کره جنوبی از تحریم صادرات فناوری به روسیه معاف شد به گزارش کانال خبری ایران هاریکا در اخبار فناوری  کره جنوبی از تحریم صادرات فناوری به روسیه معاف شد , به گزارش هاریکا خبر به نقل از رویترز، پس از حمله روسیه به اوکراین، آمریکا تحریم هایی بر صادرات فناوری ها به روسیه وضع کرد، […]

کره جنوبی از تحریم صادرات فناوری به روسیه معاف شد

به گزارش کانال خبری ایران هاریکا در اخبار فناوری  کره جنوبی از تحریم صادرات فناوری به روسیه معاف شد , به گزارش هاریکا خبر به نقل از رویترز، پس از حمله روسیه به اوکراین، آمریکا تحریم هایی بر صادرات فناوری ها به روسیه وضع کرد، بنابراین کشورها برای همکاری با روسیه باید اجازه معافیت دریافت کنند.
وزارت بازرگانی کره جنوبی در بیانیه‌ای اعلام کرد این کشور به گروه اتحادیه اروپا، ژاپن، کانادا، استرالیا، بریتانیا و نیوزلند پیوسته که از تحریم‌های واشنگتن بر روسیه معافیت دریافت کرده اند. این تحریم ها با هدف جلوگیری از دسترسی روسیه به محصولات با فناوری پیشرفته انجام شده است.
براساس تحریم های آمریکا، شرکت ها باید برای صادرات قطعات و تجهیزات فناورانه ساخته شده در آمریکا به روسیه اجازه دریافت کنند. این تلاش در حقیقت برای محروم کردن روسیه از دسترسی به نیمه رساناها و دیگر فناوری های پیشرفته حیاتی است.
کره جنوبی یکی از بزرگترین تولید کنندگان نیمه رسانا در جهان به حساب می آید.