عامل اصلی بلوغ امنیتی ایران تجربه های دوران دفاع مقدس است به گزارش اخبار اردبیل  , به گزارش خبرنگار هاریکا، حجت الاسلام آیت نعمتی در خطبه‌های نماز جمعه به اهمیت گرامیداشت هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: دفاع مقدس هویت، ماهیت و عامل مباهات ما است. حجت الاسلام نعمتی با بیان اینکه عامل اصلی […]

عامل اصلی بلوغ امنیتی ایران تجربه های دوران دفاع مقدس است

به گزارش اخبار اردبیل  , به گزارش خبرنگار هاریکا، حجت الاسلام آیت نعمتی در خطبه‌های نماز جمعه به اهمیت گرامیداشت هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: دفاع مقدس هویت، ماهیت و عامل مباهات ما است.

حجت الاسلام نعمتی با بیان اینکه عامل اصلی بلوغ امنیتی ایران، تجربه‌های دوران دفاع مقدس است، گفت: انهدام هواپیمای بدون سرنشین چند میلیون دلاری آمریکا، دستگیری ریگی تروریست در آسمان، دستگیری «زم» منافق در کشور دیگر در کنار دستگیری رئیس «جنبش الاحوازیه»، رصد و دستگیری دشمنان انقلاب در خاک دشمنان و تشکیل جبهه بین المللی مقاومت و سایر موارد، حاصل دوران دفاع مقدس و ظهور اندیشمندان اسلامی و انقلابی چون شهید تهرانی مقدم در حوزه موشکی، شهید فخری زاده و احمدی روشن در حوزه هسته‌ای، شهید صیاد شیرازی و حاج قاسم سلیمانی در حوزه مقاومت، مردم داری و نظامی است.

وی گفت: امروز نیروهای مسلح ما علاوه بر تأمین امنیت ایران اسلامی در تولید محتوای فرهنگی و اجتماعی در حوزه جنگ نرم بسیار هوشمندانه عمل می‌کنند.

امام جمعه شهرستان نیر تصریح کرد: ثبات و اقتدار ایران اسلامی امروز در عرصه‌های بین الملل به لطف تجربه‌های دوران دفاع مقدس است.

وی استحکام و استمرار کمربند امنیتی جبهه بین المللی مقاومت را از جمله برکات دوران دفاع مقدس دانست و گفت: متولیان فرهنگی باید در حوزه فرهنگی و اجتماعی برای انتقال مفاهیم انقلاب اسلامی به نسل‌های جدید و تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، تاریخ دفاع مقدس و فرهنگ جبهه، ایثار و شهادت، کتب آموزشی و دانشگاهی تدوین کنند.

امام جمعه شهرستان نیر در ادامه سخنان خود از سپاه شهرستان نیر به خاطر پاسداشت ارزش‌های دوران دفاع مقدس در عرصه‌های مختلف قدردانی کرد و گفت: سپاه شهرستان نیر اقدامات شایسته ای در راستای حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در جای جای شهرستان نیر انجام داده است.

وی به پخش بسته‌های معیشتی، محرومیت زدایی، مسکن سازی، بسته‌های کمک تحصیلی و ارائه برنامه‌های فرهنگی در شهر و روستا اشاره کرد و گفت: همه این برنامه در راستای تلاش‌های شبانه روزی سپاه و بسیج به سرانجام رسیده است.

حجت الاسلام نعمتی به بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی اشاره کرد و گفت: اقدامات کمیته امداد، بهزیستی و اوقاف و امور خیریه در زمینه تأمین و توزیع بسته‌های کمک تحصیلی برای دانش آموزان کم بضاعت قابل تقدیر است.

خطیب جمعه نیر در بخش دیگری از سخنان خود به سخنان رئیس جمهور منتخب در اجلاس سران اشاره کرد و گفت: این سخنان نشان از منطق عزت، و حکمت ایران انقلابی بود و این سخنرانی، قدرت منطق ایران برابر منطق قدرت آمریکا را نشان داد.

وی رشادت‌های مدافعان حرم را یادآور شد و گفت: اگر حاج قاسم سلیمانی و ابو مهدی مهندس نبودند امروز داعش امنیت اروپا را مختل کرده بود.

امام جمعه شهرستان نیر به برجام نیز اشاره کرد و گفت: ایران اسلامی با عمل به تمام تعهدات خود در برجام منتظر لغو تمامی تحریم‌های ظالمانه است و بعد از لغو تحریم‌ها آماده مذاکره می‌شود بنابراین آمریکا باید به فکر انجام تعهدات خود بوده و به وعده‌هایش عمل کند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات اخیر قوای جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: حذف امضاهای طلایی که گام بزرگ در راستای شفافیت سازی است در کنار محسوب شدن برگ سند خودرو به عنوان سند مالکیت و انتشار صورتحساب شرکت‌های دولتی از جمله مهمترین اقدام مشترک سه قوه در ماه‌های اخیر بود که شایسته تقدیر است.

حجت الاسلام نعمتی به لزوم تولید محتوای فرهنگی در برهه فعلی اشاره کرد و گفت: باید با تولید محتوای علمی و فرهنگی از آداب و سنن خطه آذربایجان در حوزه جنگ نرم دفاع کنیم چرا که دشمن از اضلاع مختلف و با تحریک قومیت‌ها و مذاهب با تمام قوا به میدان آمده است.

وی با بیان اینکه الان زمان ارائه آمار بر اساس عکس و تصویر نیست گفت: امروز تعلل در انجام کار ظلم است و پاس دادن کارهای فرهنگی به بودجه و کرونا نیز ظلم دیگری محسوب می‌شود.

حجت الاسلام نعمتی با بیان اینکه الان زمان محافظه کاری و حفظ مدیریت و ارائه گزارش کم اثر نیست، تصریح کرد: الان زمان ایستادن و متوقف شدن نیست چراکه دشمنان انقلاب در همه حال با ایران اسلامی مقتدر و توانمند در حال جنگ هستند.

امام جمعه شهرستان نیر در بخش پایانی سخنان خود به اربعین حسینی نیز اشاره کرد و گفت: در آستانه اربعین حسینی هیأت‌های مذهبی در کنار هیأت امنای مساجد شهری و روستایی در حوزه‌های فرهنگی بخصوص هنگام بازگشایی مدارس برنامه ریزی کرده و با راه اندازی پویش‌های همدلی به فکر همنوعان خود باشند.

وی به حضور نیکزاد نایب رئیس مجلس در روستاهای شهرستان نیر اشاره کرد و گفت: نیکزاد در مدت ۱۵ ماه گذشته در بیش از صد روستا حاضر شده و با شرکت در پنج جلسه شورای اداری استانی و شهرستانی در شهرستان نیر گوشه‌هایی از روحیه انقلابی و کار جهادی را به نمایش گذاشت.

حجت الاسلام نعمتی رسیدگی به مشکلات مردم به صورت میدانی و چهره به چهره را تداعی فعالیت‌های دوران اول انقلاب دانست و گفت: امروز می‌توان گفت: مردم شهرستان نیر، خدمات انقلاب اسلامی را لمس می‌کنند.

وی خواستار برنامه ریزی منسجم در امر ورزش شهرستان شد و گفت: دولت برای تحقق این امر باید نقشه راه ورزش ایرانی اسلامی را ترسیم کند.