امکان سوءاستفاده در قالب تعاونی‌ها در طرح ملی مسکن وجود ندارد به گزارش اخبار اردبیل  , محبوب حیدری در گفت‌و گو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: با کسب تجربه از طولانی شدن ساخت و تحویل مسکن مهر، در اجرای طرح اقدام ملی مسکن تلاش می‌کنیم تا با جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی مدت زمان ساخت و […]

امکان سوءاستفاده در قالب تعاونی‌ها در طرح ملی مسکن وجود ندارد

به گزارش اخبار اردبیل  , محبوب حیدری در گفت‌و گو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: با کسب تجربه از طولانی شدن ساخت و تحویل مسکن مهر، در اجرای طرح اقدام ملی مسکن تلاش می‌کنیم تا با جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی مدت زمان ساخت و تحویل واحدها را با همراهی و همکاری متقاضیان به حداقل رسانده و اجازه تأخیر و تعلل در این مسیر را ندهیم.
وی تصریح کرد: در کنار توجه و نظارت به مراحل ساخت طرح اقدام ملی مسکن در همه بخش‌ها از فنداسیون گرفته تا قیرگونی پشت بام سعی می‌کنیم تا با کیفیت ترین مصالح صرف احداث این پروژه شود تا در مجموع طرح اقدام ملی مسکن بتواند به طرحی موفق و ماندگار در تاریخ این کشور تبدیل شود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل از تأمین ۳۵ هکتار زمین و تحویل رایگان آن برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن خبر داد و گفت: در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر چهار هزار و ۳۵۰ واحد و در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر نیز یک‌هزار و ۵۲۲ واحد پروژه طرح اقدام ملی مسکن در حال اجراست.
حیدری افزود: به غیر از تعاونی‌های ادارات، ما اجازه ندادیم ساخت واحدهای طرح اقدام ملی مسکن به دست برخی تعاونی‌ها و سوءاستفاده‌های احتمالی آنها بیفتد که ضمن پیشگیری از این امر خود راه و شهرسازی با همکاری ستاد اجرایی امام تلاش می‌کند تا واحدهای طرح اقدام ملی مسکن به موقع به بهره‌برداری برسد.
وی به پروژه‌های بازآفرینی شهری در استان اردبیل اشاره کرد و ادامه داد: ۲۹ پروژه در قالب ۴۰ هزار و ۱۲ متر مربع شامل احداث مجموعه‌های خدماتی و رفاهی، بهسازی و آسفالت معابر، ساماندهی تأسیسات روبنایی و زیربنایی به انجام می‌رسد.
حیدری از پرداخت ۳۳۰ میلیارد ریال کمک هزینه به حساب شهرداری‌ها برای اجرای طرح‌های بازآفرینی خبر داد و خاطر نشان کرد: با سفر مکرر معاون وزیر راه و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری سعی کردیم تا منابع مورد نیاز را در اجرای طرح‌ها دریافت کنیم.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل به پروژه‌های شاخص مشارکتی در حوزه مسکن و ساختمان نیز اشاره کرد و گفت: در سال‌های اخیر مجتمع‌های تجاری و خدماتی متنوعی در شهر اردبیل، پارس‌آباد و مشگین شهر اجرا شده که در مجموع این پروژه‌ها با ۵۴۰ واحد به بهره‌برداری رسیده و دو هزار و ۳۵۰ واحد نیز در مرحله اجراست.