لزوم کاهش جرایم انتخاباتی در اردبیل/داوطلبان پایبند قوانین باشند به گزارش اخبار اردبیل  , به گزارش خبرگزاری هاریکا، سید عبدالله طباطبایی در جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی استان با اشاره به تأیید صلاحیت‌های داوطلبان و شروع مرحله تبلیغات نامزدها اظهار کرد: انتظار می‌رود نامزدهای انتخاباتی و هواداران آنها به قوانین […]

لزوم کاهش جرایم انتخاباتی در اردبیل/داوطلبان پایبند قوانین باشند

به گزارش اخبار اردبیل  , به گزارش خبرگزاری هاریکا، سید عبدالله طباطبایی در جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی استان با اشاره به تأیید صلاحیت‌های داوطلبان و شروع مرحله تبلیغات نامزدها اظهار کرد: انتظار می‌رود نامزدهای انتخاباتی و هواداران آنها به قوانین و مقررات انتخاباتی پایبند بوده و رفتار آنها باید بر اساس موازین شرعی و اسلامی باشد.

وی با تشریح اهمیت انتخابات و نقش آن در سرنوشت مردم به نزدیک شدن زمان برگزاری انتخابات اشاره و اضافه کرد: قانون فصل الخطاب است و همه نامزدها و هواداران آن ملزم به رعایت و قوانین هستند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز اردبیل بر لزوم پیشگیری و رصد تخلفات انتخاباتی اشاره و تاکید کرد: رصد میدانی و فضای مجازی انتخاباتی باید به صورت جدی از سوی نهادهای متولی انجام گیرد و هر گونه موارد تخلف را به منظور برخورد قاطع قانونی به مراجع قضائی گزارش نمایند.

طباطبایی با انتقاد از اقدامات برخی از مسئولین در برخورد با خاطیان و اخلال گران نظم و امنیت بر لزوم انجام وظایف ذاتی و قانونی دستگاه‌ها و نهادها تاکید کرد.

وی همچنین بر ضرورت تأمین آرامش و امنیت حداکثری در بستر انتخاباتی استان تاکید کرد و از همه مسئولان خواست تا با فراهم آوردن بسترهای امنیتی و آرامشی لازم برای شهروندان زمینه حضور حداکثری و پرشور مردم در انتخابات را فراهم نمایند.