مطالبه سینما درباره نمایش خانگی پیگیری می‌شود/ رفع موانع تولید به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری مطالبه سینما درباره نمایش خانگی پیگیری می‌شود/ رفع موانع تولید  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، سی‌امین جلسه شورای معاونان و مدیران سازمان سینمایی با حضور اصغر فارسی، حبیب ایل بیگی، […]

مطالبه سینما درباره نمایش خانگی پیگیری می‌شود/ رفع موانع تولید

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری مطالبه سینما درباره نمایش خانگی پیگیری می‌شود/ رفع موانع تولید  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، سی‌امین جلسه شورای معاونان و مدیران سازمان سینمایی با حضور اصغر فارسی، حبیب ایل بیگی، قادر آشنا، سیدمهدی جوادی، محمد حمیدی مقدم، کامران ملکی، مهدی آذرپندار، هاشم میرزاخانی، محمدرضا سوقندی، غلامرضا نجاتی، سیدصادق موسوی، لادن طاهری و یزدان عشیری با موضوع «راهکارهای پیشنهادی افزایش اشتغال و تولید در سینما» برگزار شد.
محمد خزاعی با اشاره به اهمیت اشتغال از دیدگاه رهبری و نامگذاری سال ۱۴۰۱ به نام «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال آفرین» بر ضرورت شناسایی راهکارهای موثر برای ایجاد ظرفیت‌های تولید و افزایش زمینه اشتغال سینماگران و اعضای صنوف سینمایی تاکید کرد.
وی ادامه داد: از سرگیری فعالیت‌ها در دوران پساکرونا و رکود نسبی تولید در همه عرصه‌ها از جمله سینما بیش از همیشه، هم افزایی همه دستگاه‌ها و مراکز فعال حوزه فرهنگ و سینما را می‌طلبد و برای رونق و تحرک در این بخش لازم است همه معاونت‌ها و موسسات سازمان به طور جدی وارد شوند.
رئیس سازمان سینمایی معتقد ست همه موظفیم با درک ضرورت و نیاز خانواده سینما نسبت به برنامه‌ریزی و طراحی در این زمینه ورود کنیم و با جلب مشارکت‌های خصوصی و منابع داخلی و بیرونی فرصت‌های جدید ایجاد کنیم.
رییس سازمان سینمایی افزود: لازم است در همه حوزه‌ها اعم از بنیاد سینمایی فارابی، مرکز گسترش، سینمای جوان، سینما شهر، معاونت فناوری و مطالعات، معاونت ارزشیابی و نظارت، جشنواره، توسعه منابع و … با اهتمام به این مهم، فکر و ایده پردازی و برنامه‌ریزی کنیم و با جدیت نسبت به ارائه طرح و ایده و شناسایی منابع و اعتبارات در دستگاه‌های مختلف بستر اشتغال را برای شمول گسترده‌تر خانواده سینما و اعضای صنوف مهیا سازیم.
خزاعی با اشاره به کشف افق‌های جدید در این زمینه عنوان کرد: بدون تردید، در حوزه بین‌الملل چه در زمینه عرضه و مارکتنیگ و چه در عرصه تولیدات مشترک ظرفیت‌های خوبی وجود دارد که لازم است دفتر جشنواره‌ها و همکاری‌های بین‌الملل با کمک کارشناسان بنیاد سینمایی فارابی و مراکز دیگر هم فکری و ادغام کنند.
وی با اشاره به اینکه اغلب سازمان‌ها و مراکز از جمله: سازمان صدا و سیما، سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه هنری، شورای عالی انقلاب فرهنگی و دیگر نهادهای فعال در این حوزه به صورت جدی حضور دارند اضافه کرد: در کنار تولیدات سینمایی قطعاً، عرصه نمایش خانگی یکی از ظرفیت‌های تاثیرگذار در این حوزه است که جا دارد مطالبه خانواده سینما در خصوص نمایش خانگی پیگیری شود.
رییس سازمان سینمایی در پایان تصریح کرد: مطمئنم از طریق رایزنی با مدیران صدا و سیما و آغاز همکاری مشترک دو سازمان سینمایی و صدا و سیما در کارگروه سینما و تلویزیون و با هم فکری آنها می‌توان موانع تولید و رکود نسبی به وجود آمده در این بخش را برطرف کرد. امیدوارم براتون خبر   مطالبه سینما درباره نمایش خانگی پیگیری می‌شود/ رفع موانع تولید براتون مفید بوده باشه

 
2022-05-28 18:10:31