آئین سنتی پرده خوانی واقعه غدیر خم در اردبیل برگزار شد به گزارش اخبار اردبیل  , به گزارش خبرنگار هاریکا، حجت الاسلام علی اکبر عادلی، مبلغ دینی شامگاه چهارشنبه در این مراسم در سخنانی به اهمیت و قداست روز عید غدیر خم در تاریخ اسلام اشاره و اظهار کرد: در روز هجدهم ذیحجه پیغمبر اسلام […]

آئین سنتی پرده خوانی واقعه غدیر خم در اردبیل برگزار شد

به گزارش اخبار اردبیل  , به گزارش خبرنگار هاریکا، حجت الاسلام علی اکبر عادلی، مبلغ دینی شامگاه چهارشنبه در این مراسم در سخنانی به اهمیت و قداست روز عید غدیر خم در تاریخ اسلام اشاره و اظهار کرد: در روز هجدهم ذیحجه پیغمبر اسلام (صلی اللّه علیه و اله) به امر پروردگار، با معرفی حضرت علی (ع) به عنوان ولی و جانشین خود، ملتی را که در گرداب جهل و انحطاط و قساوت فرو رفته بودند، به ساحل نجات رسانده و با شاهراه سعادت آشنا ساخت.

وی در تبیین واقعه تاریخی غدیر خم گفت: در روز عید بزرگ غدیر خم پیامبر اکرم (ص) رو به مسلمانان فرمودند هرکس من آقا و مولای او هستم علی آقا و مولای اوست‌. خدایا دوست بدار هرکس که علی را دوست بدارد، و دشمن بدار هرکس که علی را دشمن بدارد و یاری کن هرکس که علی را یاری کند و هرکس که از یاری علی خودداری کند تو نیز او را یاری مکن.

حجت الاسلام عادلی در آئینی سنتی به پرده خوانی واقعه غدیر خم پرداخته و تصاویر مربوط به این روز بزرگ را تشریح کردند.

در ادامه اجرای گروه سرود و مدیحه سرایی و قرائت اشعار در وصف حضرت پیامبر اکرم (ص) و حضرت علی (ع) توسط مداح اهل بیت شهابی انجام شد.

گفتنی است، این مراسم در فضای باز پارک خاتم النبین اردبیل به همت هیئت مذهبی حضرت زینب (س)، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.