منطقه آزاد تجاری اردبیل ظرفیت اشتغال ۱۵ هزار نفری فراهم می‌کند به گزارش اخبار اردبیل  , به گزارش خبرنگار هاریکا، اکبر بهنام‌جو عصر یکشنبه در جلسه ستاد ساماندهی جوانان در اردبیل اظهار کرد: یکی از اصلی‌ترین نیاز جوانان در شرایط کنونی ایجاد فرصت اشتغال و کسب درآمد حلال برای آنهاست که در این زمینه با […]

منطقه آزاد تجاری اردبیل ظرفیت اشتغال ۱۵ هزار نفری فراهم می‌کند

به گزارش اخبار اردبیل  , به گزارش خبرنگار هاریکا، اکبر بهنام‌جو عصر یکشنبه در جلسه ستاد ساماندهی جوانان در اردبیل اظهار کرد: یکی از اصلی‌ترین نیاز جوانان در شرایط کنونی ایجاد فرصت اشتغال و کسب درآمد حلال برای آنهاست که در این زمینه با مشارکت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی تلاش بر ایجاد فرصت‌های جدید اشتغال است.
وی تصریح کرد: ما خوشحال هستیم که زمینه راه‌اندازی منطقه آزاد در استان اردبیل فراهم شده و با تعیین محدوده مشخص با کمک خبرگان و متولیان با تجربه در این حوزه امیدواریم هر چه سریع‌تر شاهد راه‌اندازی منطقه آزاد تجاری و صنعتی و استفاده اهالی از مزایای آن باشیم.
استاندار اردبیل گفت: در کنار سرمایه‌گذاری‌های جدید در این منطقه و توسعه صادرات و همچنین تقویت نظام وارداتی، سعی بر این خواهد بود تا فرصت اشتغال برای جوانان در این منطقه فراهم شده تا بسیاری از خانواده‌ها به توانمندی اقتصادی و درآمدی برسند.
بهنام‌جو همچنین از تلاش و پیگیری برای احداث کارخانه‌های بزرگ در سطح استان خبر داد و افزود: با راه‌اندازی کارخانه‌های در حال تکمیل در سال جاری زمینه اشتغال ۴۰۰ نفر نیز فراهم می‌آید.
وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: توسعه استان در سال‌های اخیر شتاب بیشتری گرفته و همچنان این روند توسعه‌ای می‌تواند زمینه تحقق بسیاری از اهداف و برنامه‌ریزی‌ها را در مسیر بالندگی استان اردبیل فراهم کند.
بهنام‌جو دغدغه مهم دولتمردان را تقویت نظام اشتغال و کارآفرینی برای جوانان و تحکیم بنیه‌های خانواده در سایه این امر مهم اعلام کرد و ادامه داد: در سال گذشته با تلاش مجموعه صنعت، معدن و تجارت بخش کشاورزی و گردشگری و همچنین حوزه تجارت فعالیت‌های خوبی را در ایجاد فرصت‌های اشتغال شاهد بودیم به گونه‌ای که در این مدت زمینه اشتغال بیش از ۹ هزار نفر در بخش صنعت و صدها نفر نیز در بخش کشاورزی و حوزه گردشگری فراهم شده است.
استاندار اردبیل اضافه کرد: امسال نیز در کنار ایجاد اشتغال برای جوانان، به دو اصل دیگر ازدواج و تأمین اوقات فراغت جوانان به شکل شایسته نگاهی اساسی داریم که امیدواریم با پرداخت تسهیلات مناسب هم در بخش ازدواج و هم اشتغال و تأمین سرپناه جوانان و زوجین به برنامه‌ریزی‌ها و هدف‌گذاری‌های مورد نظر دست پیدا کنیم.