کنتاکتور چیست و نحوه عملکرد آن چگونه است ؟ شرکت رسا الکتریک آکام  وارد کننده بهترین تجهیزات برق صنعتی در کشور می باشد. سیاست اصولی این شرکت بر پایه تامین نیاز مشتریان با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت استوار است به پشتوانه تیمی مجرّب و متخصص در فروش عمده و جزئی پرکاربرد ترین تجهیزات […]

کنتاکتور چیست و نحوه عملکرد آن چگونه است ؟

شرکت رسا الکتریک آکام  وارد کننده بهترین تجهیزات برق صنعتی در کشور می باشد. سیاست اصولی این شرکت بر پایه تامین نیاز مشتریان با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت استوار است به پشتوانه تیمی مجرّب و متخصص در فروش عمده و جزئی پرکاربرد ترین تجهیزات برق صنعتی: کلید های مینیاتوری ، کلید های حرارتی، رله حرارتی بی متال، کنتاکتور و کلید کمپکت همراه با مشاوره رایگان(09916535651) برای انتخاب بهترین گزینه.

کنتاکتور چیست؟

کنتاکتور یکی از تجهیزات برق صنعتی می باشد که در آن با استفاده از خاصیت الکترومغناطیسی تعدادي کنتاکت به یکدیگر وصل یا از یکدیگر جدا می شوند. از این خاصیت جهت قطع و وصل و یا تغییر اتصال مدار با توان بالا استفاده می شود. نوع کنتاکتور با توجه به نوع مصرف و شرایط کار انتخاب می شود. خرید کنتاکتور از برند های معتبر در فروشگاه تجهیزات برق صنعتی رسا الکتریک آکام همراه با ضمانت اصالت کالا و کیفیت عالی و مشاوره رایگان می تواند بهترین گزینه برای خرید باشد.

نحوه عملکرد کنتاکتور ها

کنتاکتورهای برق توان و ظرفیت عبور جریان بالایی دارند و بیشتر در مدارات قدرت استفاده می شوند.و از دو هستۀ E یا U شکل که یکی ثابت و دیگر متحرک است تشکیل می شود. زمانی که اختلاف پتانسیل به دو سر بوبین کنتاکتور اعمال می گردد، بوبین یا سیم پیچ بر اثر عبور جریان دارای میدان مغناطیسی می گردد و همانند آهنربا قسمت متحرک هسته را به خود جذب می کند. در محل جذب کنتاکت هایی وجود دارند که با قطع و وصل شدن هسته، قطع و وصل می شوند و به صورت کلید عمل می نمایند. و اینگونه از مدا محافظت شده و جریان برق قطع می شود.

 

مزایای استفاده از کنتاکتور ها

کنتاکتورها در هنگام قطع و وصل کنتاکت ها بر روی هم سائیدگی مکانیکی ندارند. حفاظت دستگاه ها توسط کنتاکتور  مطمئن تر است.  امکان ایجاد مدار فرمان اتوماتیک توسط کنتاکتورها مقدور است. توسط کنتاکتور قطع و وصل مصرف کننده از چندین محل امکان پذیر است. رسا الکتریک آکام مرکز فروش انواع کنتاکتور از برندهای معتبر در کشور می باشد. و با معرفی محبوب ترین کنتاکتورهای بازار همراه با مشخصات محصول و مشاوره رایگان در کنار شما هستیم تا شما را به سوی بهترین انتخاب سوق دهیم.برای اطلاع از قیمت کنتاکتورها با شماره 09916535651 در تماس باشید.