‌کند و انسان‌های کوچک و طماع خود را به ستادها نزدیک می‌کنند تا به ریاست یا به آب، نان و نوا برسند و این مهلک یک مدنیّت فاخر است.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان با تشریح اهمیت جایگاه آموزش و پرورش تصریح کرد: آموزش پرورش سرنوشت ما، سرنوشت فرزندان ما و عنصر اصلی عزت و شرف ما و راه اصلی یک سرنوشت برتر و متعالی برای ملت است ما هیچ وقت از این اصل تنازل نکرده ایم و نخواهیم کرد اما وزیر عملاً گفت آنچه برای من مهم است اراده نمایندگان است نه سخن نماینده ولی فقیه یا استاندار.
آیت الله عاملی اضافه کرد: وزیر عملاً می‌گفت قانون حق انتخاب مدیر را به من داده است نه به استاندار یا نماینده ولی فقیه در نتیجه آموزش و پرورش استان ماه‌ها قفل شد و ادامه آن نه به نفع استان بود و نه با آبروی نظام سازگاری داشت و یکی از دو طرف باید کوتاه می‌آمد تا غائله تمام شود.
وی گفت: آنچه تا حال بیان شد همه در خصوص سیستم بود نه درباره افراد و لازم است حرمت تمام افراد حفظ شود و سخن آخر اینکه حالا که برای آموزش و پرورش مدیر تعیین شده برای رعایت مصالح کلان همه باید همکاری کنند هر گونه جنگ، دعوا و مخالفت قطعاً باعث تضرر استان خواهد شد از مدیریت جدید نیز می‌خواهم استقلال خود را حفظ کند و از هرگونه تصمیم سیاسی، انتخاب و انتصاب سیاسی اجتناب کند و با عملکرد خود در آینده می‌تواند اثبات کند که گزینه خوبی برای آموزش و پرورش بوده است.
امام جمعه اردبیل با اشاره به اینکه در آستانه ورود به سال جدید قرار گرفته ایم خاطرنشان کرد: برای قرن جدید برنامه ریزی کنید معلوم نیست چند روز یا هفته یا ماه یا سال از قرن جدید نصیب ما خواهد شد هر چقدر بیشتر هم باشد تا تکان بخوری تمام می‌شود حتی اگر به اندازه عمر نوح باشد که خودش گفت مثل بلند شدن از آفتاب و نشستن در سایه بود. امیدوارم خبر نمایندگان با دخالت در عزل و نصب‌ها با سرنوشت جامعه بازی نکنند براتون مفید بوده باشه

 
2022-03-18 18:48:31