باران پاییزی در راه است/کاهش دما و بارش تا روز جمعه در اردبیل به گزارش اخبار اردبیل  , سیاوش محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار هاریکا، به تشریح آخرین نقشه‌های هواشناسی در استان اردبیل پرداخت و اظهار کرد: بر اساس نقشه‌های هواشناسی طی امروز و فردا از ناپایداری‌های جوی قدری کاسته خواهد شد و آسمان غالباً […]

باران پاییزی در راه است/کاهش دما و بارش تا روز جمعه در اردبیل

به گزارش اخبار اردبیل  , سیاوش محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار هاریکا، به تشریح آخرین نقشه‌های هواشناسی در استان اردبیل پرداخت و اظهار کرد: بر اساس نقشه‌های هواشناسی طی امروز و فردا از ناپایداری‌های جوی قدری کاسته خواهد شد و آسمان غالباً نیمه ابری انتظار می‌رود.
وی از افزایش چند درجه‌ای دمای هوا در استان نیز خبر داد و افزود: در این مدت کاهش ابرناکی هوا و پایداری جو در مناطق جنوبی و مرکزی استان اردبیل نیز پیش بینی می‌شود.
مدیرکل هواشناسی استان اردبیل با اشاره به اینکه از عصر دوشنبه سامانه جدید بارشی به استان نفوذ خواهد کرد گفت: با ورود این سامانه به استان شاهد ابری شدن آسمان، کاهش دما، وزش باد سرد و در بعضی ساعات بارش باران خواهیم بود.
محمدی تصریح کرد: بارش‌ها به صورت متناوب بوده و تا روز جمعه هفته جاری در استان تداوم خواهد داشت.
وی روند کاهشی دما هوا در استان را از روز سه شنبه اعلام کرد و افزود: در آخرین روزهای هفته هوای سرد استان را فرا می‌گیرد به طوری که در ارتفاعات بارش‌ها به صورت برف دور از انتظار نیست.
مدیر کل هواشناسی استان به تشریح کمینه و بیشینه دمای هوا ثبت شده در ۲۴ ساعته گذشته پرداخت و گفت: بیش‌ترین دمای هوا در شهرستان‌های پارس آباد و بیله سوار با دمای ۱۴ درجه سانتی گراد بالای صفر و کمترین دما در شهرستان خلخال با دمای ۳ درجه سانتی گراد بالای صفر به ثبت رسید.