ارزش سهام عدالت اردبیلی‌ها ۶ هزار و ۳۸۰ میلیارد ریال به گزارش اخبار اردبیل  , شلاله کاملی در گفت‌وگو با خبرنگار هاریکا، اظهار کرد: ۸۰ درصد جمعیت استان اردبیل دارای سهام عدالت هستند که جمعیتی بالغ بر ۹۸۰ هزار نفر را شامل می‌شود که ۴۸۰ هزار نفر از این افراد روش مستقیم را در مدیریت […]

ارزش سهام عدالت اردبیلی‌ها ۶ هزار و ۳۸۰ میلیارد ریال

به گزارش اخبار اردبیل  , شلاله کاملی در گفت‌وگو با خبرنگار هاریکا، اظهار کرد: ۸۰ درصد جمعیت استان اردبیل دارای سهام عدالت هستند که جمعیتی بالغ بر ۹۸۰ هزار نفر را شامل می‌شود که ۴۸۰ هزار نفر از این افراد روش مستقیم را در مدیریت سهام عدالت خود انتخاب کردند و ۵۱۱ هزار نفر نیز روش غیرمستقیم را برگزیدند.
وی با بیان اینکه سهامداران عدالت استان اردبیل در قالب ۳۶ شرکت بورسی و ۱۳ شرکت غیر بورسی می‌توانند نسبت به عرضه سهام و فروش ۳۰ تا ۶۰ درصدی آن اقدام کنند، گفت: افرادی که روش غیرمستقیم مدیریت سهام عدالت خود را برگزیدند در قالب شرکت‌های سهامی عام سرمایه‌گذاری استان اردبیل می‌توانند از مزایای سود و منفعت به دست آمده بهره‌مند شوند.
سرپرست اوراق بهادار استان به برگزاری بزرگترین انتخابات اقتصادی در سطح شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت در استان‌ها اشاره کرد و افزود: امروز نوبت برگزاری انتخابات استان اردبیل بود که متأسفانه به دلیل عدم حضور تعدادی از اعضا در انتخابات، نوبت اول برگزاری مجمع به حد نصاب نرسید و قرار شد در نوبت دوم انتخابات با هر حد نصاب حضور سهامداران برگزار شود.
کاملی رقابت ۶۰ نفر از افراد تأیید صلاحیت شده را در این انتخابات یادآور شد و خاطر نشان کرد: اغلب افراد ثبت‌نام شده و تأیید صلاحیت گرفته از حداقل مدرک در رشته مرتبط با مدیریت مالی، اقتصادی و حقوق بهره‌مند بوده و سابقه حضور در شرکت‌ها و مجموعه‌های اقتصادی را دارند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: قرار بود از بین ۶۰ نفر کاندیدا، دارندگان سهام عدالت به تناسب سهام پنج نفر را به عنوان عضو اصلی و دو نفر را به عنوان عضو علی‌البدل انتخاب کنند که به دلیل به حد نصاب نرسیدن سهامداران در مجمع اول، قرار شد در مرحله دوم انتخابات برگزار شود.
سرپرست اوراق بهادار استان بیان کرد: به احتمال زیاد در خردادماه انتخابات شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان اردبیل برگزار خواهد شد تا شاهد شکل‌گیری هیئت مدیره در این شرکت باشیم و فعالیت این شرکت می‌تواند مؤثر و پشتیبان دارندگان سهام عدالت در استان اردبیل باشد.
کاملی ادامه داد: افرادی که نسبت به خرید سهام عدالت نیز اقدام کرده‌اند، می‌توانند در انتخابات شرکت کرده و از حق رأی بهره‌مند شوند.
سرپرست اوراق بهادار استان اصلی‌ترین ملاک و معیار دارندگان سهام عدالت برای حضور در انتخابات را داشتن کد بورسی و ثبت اطلاعات در سامانه سجام اعلام کرد و گفت: از ساعت ۱۰ صبح امروز تعداد ۱۱ کارگزاری همکار بورس منطقه‌ای استان اردبیل نیز زمینه حضور سرمایه‌گذاران و سهامداران را فراهم کرده بودند که به دلیل به حد نصاب نرسیدن، انتخابات به دور دوم کشیده شد.