مردم با حضور حداکثری در انتخابات دشمنان را مایوس می کنند به گزارش اخبار اردبیل  , به گزارش خبرنگار هاریکا، حجت الاسلام آیت نعمتی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه نیر اظهار کرد: دشمن در هر دوره از انتخابات برای عدم حضور مردم در پای صندوق‌های رأی مردم تلاش می‌کند، از هر شیوه‌ای برای سست […]

مردم با حضور حداکثری در انتخابات دشمنان را مایوس می کنند

به گزارش اخبار اردبیل  , به گزارش خبرنگار هاریکا، حجت الاسلام آیت نعمتی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه نیر اظهار کرد: دشمن در هر دوره از انتخابات برای عدم حضور مردم در پای صندوق‌های رأی مردم تلاش می‌کند، از هر شیوه‌ای برای سست و خسته کردن مردم برای شرکت در انتخابات استفاده می‌کند تا با ضربه زدن به کشور ما به اهداف خود برسند ولی حضور مردم هر دفعه بهتر از دفعات قبل دشمنان انقلاب را مأیوس کرده است.

وی از متولیان و برگزار کنندگان انتخابات خواست تا با مراقبت از سلامت انتخابات، سلامت فضای انتخابات را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهند.

امام جمعه نیر با بیان اینکه مردم مشکلات معیشتی و اقتصادی دارند، گفت: دولت جوان، حزب الهی دارای تخصص و تعهد و کار جهادی و روحیه انقلابی علاج مدیریت کشور است چرا که مدیریت خسته، پیر و ترسو مردم را از انقلاب و آرمان‌های نظام دور می‌کند.

حجت الاسلام نعمتی مسئله اقتصادی کشور را اساسی‌ترین مشکل دانست و افزود: اقتصاد کشور ما بیمار است و باید این بیماری علاج شود، وابستگی به نفت و خام فروشی، مداخلات غیر لازم دستگاه‌های اجرایی در اقتصاد، تخریب فضای کسب و کار و ساختار بودجه و نظام بانکی از جمله دردهای مزمن اقتصاد کشور است.

وی با بیان اینکه ما در کشور بن بست نداریم، افزود: بن بست‌های کاذب را مدیریت خسته، پیر، بی‌برنامگی، بی تدبیری، عدم اعتماد به جوانان و میدان ندادن به متخصصین جوان به وجود آورده است و به همین خاطر انتظار داریم دولت آینده راه تحول اقتصادی و کشور را باید در میدان دادن به متخصصین جوان پیدا کند.

امام جمعه نیر ایجاد تغییر و تحول به نفع جوانان را نسخه علاج مشکلات کشور عنوان کرد و گفت: دولت جوان انقلابی بهترین راه غلبه بر مشکلات کشور است.

حجت الاسلام نعمتی در بخش دیگری از سخنان خود به توصیه‌های مهم مقام معظم رهبری به نمایندگان مجلس اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری در این دیدار ضمن اعلام رضایتمندی از تلاش و همت نمایندگان مجلس توصیه‌هایی به نمایندگان مجلس داشته و از آنها خواستند از ظرفیت جوانان متخصص و پرتوان در کنار نیروهای با تجربه استفاده کنند.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی در این دیدار از دست اندرکاران انتخابات و از کسانی که برای احساس مسئولیت وارد صحنه انتخابات شدند قدردانی کرد.

خطیب نماز جمعه نیر ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی اعلام کردند، اعتراضات به شورای نگهبان از سر دلسوزی یا احتمال مشارکت پایین ایرادی به معترضین نیست اما اعتراضات به شورای نگهبان به دلیل مخالفت با اصل شورای نگهبان، مخالفت با اصول انقلاب و اسلام است و این محکوم است.

حجت الاسلام نعمتی به توصیه‌های انتخاباتی مقام معظم رهبری نیز اشاره کرد و گفت: ضمن حضور حداکثری در انتخابات، مردم باید دنبال افرادی باشند که بتواند دردهای کشور و ملت را درمان کند و این ربطی به اسم، شهرت، حزب و گروه ندارد.

وی خاطرنشان کرد: مردم برای داشتن مدیریت توانمند در حوزه‌های شهری و بخشی، باید در انتخابات شوراهای شهر و روستا دقت کنند تا با انتخاب فرد اصلح، شایسته و توانمند که توجه به مشکلات مردم را در اولویت خود قرار می‌دهد، آینده خوبی همراه با تعالی و پیشرفت را برای خود رقم بزنند.

امام جمعه نیر در بخش دیگری از سخنان خود به انتخابات سوریه نیز اشاره کرد و گفت: انتخابات سوریه با انتخاب بشار اسد به پایان رسید، قطعاً دشمنان سوریه از جمله اسرائیل و آمریکا و مخالفان جبهه بین‌المللی مقاومت، ناراحت هستند چرا که سوریه به علت جایگاه سوق الجیشی و جایگاهش در جبهه مقاومت، عمق راهبردی ایران محسوب شده و مورد توجه و حمایت ایران انقلابی است.

وی شکست اخیر رژیم اشغالگر قدس برابر فلسطین در جنگ نیروهای مقاومت را یادآور شد و افزود: در جنگ ۱۲ روزه اخیر نیروهای مقاومت با هدف قرار دادن نگین تاج اقتصاد تل‌آویو و ایجاد بحران برای صنعت اسرائیل، خسارات فراوانی به فرودگاه‌ها و صنعت نفت و گاز رژیم صهیونیستی وارد و با به تعطیلی کشاندن مدارس و دانشگاه‌ها، سقوط کامل بخش گردشگری رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی را رقم زدند.

حجت الاسلام نعمتی با بیان اینکه امروز رژیم صهیونیستی بیش از گذشته از قدرت جبهه مقاومت در هراس است، گفت: رژیم صهیونیستی ضعیف‌تر از همیشه شده است و این در حالی است که فلسطین مثل حزب‌الله از این به بعد قهرمان خواهد شد و در رویارویی‌های پیش رو اسرائیل بازنده خواهد شد.

خطیب نماز جمعه نیر در بخش پایانی سخنان خود با قدردانی از جوانان ستاد نماز جمعه در برگزاری کلاس‌های توانمندسازی کنکور، خواستار حمایت مسئولان شهرستان از جوانان شد و گفت: در صورت حمایت از جوانان و تداوم فعالیت‌های اثرات بسیار خوبی در شهرستان را شاهد خواهیم بود.

وی به پروژه پایاب سد سرخاب نیز اشاره کرد و گفت: انتظار ما از استاندار اردبیل به ویژه مدیران استانی امور آب و کشاورزی مدیریت پایاب سد سرخاب و حل مشکلات مردم روستاهای پایین دست است.

حجت الاسلام نعمتی از زحمات مسئولین در راستای حل مشکل آنتن دهی و اینترنت روستای کمال آباد و روستاهای اطراف، زیباسازی مسیر بولاغلار، بازسازی مجسمه شهریار و آغاز عملیات جاده چهاربانده نیر به سراب قدردانی کرد.