تداوم هوای گرم و پایداری هوا تا هفته آینده در استان اردبیل به گزارش اخبار اردبیل  , سیاوش محمدی در گفت و گو با خبرنگار هاریکا به بررسی آخرین وضعیت نقشه‌های هواشناسی در روزهای آینده در مناطق مختلف استان اردبیل پرداخت و اظهار کرد: بر اساس پیش بینی کارشناسان هواشناسی طی امروز آسمان در مناطق […]

تداوم هوای گرم و پایداری هوا تا هفته آینده در استان اردبیل

به گزارش اخبار اردبیل  , سیاوش محمدی در گفت و گو با خبرنگار هاریکا به بررسی آخرین وضعیت نقشه‌های هواشناسی در روزهای آینده در مناطق مختلف استان اردبیل پرداخت و اظهار کرد: بر اساس پیش بینی کارشناسان هواشناسی طی امروز آسمان در مناطق شمالی استان به خصوص در شهرستان‌های پارس آباد، بیله سوار و گرمی، صاف همراه با حاکمیت هوای گرم و افزایش محسوس دمای هوا خواهد بود.
وی به تشریح چگونگی وضعیت جوی طی روزهای آینده در مناطق جنوبی و مرکزی استان اردبیل نیز پرداخت و افزود: در این مناطق آسمان نیمه ابری همراه با وزش باد و در ساعات بعدازظهر و عصر با رشد ابر و رگبار موقت باران پیش بینی می‌شود.
مدیرکل هواشناسی استان اردبیل میزان رشد ابر را در ساعات پایانی روز در مناطق جنوبی به خصوص شهرستان‌های خلخال و نیر را قابل توجه اعلام کرد و گفت: به تدریج از روز جمعه تا اواسط هفته آینده شرایط جوی در استان به صورت پایدار و بدون بارندگی پیش بینی می‌شود.
محمدی روند دمای هوا در چند روز آینده را افزایشی عنوان کرد و ادامه داد: از روز جمعه تا سه شنبه هفته آینده آسمان در بیشتر ساعات صاف بوده و دمای هوا در غالب مناطق استان افزایش قابل توجه خواهد داشت.
وی تصریح کرد: طی این مدت همراه با افزایش دما در ساعات بعد از ظهر و عصر در بیشتر مناطق استان اردبیل پدیده غالب وزش باد با سرعت تند پیش بینی می‌شود.
مدیرکل هواشناسی استان اردبیل به کمینه و بیشینه دمای هوا در مناطق مختلف استان اردبیل در ۲۴ ساعت گذشته اشاره کرد و افزود: طبق بررسی نقشه‌های هواشناسی در این مدت بیشترین دمای هوا در شهرستان سرعین و گرمی با ۱۳ درجه سانتی گراد بالای صفر و کمترین دما در شهرستان خلخال با پنج درجه سانتی گراد بالای صفر به ثبت رسیده است.