زنگ خطر کرونا در اردبیل با بستری ۵۰ بیمار بدحال به صدا درآمد به گزارش اخبار اردبیل  , شهرام حبیب‌زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگار هاریکا، با بیان اینکه متأسفانه ۴۸ ساعته گذشته شاهد افزایش تعداد بستری‌های روزانه کرونا در بیمارستان‌های استان هستیم اظهار کرد: علا رغم هشدارها و آموزش‌های […]

زنگ خطر کرونا در اردبیل با بستری ۵۰ بیمار بدحال به صدا درآمد

به گزارش اخبار اردبیل  , شهرام حبیب‌زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگار هاریکا، با بیان اینکه متأسفانه ۴۸ ساعته گذشته شاهد افزایش تعداد بستری‌های روزانه کرونا در بیمارستان‌های استان هستیم اظهار کرد: علا رغم هشدارها و آموزش‌های لازم به شهروندان در راستای رعایت فاصله اجتماعی و خودداری از برپایی مهمانی‌ها و یا شرکت در ستادهای انتخاباتی شلوغ و پر تردد شاهد عدم رعایت محدودیت‌ها توسط برخی شهروندان هستیم.
وی با اشاره به اینکه با توجه به پیش بینی‌های انجام گرفته از هفته‌ها قبل از شروع تبلیغات انتخاباتی به تشریح تبعات خطرناک تجمعات در محیط‌های سر بسته پرداخته بودیم افزود: طبق بررسی‌های انجام گرفته تمامی مراجعین و بیماران بدحال بیمارستان‌ها شرکت در دورهمی ها و ستادهای انتخاباتی را از عوامل ابتلاء به کرونا اعلام کرده اند و طبق معاینات کادر درمان میزان درگیری و شدت ابتلاء به کرونا نیز در همه بیماران به نسبت بالا گزارش شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل به تشریح آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان اردبیل پرداخت و گفت: هم اکنون ۱۷۷ تخت بیمارستانی در اختیار بیماران کرونایی قرار دارد و در ۲۴ ساعت گذشته نیز ۲۶ بیمار جدید کرونایی با تشخیص کادر درمان در بیمارستان‌های استان اردبیل بستری شدند تا روند درمان آنها به سرعت آغاز شود.
حبیب زاده تصریح کرد: خوشبختانه در ۲۴ ساعته گذشته مورد فوتی کرونایی نداشتیم اما روند بستری بیماران بد حال کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه افزایش یافته و به ۵۰ نفر رسیده است.
وی تصریح کرد: ۲۲ بیمار کرونایی نیز با حال عمومی نسبی و مناسب از بیمارستان‌ها مرخص شدند اما نکته قابل توجه ادامه روند درمان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی تا بهبودی کامل است و این عزیزان باید قرنطینه خانگی و عدم حضور در اجتماعات را رعایت کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیان کرد: هم اکنون شهرهای اردبیل و خلخال در وضعیت نارنجی، و شهرهای گرمی، پارس آباد، بیله سوار، مشگین شهر، نیر، نمین، سرعین، کوثر و اصلاندوز در وضعیت زرد شیوع کرونا قرار دارند.
با حضور در تجمعات انتخاباتی بدون رعایت پروتکل‌ها کرونا را انتخاب نکنید
حبیب زاده با بیان اینکه در صورتی که آمار بستری‌های کرونایی همچنان در استان بالا باشد به وضعیت قرمز ماه قبل باز خواهیم گشت افزود: هر چه تعداد بستری‌ها و میزان ابتلاء بالا رود شاهد فوت بسیاری از هم استانی‌هایمان خواهیم بود چرا که قدرت شیوع این بیماری افزایش چند برابری دارد.
وی ادامه داد: تمام تلاش کادر درمان و مسئولین استان جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و تداوم وضعیت نارنجی کرونا در شهرستان‌ها است که امیدواریم این امر با همکاری مردم صورت گیرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: از کانون‌های اصلی آلودگی‌های ویروس کرونا شرکت در تجمعات انتخاباتی به شمار می‌رود و شهروندان بهتر از با رعایت کامل فاصله گذاری اجتماعی و استفاده مداوم از مواد ضدعفونی کننده از این اماکن استفاده کنند.