اگر به‌دنبال سرمایه‌گذاری امن در کشورهای خارجی هستید؛ خرید خانه در آلانیا می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. این شهر تاریخی و غنی از جاذبه‌های گردشگری یکی از مهم‌ترین شهرهای ترکیه به‌حساب می‌آید که امروزه مورد توجه سرمایه‌گذاران زیادی در سراسر جهان قرار گرفته است. پیش از اینکه برای خرید یا اجاره خانه در آلانیا […]

اگر به‌دنبال سرمایه‌گذاری امن در کشورهای خارجی هستید؛ خرید خانه در آلانیا می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. این شهر تاریخی و غنی از جاذبه‌های گردشگری یکی از مهم‌ترین شهرهای ترکیه به‌حساب می‌آید که امروزه مورد توجه سرمایه‌گذاران زیادی در سراسر جهان قرار گرفته است.

پیش از اینکه برای خرید یا اجاره خانه در آلانیا تصمیم بگیرید باید یا شرایط و مزایای این کار به‌طور کامل آشنا شوید. در ادامه تمام موارد لازم را برای شما شرح می‌دهیم تا تصمیم‌گیری راحت‌تری داشته باشید. پس تا انتها با ما همراه باشید.

چرا خرید خانه در آلانیا؟

امروزه خرید ملک در شهرهای مشهور و پرطرفدار ترکیه نمی‌تواند صرفه‌ اقتصادی زیادی برای شما به‌همراه داشته باشد. دلیل این موضوع نیز تقاضای زیاد و در نتیجه افزایش قیمت ملک در این شهرها است.

در مقابل آلانیا می‌تواند نیازهای شما به یک سرمایه‌گذاری مطمئن و پرسود را تامین کند. این شهر ساحلی در ریویرای ترکیه واقع‌شده و علاوه‌بر جذب گردشگر، به یکی از قطب‌های سرمایه‌گذاری ملکی نیز تبدیل شده است.

جاذبه‌های گردشگری و با قدمت، فرهنگ محلی دلنشین، تاریخ غنی و سواحل زیبا از ویژگی‌های آلانیا به‌حساب می‌آیند که باعث محبوبیت این شهر برای سرمایه‌گذاری یا حتی زندگی شده‌اند.

مزایای خرید خانه در آلانیا

خرید ملک در آلانیا یا اجاره خانه در این شهر مزایای مختلفی برای افراد و سرمایه‌گذاران به‌همراه دارد که در ادامه‌ به‌بررسی مهم‌ترین آنها می‌پردازیم:

در آلانیا می‌توانید خانه‌هایی با قیمت مناسب نسبت به دیگر شهرهای ساحل مدیترانه پیدا کنید. این موضوع از مهم‌ترین دلایل سرمایه‌گذاری ملکی در آلانیا به‌حساب می‌آید.

آلانیا در سال‌های اخیر به‌شدت مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. پس متوجه می‌شویم قابلیت رشد مسکن در این منطقه به‌شدت زیاد است.

با خرید خانه در آلانیا حتی اگر نخواهید در این شهر ساکن شوید می‌توانید آن را به‌عنوان ملک اجاره‌ای در اختیار گردشگران قرار دهید تا درآمدزایی غیر مستقیم داشته باشید.

آلانیا از آب‌وهوای معتدل مدیترانه‌ای برخوردار است. با زندگی در این شهر می‌توانید زمستان‌های معتدل و تابستان‌های گرم مدیترانه‌ای را تجربه کنید.

آلانیا از خطوط زمینی و هوایی کاملی برخوردار است و از این رو می‌توان به‌راحتی به این شهر دسترسی داشت. پس نگرانی بابت حمل ونقل نیز نخواهید داشت.

درصورت اجاره ملک برای سکونت‌ موقت نیز می‌توانید در روزهایی از سال که در آلانیا حضور ندارید، خانه را به‌صورت اجاره‌ای در اختیار گردشگران قرار دهید و درآمد کسب کنید.

اجاره خانه در آلانیا و زندگی در این شهر به شما تجربه یک زندگی زیبا در کنار سواحل مدیترانه همراه با آرامش هدیه می‌دهد.

اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک در آلانیا

اگر هدف شما از خرید خانه در آلانیا اخذ اقامت دائم ترکیه است روش خوبی را انتخاب کرده‌اید. چراکه با کمترین هزینه می‌توانید در یکی از بهترین شهرهای این کشور صاحب خانه شوید و اقامت آن را نیز دریافت کنید. فقط برای این موضوع توجه به موارد زیر لازم است:

خرید ملکی که ارزش آن حداقل 250 هزار دلار باشد.

دریافت پاسپورت ترکیه

عدم فروش ملک تا 3 سال پس از خرید آن

موارد مهم پیش از خرید خانه در آلانیا

برای خرید یا حتی اجاره ملک در آلانیا باید گزینه‌های مختلفی را مد نظر داشته باشید. برای مثال؛ باید گفت شناخت انواع ملک، به‌دست آوردن اطلاعات در رابطه با محله‌های مختلف و ارزش خانه در هرکدام از آنها، شناسایی الزامات قانونی و تعیین بودجه از این موارد به‌حساب می‌آیند.

شرایط خرید ملک در آلانیا

مهم‌ترین مواردی که در خرید ملک باید به آن توجه شود نوع ملک، موقعیت و قیمت آن است. توجه به مدارک مورد نیاز و تکمیل آنها نیز به شما در داشتن خرید خانه و سرمایه‌گذاری آسان‌تر کمک می‌کند.

در آلانیا ساختمان‌ها و آپارتمان‌های مختلفی به‌صورت پیش‌فروش یا نوساز وجود دارند که شرایط خرید هرکدام متفاوت است. به همین دلیل نیز در این مسیر باید از کارشناسان یک مجموعه معتبر کمک بگیرید.

مجموعه هلو هوم با ارائه مشاوره‌های لازم جهت خرید ملک در آلانیا و معرفی انواع ساختمان در بهترین موقعیت‌های مکانی در این شهر، به شما کمک می‌کند یک سرمایه‌گذاری مطمئن داشته باشید.

همچنین از مدارکی که برای خرید ملک در آلانیا باید ارائه دهید می‌توان به مدرک عدم سوء پیشینه، ارائه چند قطعه عکس، تاییدیه شهرداری محل و مدارک تاییدکننده تمکن مالی برای زندگی در ترکیه اشاره کرد.

جمع‌بندی

خرید خانه در آلانیا  از روش‌های سرمایه‌گذاری مطمئی به‌حساب می‌آید که به شما در دریافت اقامت دائم ترکیه نیز کمک می‌کند. این شهر ساحلی از زیبایی‌های خاص و جاذبه‌های گردشگری مختلفی بهره‌مند است.

با توجه به اینکه آلانیا سالانه شاهد تعداد بسیار زیادی گردشگر بوده، توجه سرمایه‌گذاران سراسر جهان را به‌خود جلب کرده است. به همین دلیل نیز می‌توان نتیجه گرفت قابلیت رشد بسیار زیادی دارد. برای خرید خانه در این شهر می‌توانید از طریق مجموعه هلو هوم اطلاعات را از کسب کنید.