صدور پروانه بهره‌برداری شهرک صنعتی پتروشیمی اردبیل به گزارش اخبار اردبیل  , رامین صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار هاریکا، به گره ایجاد شده در شهرک صنعتی پتروشیمی اردبیل اشاره و اظهار کرد: هم‌اکنون تنها مشکل موجود در خصوص این پروژه صنعتی در منطقه بحث ابهام در مالکیت اراضی است که این مسئله به امور اراضی […]

صدور پروانه بهره‌برداری شهرک صنعتی پتروشیمی اردبیل

به گزارش اخبار اردبیل  , رامین صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار هاریکا، به گره ایجاد شده در شهرک صنعتی پتروشیمی اردبیل اشاره و اظهار کرد: هم‌اکنون تنها مشکل موجود در خصوص این پروژه صنعتی در منطقه بحث ابهام در مالکیت اراضی است که این مسئله به امور اراضی مربوط می‌شود و خوشبختانه از باب صنعتی و فنی هیچ مشکلی در راستای ایجاد شهرک صنعتی در مکان پتروشیمی اردبیل وجود ندارد.
وی با اشاره به استقرار چهار کارخانه بزرگ من جمله تولید مواد معدنی متانول و خودروهای سنگین در این موقعیت مکانی، گفت: هم‌اکنون چهار کارخانه بزرگ در این محل استقرار یافته است که برای هر کدام از واحدهای تولیدی و صنعتی با اخذ مجوزهای قانونی جواز و پروانه بهره‌برداری صادر شده است.
به گفته این مسئول هم‌اکنون یکی از کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی با نام کاسپین خودرو اقدام به تولید ۲۸ دستگاه کامیون هر کدام به ارزش ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کرده است که متأسفانه به دلیل عدم تشخیص مناسب در مالکیت اراضی تکلیف این واحد صنعتی و تولیدات آن در حالت تعلیق است.
صادقی تصریح کرد: مسئله محیط زیست و شماره‌گذاری در قالب ضوابط ساخت و ساز بدون هیچ مشکلی انجام گرفته است که موضوع مالکیت در این شهرک صنعتی جدیدالاحداث نیز هم‌اکنون در حال طی مراحل قانونی و حقوقی است.
وی یکی از آیتم‌های اصلی صدور پروانه را ثبت مالکیت دانست و افزود: امیدواریم با ورود مستقیم مراجع قضائی به این موضوع و بررسی آن در کمیته قضائی این موضوع در سریع‌ترین زمان حل و فصل شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ظرفیت صنعتی اردبیل را یادآور شد و اظهار کرد: با اذعان به اینکه در گذشته سرمایه‌گذاری‌های استان بیشتر در حوزه‌های گردشگری و کشاورزی بود اما خوشبختانه اکنون با به اثبات رساندن پتانسیل معدنی و صنعتی استان توانستیم اردبیل را به عنوان یک استان صنعتی در کشور معرفی کنیم که امروزه بیشتر نیازهای کشور به اقلام صنعتی در این استان تهیه و تولید می‌شود.