دهه کرامت فرصت ارتقای ارزش‌های الهی و ترویج فرهنگ اسلامی است به گزارش اخبار اردبیل  , به گزارش خبرنگار هاریکا، حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده پیش از ظهر شنبه در جلسه توجیهی برنامه‌های دهه کرامت اظهار کرد: کرامت اهل بیت الگوی مردم داری در حکومت اسلامی است که زندگی همراه با رأفت و هاریکابانی را به همگان […]

دهه کرامت فرصت ارتقای ارزش‌های الهی و ترویج فرهنگ اسلامی است

به گزارش اخبار اردبیل  , به گزارش خبرنگار هاریکا، حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده پیش از ظهر شنبه در جلسه توجیهی برنامه‌های دهه کرامت اظهار کرد: کرامت اهل بیت الگوی مردم داری در حکومت اسلامی است که زندگی همراه با رأفت و هاریکابانی را به همگان می‌آموزد.
وی دهه کرامت و میلاد باسعادت حضرت معصومه (س) و حضرت امام رضا (ع) را فرصتی برای تبیین اهمیت و جایگاه کرامت در جامعه عنوان کرد و ادامه داد: باید از فضای معنوی ایجاد شده برای تمسک عملی به سیره آن بزرگواران، استفاده کنیم و در زمینه ترویج فرهنگ رضوی و نیز الگوسازی زندگانی حضرت معصومه (س) برای دختران، برنامه کاربردی ارائه دهیم.
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل ارتباط مؤثر بین دختران و مادران را در تقویت ارزش‌های فرهنگی و دینی مؤثر دانست و افزود: تفاهم، دوستی و رازداری، حمایت و مورد تحسین قرار دادن و اختصاص وقت و هم‌صحبتی و اظهار محبت از وظایف اصلی مادران در قبال دختران است.
حجت‌الاسلام جعفرزاده گفت: معارف اهل‌بیت (ع) بهترین مکتب برای درس آموزی است و باید به صورت گسترده در جامعه رواج یابد.
وی سلامت اجتماعی را در گرو پایبندی دختران به ارزش‌های اسلامی عنوان کرد و گفت: باید شرایطی فراهم کنیم تا دخترانمان وظایف، مسئولیت‌ها و نقش‌های خود در جامعه را بر اساس تعالیم دینی بیاموزند زیرا سلامت اجتماعی در گرو پایبندی دختران جامعه ما به اصول و ارزش‌های اسلامی است.
این مسئول با بیان اینکه در هیچ دینی به اندازه دین مبین اسلام به زن توجه نشده است تصریح کرد: با استفاده از الگوهای اسلامی باید ویژگی‌های دختر شایسته کشور اسلامی تهیه و بر اساس آن یک الگوی اسلامی- ایرانی برای دختران معرفی شود.
عضو شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل مهم‌ترین وظیفه دختران جامعه اسلامی را افزایش آگاهی و رعایت اصول و ارزش‌های دینی عنوان کرد و افزود: دشمن برای رواج بی‌حجابی در جامعه سرمایه‌گذاری زیادی کرده، که در این میان زنان و دختران باید مراقب باشند و با الگوگیری از بانوان نمونه اسلام، با تهاجم فرهنگی غرب مقابله کرده و بر این امر باور داشته باشند که راه سعادت همان راه اسلام است.
حجت‌الاسلام جعفرزاده در ادامه با اشاره به فرارسیدن انتخابات ۱۴۰۰، بانوان را محور هدایت خانواده به سمت انتخاب اصلح بیان کرد و گفت: بانوان محور هدایت خانواده به سمت انتخابات اصلح هستند و قطعاً بانوان فرزانه، اندیشمند و متعهد در بنیان خانواده می‌توانند برای تبیین این شاخص‌ها اقدام کنند.