بازسازی اعتماد عمومی مهمترین وظیفه دولت سیزدهم است به گزارش اخبار اردبیل  , به گزارش خبرنگار هاریکا، حجت الاسلام آیت نعمتی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با بیان اینکه نظام اسلامی بر پایه مردم سالاری دینی بنیانگذاری شده است، بازسازی اعتماد عمومی را مهمترین وظیفه دولت سیزدهم عنوان کرد و گفت: مواضع عزتمندانه و […]

بازسازی اعتماد عمومی مهمترین وظیفه دولت سیزدهم است

به گزارش اخبار اردبیل  , به گزارش خبرنگار هاریکا، حجت الاسلام آیت نعمتی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با بیان اینکه نظام اسلامی بر پایه مردم سالاری دینی بنیانگذاری شده است، بازسازی اعتماد عمومی را مهمترین وظیفه دولت سیزدهم عنوان کرد و گفت: مواضع عزتمندانه و حکیمانه ایران اسلامی در حمایت از جبهه بین المللی مقاومت و بیان جنایت‌های غرب در اجلاسیه بغداد، برای تیم دیپلماسی کشور یک موفقیت بود.
امام جمعه شهرستان نیر بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص وظایف دولت سیزدهم را یادآور شد و اظهار کرد: طبق این بیانات مهمترین وظیفه دولت سیزدهم بازسازی اعتماد عمومی است که دولت سیزدهم با اقدامات اخیر خود عزم جدی برای تحقق آن را نشان داده است.
وی با بیان اینکه اعتماد مردم، بزرگترین سرمایه دولت است، افزود: نظام اسلامی بر اساس ایده کلان مردم سالاری دینی بنیانگذاری شده است و رضایتمندی مردم از حاکمیت جزو سرمایه‌های نظام جمهوری اسلامی ایران است.
حجت الاسلام نعمتی با اشاره به سفر سرزده آیت الله رئیسی به استان‌ها گفت: مسئولان تنها با نزدیک شدن به مردم و با حضور میدانی خود و گره گشایی از زندگی مردم می‌توانند نسبت به بازسازی اعتماد مردمی اقدام کنند چرا که مردم تنها در صورت احساس تغییرات ملموس در زندگی شأن است که به مسئولان خود اعتماد خواهند کرد.
وی از عمل به حرف‌ها و وعده‌ها به عنوان کلید اصلی بازسازی اعتماد عمومی نام برد و گفت: این حضور بی واسطه مسئولان در میان مردم خود به تنهایی حس امید به آینده را در مردم زنده می‌کند.
امام جمعه شهرستان نیر با بیان اینکه دولت سیزدهم باید به نماد عمل به وعده، صداقت در گفتار و رفتار و شجاعت در پذیرش اشتباه تبدیل شود، تصریح کرد: تحول در ساختار اداری کشور در کنار حضور مستمر در میان مردم تنها با برنامه ریزی سنجیده و کارشناسی و اقدام انقلابی مبتنی بر عقلانیت انقلابی میسر می‌شود.
رسیدگی به ترک فعل نباید به گروکشی حزبی و جناحی تبدیل شود
وی به موضوع رسیدگی به ترک فعل مسئولان در امر خدمت رسانی به مردم نیز اشاره کرد و گفت: رسیدگی به ترک فعل مسئولان نباید به گروکشی حزبی و جناحی تبدیل شود.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان نیر رسیدگی به ترک فعل مسئولان را از جمله کارهای انقلابی عنوان کرد و گفت: ای کاش این روند از اول انقلاب مسیر خود را طی می‌کرد.
حجت الاسلام نعمتی سختی کار رسیدگی به ترک فعل مسئولان را متذکر شد و افزود: اگر این مأموریت با دقت و حساسیت بررسی نشود ممکن است ضررهای جبران ناپذیر به مدیریت اداری کشور وارد کند چرا که اگر مدیران در امر خدمات رسانی به میدان نیایند یا شکاف بین مدیران و مردم ایجاد شود همان چیزی اتفاق خواهد افتاد که مطلوب و خواست دشمن است.
وی به اجلاسیه بغداد نیز اشاره کرد و گفت: این اجلاسیه تحت تأثیر حضور مقتدرانه ایران قرار گرفت چرا که مواضع عزتمندانه و حکیمانه ایران اسلامی در حمایت از جبهه بین المللی مقاومت و بیان جنایت‌های غرب، برای تیم دیپلماسی کشور موفقیت بود.
ساختار فرهنگی کشور بازسازی شود
حجت الاسلام نعمتی بازسازی ساختار فرهنگی کشور را اولویت اول دولت سیزدهم در حوزه فرهنگ نام برد و گفت: شایسته است مسئولین در طرح ریزی برنامه‌های فرهنگی کشور، بازسازی انقلابی ساختار فرهنگی کشور را در اولویت کارهای خود قرار دهند.
وی با اشاره به تأثیر فضای مجازی در زندگی مردم اظهار کرد: امروز فضای مجازی به اصلی ترین درگاه تولید محتوا تبدیل شده است، بنابراین لازم است محتوا را محور کنش رسانه‌ای و فرهنگی دانسته و صدور مجوزها و تنظیم گری‌ها و حتی ارائه مشوق در حوزه فرهنگ را به صورت متحد و یکپارچه به سمت نظام جامع رسانه‌ای و فرهنگی سوق دهیم.
امام جمعه شهرستان نیر با بیان اینکه فرهنگ زیر ساخت است و خیلی از خطاهایی که در بخش‌ها مختلف انجام می‌گیرد ناشی از فرهنگ حاکم بر ذهن‌ها است، گفت: باید با تقویت منابع انسانی کارآمد با روحیه جهادی به اصلاح نگرش‌ها و رفتارهای حاکم بر ذهن جامعه بپردازیم و برای اصلاح سبک زندگی از توان تمام نهادهایی چون حوزه علمیه، نهاد مساجد، ائمه جمعه، صدا و سیما و نهادهای متولی فرهنگ برای ایجاد حرکت‌های عمیق مبتنی بر اصول اسلام و انقلاب اسلامی اقدام عاجل صورت گیرد.
وی وقایع ۱۷ شهریور سال ۵۷ را یادآور شد و با بیان اینکه جرقه نهایی پیروزی انقلاب اسلامی در ۱۷ شهریور ۵۷ زده شد، گفت: مردم با وحدت کلمه و با اعتماد به شعارهای انقلاب اسلامی، استبداد و استعمار را خوار کردند.
حجت الاسلام نعمتی در بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات شهرستان نیر اشاره کرد و ضمن قدردانی از زحمات همه کارکنان و زحمتکشان شهرستان نیر گفت: در بعضی از ادارات با وجود کم کاری بعضی مسئولین، تحول و خدمت رسانی به مردم الحق و الانصاف در حال تحقق است.
حجت الاسلام نعمتی ضمن قدردانی از تلاش‌ها شبانه روزی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، اداره برق، جهاد کشاورزی، مرکز بهداشت و درمان شهرستان، آب و فاضلاب، دارالقرآن شهرستان، سپاه و نیروی انتظامی شهرستان نیر در قضیه کرونا از تلاش‌های مسئولان شهرستان نیز در طرح محرومیت زدایی «روستای دوشانلو» و همچنین گروه جهادی شهرستان قدردانی کرد.