انبار احتکار کالاهای اساسی در بیله سوار مغان کشف شد به گزارش اخبار اردبیل  , بایرام معززی در گفت‌وگو با خبرنگار هاریکا اظهار کرد: در راستای اجرای طرح برخورد با احتکار کنندگان کالاهای اساسی و مصرفی مردم، مأموران صنعت و معدن و تجارت شهرستان بیله سوار مغان موفق به شناسایی و کشف انبار احتکار کالاهای […]

انبار احتکار کالاهای اساسی در بیله سوار مغان کشف شد

به گزارش اخبار اردبیل  , بایرام معززی در گفت‌وگو با خبرنگار هاریکا اظهار کرد: در راستای اجرای طرح برخورد با احتکار کنندگان کالاهای اساسی و مصرفی مردم، مأموران صنعت و معدن و تجارت شهرستان بیله سوار مغان موفق به شناسایی و کشف انبار احتکار کالاهای اساسی در یکی از مناطق سطح این شهر شدند.
وی ادامه داد: با همراهی شهروندان و با انجام اقدامات فنی انبار مورد نظر شناسایی و پس از هماهنگی‌های لازم در بازرسی از این انبار، بیش از ۵۰ قلم کالای اساسی از جمله قند، چای، برنج، روغن، چای، مواد شوینده و بهداشتی، تن ماهی، نمک و چندین قلم دیگر که به عنوان ارزاق عمومی محسوب می‌شود کشف شد.
رئیس صنعت و معدن و تجارت اضافه کرد: برابر اعلام نظر کارشناسان، ارزش ریالی اقلام کشف شده بیش از ۱۷۵ میلیون ریال برآورد شده است.
معززی گفت: این انبار طبق قوانین قانونی تا اطلاع ثانوی پلمب و به مراجعه قانونی ارجاع شدند.
وی با تاکید بر برخورد قاطعانه با محتکران از شهروندان خواست تا در صورت شناسایی عاملان اخلال در نظام اقتصادی به ۱۲۴ اداره صنعت، معدن و تجارت اطلاع دهند.
به گفته این مسئول برخی افراد سودجو در ماه‌های اخیر اقدام به احتکار کالا کرده اند که تاکنون چندین مورد شناسایی کشف شده و در این مدت انبار مکشوفه مذکور نخستین انبار احتکار کالاهای اساسی و پرمصرف در این حجم در شهرستان بیله سوار مغان بوده است.