دست دولت را در حذف و یا برقراری ارز ترجیحی باز گذاشتیم به گزارش کانال خبری ایران در کانال اخبار اردبیل دست دولت را در حذف و یا برقراری ارز ترجیحی باز گذاشتیم به گزارش خبرنگار هاریکا، علی نیکزاد عصر چهارشنبه در نشست ویدئوکنفرانسی با مدیران و معاونان جهاد کشاورزی اردبیل اظهار کرد: ۲ نظریه […]

دست دولت را در حذف و یا برقراری ارز ترجیحی باز گذاشتیم

به گزارش کانال خبری ایران در کانال اخبار اردبیل دست دولت را در حذف و یا برقراری ارز ترجیحی باز گذاشتیم به گزارش خبرنگار هاریکا، علی نیکزاد عصر چهارشنبه در نشست ویدئوکنفرانسی با مدیران و معاونان جهاد کشاورزی اردبیل اظهار کرد: ۲ نظریه در حذف ارز ترجیحی و یا ابقاء آن وجود دارد که نظریه اول حذف ارز ترجیحی با پرداخت بن کالا به مردم به ارزش ۲۰۰ هزار تومان است که در این زمینه دولت باید سایر حمایت‌های معیشتی را نیز از مردم انجام دهد.
وی تصریح کرد: در بخش کشاورزی به قیمت شهریورماه سال‌جاری برای پنج قلم کالا تأمین ارز ترجیحی انجام می‌شود تا افزایش قیمت مرغ، تخم مرغ، گوشت، پنیر و شیر اتفاق نیفتد.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: دولت با حذف ارز ترجیحی به ۲۲ میلیون ایرانی یارانه و بن کالا را در کنار پوشش بیمه تأمین اجتماعی برای ۷ میلیون نفر در اولویت قرار می‌دهد تا زمینه حمایت از اقشار نیازمند و تحقق رشد ۸ درصدی اقتصاد با رویکردهای مناسب فراهم بیاید.
نیکزاد وزارت جهاد کشاورزی را از وزارتخانه‌های استراتژیک در تأمین و ذخیره‌سازی مناسب کالاهای اساسی مردم و تأمین‌کننده ارزاق عمومی اعلام کرد و افزود: مدیران این مجموعه باید قدر فرصت و نعمت خدمتگزاری را بدانند تا با هوشمندی بتوان از این مقطع عبور کرد.
وی موضوع امنیت غذایی را در تحقق ایران قوی و خوداتکا یادآور شد و خاطرنشان کرد: خوشحال هستیم که وزارت جهاد کشاورزی قرارگاه امنیت غذایی را راه‌اندازی کرده تا در کنار جلوگیری از سو تغذیه و بیماری‌های مختلف قلبی و چاقی، زمینه امنیت و بهداشت غذایی را در کنار اصلاح نژاد و ارتقا کیفی تغذیه‌ای مردم مورد توجه قرار دهد.
نیکزاد ضرورت برنامه‌ریزی بر اساس آمایش سرزمینی را در رعایت الگوی کشت و همچنین جلوگیری از خرد شدن اراضی یادآور شد و اضافه کرد: نباید تجربه تلخ گذشته را در تغییر کاربری‌ها ادامه دهیم بلکه بهتر است کاربری کشاورزی به ویژه اراضی درجه یک و ۲ مورد صیانت قرار گیرد.
وی به تحولات انجام شده در مکانیزاسیون بخش کشاورزی و خرید تراکتور و کمباین با پرداخت تسهیلات اشاره کرد و ادامه داد: در مراجعه به حوزه انتخابیه عمده مطالبه مردم بعد از موضوع اشتغال، تقویت نظام مکانیزاسیون در مناطق روستایی است که در این زمینه جهاد کشاورزی با همکاری بانک کشاورزی می‌تواند تسهیلات مناسبی را در اختیار بهره‌برداران قرار دهد.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از تلاش‌های جهاد کشاورزی در هفته‌های اخیر در تنظیم بازار قدردانی کرد و گفت: امیدواریم در ایام تعطیلات نوروزی و آستانه ماه مبارک رمضان مردم در تأمین مایحتاج خود با همراهی این وزارتخانه مشکل و دغدغه‌ای نداشته باشند. امیدوارم خبر دست دولت را در حذف و یا برقراری ارز ترجیحی باز گذاشتیم براتون مفید بوده باشه

 
2022-03-16 18:48:51