جامه سرخ کرونا بر تن استان اردبیل/رکورد بستری‌های روزانه شکسته شد به گزارش اخبار اردبیل  , شهرام حبیب زاده در گفت‌وگو با خبرنگار هاریکا، با بیان اینکه با وجود اعمال و تداوم محدودیت‌های کرونایی در استان همچنان وضعیت شیوع کرونا در وضع قرمز و هشدار قرار دارد اظهار کرد: تعداد بالای بستری‌های روزانه در بخش‌های […]

جامه سرخ کرونا بر تن استان اردبیل/رکورد بستری‌های روزانه شکسته شد

به گزارش اخبار اردبیل  , شهرام حبیب زاده در گفت‌وگو با خبرنگار هاریکا، با بیان اینکه با وجود اعمال و تداوم محدودیت‌های کرونایی در استان همچنان وضعیت شیوع کرونا در وضع قرمز و هشدار قرار دارد اظهار کرد: تعداد بالای بستری‌های روزانه در بخش‌های مختلف بیمارستان‌ها حکایت از عدم قطع زنجیره کرونا و یا کاهش میزان شیوع در استان اردبیل است و وضعیت نگران کننده ای پیش رو است.
وی افزود: متأسفانه بعد از اعمال محدودیت‌های کرونایی با پدیده شیوع بیماری کرونا در خانه‌ها مواجه هستیم و آمار بالای مبتلایان و فوتی‌های روزانه نیز نشأت گرفته از دور همی ها و برپایی مهمانی‌ها در منازل است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل تصریح کرد: مردم بایستی با اطلاع رسانی‌ها و پروتکل‌های بهداشتی همراهی کامل داشته باشند چرا که عدم توجه آنان به پروتکل‌های بهداشتی زنجیره شیوع این بیماری را در استان گسترده‌تر خواهد کرد و متأسفانه شاهد فوت بسیاری از عزیزان مان خواهیم بود.
حبیب زاده تصریح کرد: تشکیل صف‌های بسیار شلوغ در مراکز دولتی و بانک‌ها خود منبع انتشار ویروس کرونا محسوب می‌شود و ضروری است تا مردم حداکثر همکاری لازم را با ستاد ملی کرونا داشته باشند.
وی افزود: متأسفانه هم اکنون هر خانه تبدیل به یک مکان انتشار ویروس شده است و عمدتاً افراد جوان با سنین پایین نیز با حضور در تجمعات ناقل بیماری بوده و بدون علائم کرونا در جامعه و خانواده ویروس را انتقال می‌دهند که شاهد افزایش میزان بستری‌ها و فوتی‌های روزانه هستیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل تصریح کرد: آموزش‌ها و اقدامات لازم در جهت پیشگیری و جلوگیری از انتشار ویروس در جامعه با هدف قطع زنجیره کرونا ارائه می‌شود و افراد با رعایت این موارد جان خود و عزیزانشان را نجات می‌دهند.
وی از کسبه و بازاریان استان اردبیل خواست در راستای اجرای طرح محدودیت‌های کرونایی با هدف قطع زنجیره شیوع کرونا همکاری کامل داشته باشند و درب مغازه‌های خود را به صورت نیمه باز در اختیار مشتریان و ایجاد تجمع قرار ندهند.
۷۵ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه در خطر مرگ قرار دارند
حبیب زاده ضمن ابراز همدردی و تسلیت به خانواده‌های داغدار استان اردبیل تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۳ نفر از هم استانی‌ها جان خود را از دست داده ا ند و ۷۵ بیمار بدحال نیز در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و با ادامه این روند شاهد افزایش تعداد فوتی‌ها در هفته جاری خواهیم بود.
وی با بیان اینکه در حال حاضر ۵۲۸ بیمار در بیمارستان‌های استان اردبیل بستری هستند، افزود: درمان ۷۰ بیمار بهبود یافته کرونایی نیز به خوبی انجام گرفته و این بیماران با حال عمومی نسبی و مناسب از بیمارستان‌ها مرخص شدند اما نکته قابل توجه ادامه روند درمان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی تا بهبودی کامل است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیان کرد: متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته آمار بستری‌ها در استان اردبیل رشد قابل توجهی دارد و اگر این روند ادامه داشته باشد تخت خالی در بیمارستان‌ها نخواهیم داشت.
حبیب زاده وضعیت شروع کرونا را در شهرستان‌های اردبیل، نمین، پارس آباد، مشگین‌شهر، خلخال، سرعین، بیله سوار، گرمی و اصلاندوز در وضعیت قرمز و شهرستانهای نیر و کوثر در وضعیت نارنجی اعلام کرد.