«افشین شیرزاده» مدیرکل تأمین اجتماعی استان اردبیل شد به گزارش اخبار اردبیل  , به گزارش خبرنگار هاریکا، در این مراسم که ظهر شنبه برگزار شد، مدیرکل سابق تأمین اجتماعی استان اردبیل اظهار کرد: بنده در پنج سال مدیریت تأمین اجتماعی استان اردبیل سعی کردم تا در دو حوزه وصول درآمد و کنترل مصارف منابع به […]

«افشین شیرزاده» مدیرکل تأمین اجتماعی استان اردبیل شد

به گزارش اخبار اردبیل  , به گزارش خبرنگار هاریکا، در این مراسم که ظهر شنبه برگزار شد، مدیرکل سابق تأمین اجتماعی استان اردبیل اظهار کرد: بنده در پنج سال مدیریت تأمین اجتماعی استان اردبیل سعی کردم تا در دو حوزه وصول درآمد و کنترل مصارف منابع به وظیفه دینی و سازمانی خود عمل کرده و اقدامات انجام شده را به دقت رصد تا شرایط به حد تعادل رسیده و از صد درصد منابع بیت‌المال به درستی استفاده شود.

سعید بشرخواه تصریح کرد: در سال‌های اخیر میزان وصولی و مصارف ما به حدی بوده که از سهمیه تعیین شده برای استان آمار و عملکرد ما بالاتر و ترازی مثبت داشته هر چند که ما در حوزه پرداخت بیمه بیکاری و مشاغل سخت و زیان‌آور با برخی چالش‌ها و مشکلات روبه‌رو بودیم.

وی گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده با همراهی کارفرمایان سعی کردیم افزایش بیکاری در استان اتفاق نیفتد و تعطیلی واحد یا کارگاهی منجر به بیکاری و پرداخت بیمه بیکاری نشود که در این زمینه اقدامات مناسب انجام شد.

مدیرکل سابق تأمین اجتماعی استان اردبیل افزود: موضوع بازنشستگی پیش از موعد برای مشاغل سخت و زیان‌آور نیز به دقت در پنج سال اخیر رصد شد تا حقی از کسی ضایع نشود و متناسب با دستورالعمل‌های سازمان فشار مضاعفی به سازمان تأمین اجتماعی در پرداخت حقوق و مزایای کارگران در این حوزه رقم نخورد.

بشرخواه به برگزاری کمیته‌ها و هیئت‌های مختلف تحت نظر سازمان تأمین اجتماعی و برگزاری جلسات و فعالیت‌های به روز این مجموعه‌ها اشاره کرد و ادامه داد: آنچه که نسبت به گذشته در این حوزه اتفاق افتاده بود، ما سعی کردیم به صورت حضوری و متمرکز جلساتمان را در قالب این کمیته‌ها و هیئت‌ها برگزار کنیم.

‌‌

سهمیه تخصیصی استخدامی استان اردبیل بسیار پایین بوده است

مدیرکل سابق تأمین اجتماعی استان اردبیل به کم لطفی در اختصاص سهمیه کم استخدامی به استان اردبیل اشاره کرد و گفت: به ازای ۴۰ تا ۵۰ نفر نیروی بازنشستگی در سازمان تأمین اجتماعی تنها جذب و استخدام ۹ نفر را برای استان در نظر گرفته و مجوز لازم را صادر کردند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: عدم تعادل در خروجی و ورودی نیروها سبب شد تا همکاران ما فشار مضاعفی را در انجام کارها شاهد باشند و شایسته نبود تا با این فشار مضاعف به همکاران کیفیت کار فدای کمیت شود.

بشرخواه اضافه کرد: ما بارها از سازمان تأمین اجتماعی خواسته‌ایم تا سهمیه استخدامی استان را افزایش دهند اما متأسفانه در حوزه بیمه‌ای با برخی کارشکنی‌ها روبه‌رو بودیم و انتظار می‌رود در دوران مدیریت جدید سازمان تأمین اجتماعی این کم لطفی‌ها به حداقل برسد.

وی بیان کرد: تعداد پرونده‌های له صادر شده به نفع سازمان در این پنج سال افزایش یافته به گونه‌ای که با تلاش مجموعه حقوقی سازمان تأمین اجتماعی فعالیت‌های خوبی را در صدور احکام له اداره کل تأمین اجتماعی استان اردبیل شاهد بودیم.

بشرخواه از همکاری خوب کانون بازنشستگان و همچنین کانون همکاران سازمان تأمین اجتماعی در پنج سال اخیر قدردانی کرد و افزود: با تلاش معاونت بیمه‌ای، فعالیت‌های خوب و مثبتی را در سطح استان شاهد بودیم که افزایش درمانگاه‌ها و تجهیز بیمارستان‌ها به امکانات جدید از جمله این موارد بوده است.

وی به مشکل شهرداری اردبیل و معوقات این مجموعه به سازمان تأمین اجتماعی اشاره کرد و گفت: طی نامه‌ای از سازمان خواسته‌ایم تا با پذیرش تهاتر ی که قرار است با شهرداری انجام شود، بخشی از مطالبات شهرداری به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت شود.

بشرخواه جایگاه برتر تأمین اجتماعی استان را در جشنواره شهید رجایی یادآور شد و تصریح کرد: بنده در انتصابات سعی کردم بدون اغراق اصل شایسته‌سالاری را مد نظر قرار داده و با همراهی و همکاری پرسنل اداره کل تأمین اجتماعی خدماتی مناسب به هموطنان ارائه کنیم.

در این مراسم از زحمات پنج ساله سعید بشرخواه مدیرکل تأمین اجتماعی استان اردبیل قدردانی و افشین شیرزاده دولق به عنوان مدیرکل جدید تأمین اجتماعی منصوب و معرفی شد.