رگبار باران و رعد و برق تا روز چهارشنبه پدیده غالب آسمان اردبیل به گزارش اخبار اردبیل  , سیاوش محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار هاریکا، به تشریح آخرین وضعیت نقشه‌های هواشناسی استان اردبیل طی چند روز آینده پرداخت و اظهار کرد: بر اساس اعلام کارشناسان هواشناسی جوی ناپایدار همراه با بارش‌های پراکنده از امروز تا […]

رگبار باران و رعد و برق تا روز چهارشنبه پدیده غالب آسمان اردبیل

به گزارش اخبار اردبیل  , سیاوش محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار هاریکا، به تشریح آخرین وضعیت نقشه‌های هواشناسی استان اردبیل طی چند روز آینده پرداخت و اظهار کرد: بر اساس اعلام کارشناسان هواشناسی جوی ناپایدار همراه با بارش‌های پراکنده از امروز تا عصر روز چهارشنبه در غالب مناطق استان حاکم خواهد بود.
وی شدت ناپایداری‌ها را با توجه به افزایش شار رطوبتی قابل توجه در اطراف دریای خزر، عنوان کرد و افزود: در این مدت با توجه به گذر امواج سرد و بارشی از منطقه آسمان استان نیمه ابری تا ابری، گاهی مه آلود، توأم با وزش باد خزری تند و کاهش محسوس دمای هوا خواهد بود.
مدیر کل هواشناسی استان اردبیل تصریح کرد: با توجه به شدت بارش در برخی از نواحی استان اردبیل رگبار باران و رعد و برق و در نواحی کوهستانی و مستعد بارش تگرگ و اصابت صاعقه پیش بینی می‌شود.
محمدی از کاهش میزان ابرناکی در تمام نواحی استان به جز نوار شرقی در روز سه شنبه خبر داد و افزود: تا پایان هفته در ساعات بعد از ظهر و عصر شاهد رشد ابرهای همرفتی و رگبار پراکنده باران و یا رعد و برق خواهیم بود.
وی به کمینه و بیشینه دمای رخداد در ۲۴ ساعته گذشته در مناطق مختلف استان اشاره کرد و گفت: بیش‌ترین دما در مناطق شمالی و شهرستان پارس آباد و بیله سوار با ۱۲ درجه سانتی گراد بالای صفر و کمترین میزان دما در شهرستان نمین با ۸ درجه سانتی گراد بالای صفر به ثبت رسیده است.
مدیر کل هواشناسی استان اردبیل بیان کرد: فردا دمای هوا در غالب مناطق استان افزایش نسبی خواهد داشت.