استخدام ۱۳۵۰ معلم حق‌التدریس در اردبیل به گزارش اخبار اردبیل  , به گزارش خبرنگار هاریکا، احمد ناصری عصر شنبه در آستانه روز معلم در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار کرد: قانون استخدام معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در سال‌های اخیر به صورت مرحله‌ای به اجرا درآمده به طوری که در مرحله اول ۲۷۶ نفر […]

استخدام ۱۳۵۰ معلم حق‌التدریس در اردبیل

به گزارش اخبار اردبیل  , به گزارش خبرنگار هاریکا، احمد ناصری عصر شنبه در آستانه روز معلم در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار کرد: قانون استخدام معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در سال‌های اخیر به صورت مرحله‌ای به اجرا درآمده به طوری که در مرحله اول ۲۷۶ نفر و در مرحله دوم نیز ۴۹۵ نفر مجوز استخدام گرفتند.
وی تصریح کرد: در گام سوم نیز در روزهای آینده ۴۲۰ نفر از معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی با بررسی مدارک و مستندات به استخدام آموزش و پرورش در می‌آیند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: پیش‌بینی ما این است که در سال تحصیلی آینده چالشی در حوزه کمبود نیروی انسانی نداشته باشیم و با ساماندهی نیروی انسانی و تعادل‌بخشی بین نیروهای موجود و خروجی آموزش و پرورش، شرایطی را فراهم کنیم تا به اندازه کافی معلم در سر کلاس‌ها حاضر شوند.
ناصری افزود: سال گذشته ۹۰۰ نفر و امسال نیز به همین تعداد بازنشستگی را در آموزش و پرورش شاهد خواهیم بود و قطعاً با تدابیر اندیشیده شده، سعی بر این است تا بدون کمبود فعالیت‌های آموزشی و پرورشی به انجام برسد.
وی با تبریک هفته معلم به جامعه فرهنگی و گرامیداشت یاد و نام شهدای فرهنگی به ویژه شهید مرتضی مطهری و شهیدان رجایی و باهنر خاطر نشان کرد: از فردا هفته گرامیداشت مقام و منزلت معلم در کشور و استان اردبیل آغاز می‌شود و در سطح ملی و استانی برنامه‌های متعددی در این هفته برگزار خواهد شد.
ناصری به نامگذاری هفته معلم اشاره کرد و ادامه داد: اولین روز این هفته به نام معلم و قدر و منزلت معلمی، دومین روز به نام معلم افسر سپاه پیشرفت، سومین روز به نام معلم مرجعیت اجتماعی، چهارمین روز به نام معلم زیست بوم جدید، چالش‌ها و فرصت‌ها و روزهای بعدی نیز به نام معلم خانواده و مشارکت اجتماعی، معلم و پیشکسوتان و چهره‌های ماندگار نامگذاری شده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: بر اساس این نامگذاری‌ها در هفته معلم برنامه‌های مختلفی نیز برگزار خواهد شد که تجلیل از معلمان با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور و دیگران معلمان با رئیس مجلس و به صدا درآمدن زنگ سپاس معلم در مدرسه سبلان اردبیل تدارک دیده شده است.
ناصری بیان کرد: در قالب این برنامه‌ها در سطح استان، منطقه و حتی مدرسه از معلمان نمونه و فعال در فضای مجازی همچنین معلمان مبتکر و خلاق در فعالیت آموزش مجازی با نام جلوه‌های ویژه معلمی تجلیل خواهد شد.
وی اظهار کرد: در قالب این برنامه که با مشارکت ۴۰ درصدی معلمان همراه بوده، بیش از ده‌ها تهیه محتوا و تولید برنامه‌های آموزشی و پرورشی برای انتشار در فضای مجازی به دبیرخانه برگزاری این مراسم ارسال شده بود که از بین آنها هیئت داوران آثار برتر را انتخاب و از معلمان نمونه در این بخش تجلیل می‌شود.
ناصری تصریح کرد: رویکرد ما در شرایط کرونایی تقویت حضور فعالانه معلمان در آموزش‌های مجازی به ویژه از طریق شبکه شاد بوده که قطعاً جلوی افت تحصیلی دانش‌آموزان و برخی دیگر از آسیب‌های احتمالی گرفته شده است.
۸۸ درصد دانش‌آموزان اردبیل فعال در شبکه شاد
مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: در حال حاضر ۸۸ درصد دانش‌آموزان استان اردبیل در شبکه شاد حضور دارند که ۱۹۹ هزار و ۷۱۴ دانش‌آموز را شامل می‌شود.
وی در ادامه سخنان خود افزود: در قالب طرح هدایت سعی بر این است تا تبلت و گوشی دانش‌آموزان بی‌بضاعت تهیه شده تا در اختیار آنها قرار بگیرد که این کار به حضور آنها در شبکه شاد کمک می‌کند.
ناصری به توزیع ۵ هزار تبلت و گوشی در بین دانش‌آموزان بی‌بضاعت با همکاری بهزیستی، کمیته امداد و مرکز آمار ایران اشاره کرد و ادامه داد: در قالب تفاهم نامه‌ای که با مجموعه‌های مختلف به امضا رساندیم، در کنار تهیه تبلت و گوشی، سعی بر این بوده تا بسته‌های آموزشی برای دانش‌آموزان در مناطق محروم تهیه و در اختیار آنها قرار گیرد.
وی خاطر نشان کرد: استان اردبیل از لحاظ پوشش شبکه شاد و حضور دانش‌آموزان در این سامانه، در رتبه شانزدهم کشور قرار دارد که این بیشتر به خاطر پراکندگی روستاها و نبود زیرساخت‌های اینترنتی بوده است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل از خانواده‌ها به ویژه والدین دانش‌آموزان برای کمک به تحصیل مناسب نسل آینده قدردانی کرد و افزود: قطعاً متناسب با زیست بوم به وجود آمده، خانواده‌های دانش‌آموزان در کنار معلمان زمینه‌ساز آموزش و تربیتی شایسته بودند که جا دارد از زحمات و تلاش‌های آنها نیز قدردانی کنیم.