شهرداری اردبیل به دنبال تملک پادگان ارتش/رایزنی‌ها جواب نداد به گزارش اخبار اردبیل  , حسین افسانه در گفت‌وگو با خبرنگار هاریکا، به آخرین وضعیت انتقال ساختمان پادگان ارتش اردبیل به خارج از شهر و رایزنی با مقامات عالی ارتش اشاره و اظهار کرد: هدف ما خروج پادگان اردبیل از مرکز شهر بود که باید این […]

شهرداری اردبیل به دنبال تملک پادگان ارتش/رایزنی‌ها جواب نداد

به گزارش اخبار اردبیل  , حسین افسانه در گفت‌وگو با خبرنگار هاریکا، به آخرین وضعیت انتقال ساختمان پادگان ارتش اردبیل به خارج از شهر و رایزنی با مقامات عالی ارتش اشاره و اظهار کرد: هدف ما خروج پادگان اردبیل از مرکز شهر بود که باید این مرحله از کار، به جد پیگیری می‌شد در حالی که عده‌ای کار اصلی را رها کرده و به مسائل فرعی نظیر میزان تراکم، ساخت و ساز و نحوه بهره‌برداری از پادگان افتاده‌اند در حالی که باید در گام اول توافق دو طرف انجام می‌شد تا در مرحله بعدی فعالیت‌ها به انجام می‌رسید.
وی افزود: به هیچ وجه این توافق به شکل یک طرفه اتفاق نمی‌افتد و باید رضایت مالک این اراضی را که نیروی زمینی ارتش است به دست آوریم تا به دور از حاشیه‌ها و طولانی شدن مباحث کار به نفع شهر و شهروندان پیش رود.
عضو شورای شهر اردبیل تصریح کرد: در حال حاضر زمین پادگان و تملک آن بلاتکلیف رها شده و چون زمین دولتی است امکان تصاحب آن بر حسب ماده ۹ نیز وجود ندارد.
افسانه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اجرای ماده ۹ برای تملک باغ شریعت خاطرنشان کرد: امتیازی که ماده ۹ دارد این است که شهرداری به مالکیت باغ شریعت ورود پیدا نمی‌کند، بلکه کارشناس رسمی دادگستری قیمت‌گذاری را انجام داده و شهرداری بدون اینکه با مالک طرف حساب باشد مبلغ را به حساب دادگستری واریز می‌کند تا روند تملک باغ شریعت طی شود.
وی ادامه داد: قرار است مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان از محل کمیسیون ماده ۵ برای تملک اراضی باغ شریعت پرداخت شود و مابقی مبلغ نیز باید از سوی شورا و شهرداری تأمین شود.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اردبیل افزود: با توجه به اینکه ۱۰۰ درصد باغ شریعت کاربری باغ و فضای سبز داشته و به هیچ عنوان کاربری مسکونی پیدا نمی‌کند قیمت کارشناسی ۹ هکتار باغ شریعت یک رقم معقول خواهد بود که شهرداری باید نسبت به پرداخت آن اقدام کند.
افسانه در پایان گفت: هرچند اجرای ماده ۹ طولانی است اما با پیگیری شورا و شهرداری و تمهیدات فراهم شده امیدواریم هر چه سریع‌تر تکلیف باغ شریعت و تملک آن به نفع شهر و شهروندان معین شود.