برگزاری پرشور انتخابات نماد مردم سالاری دینی در کشور است به گزارش اخبار اردبیل  , به گزارش خبرنگار هاریکا، حجت الاسلام آیت نعمتی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته به تبیین ویژگی‌های اهل تقوا پرداخت و اظهار کرد: تقوا به معنای عدم انجام کاری بر خلاف شرع و عرف است و اعمال زیاد، بدون تقوا […]

برگزاری پرشور انتخابات نماد مردم سالاری دینی در کشور است

به گزارش اخبار اردبیل  , به گزارش خبرنگار هاریکا، حجت الاسلام آیت نعمتی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته به تبیین ویژگی‌های اهل تقوا پرداخت و اظهار کرد: تقوا به معنای عدم انجام کاری بر خلاف شرع و عرف است و اعمال زیاد، بدون تقوا فایده‌ای ندارد.

وی با بیان اینکه متقین همواره چشم‌های خود را بر آنچه که حرام است می‌بندند افزود: اهل تقوا تنها چشم و گوش خود را بر آن دسته از علم‌هایی که برای آنها مفید است باز کرده و همواره در راه عمل به دستورات الهی گام برمی دارند.

امام جمعه شهرستان نیر به آیه نورانی قرآن کریم در خصوص اهل تقوا و عمل صالح نیز اشاره کرد و گفت: اهل تقوا با خواندن آیه «یا ایها الکافرون» در واقع به تمام مکاتب بشری می‌گویند به دنبال کار خودتان بروید چرا که مکتب حق، مکتب اسلام است و هر خیری که انسان می‌جوید در دین اسلام نهفته است.

حجت الاسلام نعمتی در ادامه سخنان خود به تبیین ویژگی‌های ماه مبارک رمضان پرداخت و گفت: ماه مبارک رمضان، ماه نزول قرآن، ماه خیر و برکت، ماه استغفار، ماه بندگی است بنابراین باید برای برخورداری از سرنوشتی خوب و متعالی خودمان را در این ماه برای لیالی قدر آماده کنیم.

وی با بیان اینکه در شب‌های قدر باید بر کیفیت اعمال خودمان توجه کنیم، گفت: شب قدر، شب نزول قرآن و شبی مقدس برای اهل بیت و مؤمنان اسلام است پس هر کس می‌خواهد به قرآن و ولایت راه پیدا کند، باید شب‌های قدر را درک کند و سهم خود را از توحید و ولایت اهل بیت علیه السلام کسب کند.

امام جمعه شهرستان نیر به جلا دادن نفس طبق مفاهیم آیات قرآن کریم و احادیث اهل بیت (ع) اشاره کرد و گفت: مؤمنین با جلا دادن نفس خود در شب قدر می‌توانند به مقام‌های تخلیه، تجلیه و تحلیه در شب‌های قدر رسیده و در نزد خداوند متعال پاداش الهی دریافت کنند.

امام جمعه شهرستان نیر در ادامه سخنان خود به رزق و روزی مؤمنین در شب‌های قدر اشاره کرد و گفت: رزق و روزی که در شب قدر به انسان داده می‌شود، رزق قرآنی و ولایت است بنابراین در این شب باید به قرآن کریم و ولایت معرفت پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه مسیر ورود به حیات طیبه درک معرفت به قرآن کریم و ولایت است، گفت: این مسیر، مسیر امنی است که شیاطین اذن دخول به آن ندارند.

حجت الاسلام نعمتی از مسئولان خواست تا با بهره مندی از برکات ماه مبارک رمضان در خدمتگزاری به مردم، سیره عملی حضرت علی علیه السلام را الگوی رفتاری خود قرار داده و در راه خدمت به مردم از هیچ تلاشی دریغ نکنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به هفته کارگر نیز اشاره کرد و گفت: این دستان توانمند کارگران زحمتکش است که در تولید، مسیر تعالی ایران اسلامی هموارتر می‌کند و بر تمام مسئولان دستگاه‌های مختلف اجرایی واجب است تا برای رفع موانع تولید تلاش کرده و از کار و کارگران حمایت کنند.

امام جمعه شهرستان نیر در بخش دیگری از سخنان خود به هفته گرامیداشت معلم نیز اشاره کرد و گفت: معلمی شغل انبیا بوده و برگرفته از تعالیم نبی مکرم اسلام و امام علی علیه السلام در هدایت بشریت است.

حجت الاسلام نعمتی از آموزش و پرورش به عنوان دستگاه مولد کشور در این زمینه نام برد و گفت: اگر بخواهیم خدمتگزار اسلام و ملت اسلامی باشیم و اسیر دست ابرقدرت‌ها قرار نگیریم باید دانشگاه‌های ما دارای برنامه‌های تحصیلی، اخلاقی و تهذیبی باشند تا محصولی همچون شهید مطهری به جامعه تقدیم شود.

وی به لزوم توجه به شأن و جایگاه معلم در جامعه پرداخت و گفت: مردم و مسئولین باید جامعه معلمان را در کشور عزیز و گرامی بدارند، این عزیز داشتن یک عده از مردم همانند حکم عزیز داشتن علم و تعالی و پیشرفت است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به نشست وین اشاره کرد و گفت: نشست وین برای احیای برجام شکل گرفته اما با توجه به نقض برجام توسط شیطان بزرگ و اقدامات خرابکارانه در کشور بعد از مذاکرات طولانی و سیاست مکر و حیله اروپا و آمریکا و تشکیل کمپین فشار حداکثری بر ملت ایران به خصوص با وضع تحریم‌های سخت اقتصادی و گستاخی‌های اروپا در نقش پلیس، دولت باید راستی آزمایی و لغو تمام تحریم‌ها را از دولت آمریکا مطالبه کند.

امام جمعه شهرستان نیر به بیانات رهبر معظم انقلاب در این خصوص اشاره کرد و گفت: برای رسیدن به حرف قطعی و مورد مطالبه رهبر انقلاب، منطق عدم عجله در سراسر مذاکرات و مواجهات مسئولان خصوصاً مسئولان سیاست خارجه ایران است که باید این یک صدایی در همه سطوح شنیده و دیده شود.

حجت الاسلام نعمتی در بخش دیگری از سخنان خود از مردم سالاری دینی به عنوان ارمغان انقلاب اسلامی نام برد و گفت: انقلاب اسلامی مدیریت کشور را از یک حکومت فردی و استبدادی به سمت حکومت مردمی و مردم سالاری دینی تعدیل کرد.

وی با بیان اینکه ملت ایران حاکم بر سرنوشت خود هستند خاطرنشان کرد: انتخابات یکی از سرنوشت سازترین رویدادهای سیاسی کشور است که نشانه مردم‌سالاری دینی نیز محسوب می‌شود چراکه آینده کشور و آینده نسل ما در انتخابات رقم می‌خورد.

امام جمعه شهرستان نیر در پایان سخنان خود از گروه‌ها و احزاب خواست جهت برگزاری انتخابات سالم به تبیین معیارهای کاندیداهای اصلح اقدام کنند تا با دعوت مردم به انتخابات پرشور و گسترده، نقش مهمی در تعالی جامعه ایفا کنند.

وی از شورای نظارت شهرستان و مراجع استعلامی انتخابات شورای شهر و روستا به خاطر حفظ آبروی داوطلبین انتخابات قدردانی کرد و از داوطلبین تأیید شده نیز خواست در تبلیغات خود از هرگونه فرافکنی و توهین پرهیز کرده و از تخریب رقبا و برنامه‌های آنها خودداری کنند تا با انسجام هرچه بیشتر زمینه‌های انتخابات پرشور در کشور را رقم بزنند.