برگزاری کنفرانس بین‌المللی مدیریت توسعه گردشگری پایدار در اردبیل به گزارش اخبار اردبیل  , به گزارش خبرنگار هاریکا، در جریان برگزاری این کنفرانس که عصر شنبه در اردبیل برگزار شد، رئیس دانشگاه محقق اردبیلی اظهار کرد: هر چند شرایط کرونایی محدودیت‌هایی را در توسعه صنعت گردشگری به وجود آورده اما دانشگاه محقق اردبیلی تلاش کرد […]

برگزاری کنفرانس بین‌المللی مدیریت توسعه گردشگری پایدار در اردبیل

به گزارش اخبار اردبیل  , به گزارش خبرنگار هاریکا، در جریان برگزاری این کنفرانس که عصر شنبه در اردبیل برگزار شد، رئیس دانشگاه محقق اردبیلی اظهار کرد: هر چند شرایط کرونایی محدودیت‌هایی را در توسعه صنعت گردشگری به وجود آورده اما دانشگاه محقق اردبیلی تلاش کرد تا با کار علمی و تخصصی با همکاری پارک علم و فناوری و جهاد دانشگاهی حامی این بخش و تقویت‌کننده صنعت پر سود گردشگری باشد.
عزیز حبیبی صنعت گردشگری را سالم‌ترین و مناسب‌تری صنعت در توسعه اقتصادی استان برشمرد و تصریح کرد: صنعت گردشگری بدون آلودگی زیست محیطی از ساختاری قوی در جهت پایداری منابع درآمدی برخوردار است و نگاه بلند مدت در این صنعت می‌تواند سود و ثروت بیشتری را برای جامعه به ارمغان آورد.
وی گفت: تلاش ما بر این است تا در قالب چنین همایش‌هایی به صورت علمی نقاط قوت و حتی راهکارهای برون رفت از چالش‌ها را مورد ارزیابی قرار دهیم تا صنعت گردشگری و سایر بخش‌ها متحول شود.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی سه بال توسعه استان اردبیل را کشاورزی، صنعت و گردشگری بیان کرد و افزود: در این بین گردشگری در استان اردبیل از یک ویژگی و برجستگی ممتازی برخوردار است به طوری که این استان با داشتن ابنیه‌های تاریخی، مواریث فرهنگی و جاذبه‌های طبیعی از مناطق پرجاذبه گردشگری کشور و حتی دنیا محسوب می‌شود.
حبیبی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: دانشگاه محقق اردبیلی در برگزاری کنفرانس‌های ملی و بین‌المللی که با استفاده از ظرفیت‌های علمی انجام می‌شود، سعی دارد به صورت کمی و کیفی به ارتقا بخش‌های توسعه‌ای استان کمک کند.
وی پذیرش دانشجویان خارجی را در دانشگاه محقق اردبیلی یادآور شد و اضافه کرد: با توجه به اینکه دانشگاه محقق اردبیلی جز ۶۰۰ دانشگاه برتر دنیاست در سال تحصیلی جدید برای ادامه تحصیل دانشجویان مقاطع مختلف خارجی مورد پذیرش قرار گرفتند که سعی خواهیم کرد بهترین شرایط را برای تحصیل آنها فراهم کنیم.
حبیبی بیان کرد: با برگزاری چنین همایش‌هایی سعی داریم تا در مسیر توسعه استان موانع با دیدگاه علمی و منطقی برداشته شده و توسعه همه‌جانبه و پایدار را به شکل مناسب شاهد باشیم.
در این کنفرانس بین‌المللی مقالات متعددی توسط پژوهشگران و چهره‌های برجسته دانشگاهی ارائه و پرفسور فلیپ بوردئوا از فرانسه مقاله خود را به صورت ویدئوکنفرانسی ارائه کرد.