لیفت سینه با لیزر جراحی کوچک کردن و لیفت سینه سنتی بهترین گزینه برای خانم هایی است که می خواهند سینه های خود را لیفت کرده و مقدار زیادی از بافت سینه خود را بردارند. معرفی جراحی «لیفت سینه با لیزر» در سال های اخیر نیز بسیار رایج شده است و تحولاتی را در لیفت […]

لیفت سینه با لیزر

جراحی کوچک کردن و لیفت سینه سنتی بهترین گزینه برای خانم هایی است که می خواهند سینه های خود را لیفت کرده و مقدار زیادی از بافت سینه خود را بردارند. معرفی جراحی «لیفت سینه با لیزر» در سال های اخیر نیز بسیار رایج شده است و تحولاتی را در لیفت سینه ب وجود آورده است. ما در این بخش به مواردی مانند این که لیفت سینه با لیزر چیست و چه تفاوتی با لیفت سینه سنتی دارد خواهیم پرداخت. دانستن این اطلاعات می تواند به شما در انتخاب روش جراحی مناسب برای رسیدن به نتایج دلخواه کمک کند.

توضیحاتی کلی در خصوص لیفت سینه با لیزر

جراحی لیفت سینه با لیزر معمولاً به عنوان بخشی از لیفت سینه سنتی انجام می شود، به این معنی که جای زخم تقریباً یکسان است، با برشی در اطراف نوک پستان، سپس از نوک پستان به چین زیر سینه و در سراسر چین زیر سینه. این اسکار شبیه به ” anchor scar” کوچک کردن سینه است. هیچ مطالعه علمی برای مقایسه تکنیک لیفت سینه با لیزر با روش لیفت سنتی وجود ندارد. تا زمانی که چنین مطالعاتی انجام نشوند، فرد قادر به ارزیابی عینی دو روش نیست.

علاوه بر لیفت سینه، اگر بیمار به دنبال کوچک کردن سینه نیز باشد، می توان آن را همزمان انجام داد. کوچک کردن سینه، سینه‌ ها را تغییر شکل داده و اندازه آن ‌ها را کاهش می‌دهد تا شکل و ظاهری جوان ‌تر برای سینه ایجاد کند. باز هم جای زخم تقریباً مشابه جراحی لیفت سینه با لیزر است. برش های افقی در چین زیر سینه ایجاد می شود که به صورت عمودی تا نوک سینه و اطراف آن کشیده می شود.

وقتی نوبت به یافتن روش مناسب برای سینه ‌هایتان می‌رسد، چه لیفت یا کوچک کردن یا هر دو باشد، مهم است که از یک جراح پلاستیک خبره مشاوره بگیرید. آن ها به شما کمک می کنند تا همه گزینه ها را بررسی کنید و موثرترین رویکردی را که اهداف خاص شما را برآورده می کند، تعیین کنید.

لیفت سینه سنتی چیست؟

لیفت سینه سنتی (ماستوپکسی) روشی است که برای اصلاح افتادگی سینه ها با برداشتن پوست اضافی و سفت کردن بافت اطراف آن طراحی شده است. این تغییرات با هم، سینه را تغییر می‌ دهند و کانتورینگ یکنواخت و جذاب‌ تری برای آن ایجاد می‌کنند. همچنین برای زنانی که نوک سینه ‌هایشان رو به پایین است، گزینه خوبی است – زیرا بالا بردن سینه این مشکل زیبایی را اصلاح می‌کند.

اگرچه این نوع عمل شکل سینه‌ ها را بهبود می‌بخشد، اما با بزرگ کردن سینه متفاوت است زیرا اندازه سینه‌ ها را افزایش نمی‌دهد. در واقع، معمول است که عمل لیفت سینه باعث کوچکتر شدن سینه شود.

لیفت سینه سنتی با انجام سه برش روی هر سینه انجام می شود – یکی در اطراف نوک پستان، دیگری از قسمت پایینی نوک پستان تا چین سینه و برش سوم در امتداد چین سینه. پس از ایجاد برش‌ ها، می ‌توان سینه را تغییر شکل داد و بخش بالاتری تغییر مکان داد.

یکی دیگر از گزینه های لیفت سینه بدون جراحی ، لیفت سینه با نخ است. شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دکتر ایزدپناه مراجعه نمایید.

مزایای لیفت سینه سنتی

انجام لیفت سینه سنتی مزایای متعددی دارد. رایج ترین آن ها عبارتند از:

سینه های متقارن و پر

افزایش اعتماد به نفس

توانایی کنار گذاشتن سوتین

تناسب بهتر بدن

زمان نقاهت برای لیفت سینه سنتی

پس از اتمام عمل، پزشک به شما دستور می دهد که از یک سوتین پشتیبانی جراحی استفاده کنید. طبیعی است که سینه های شما تا دو هفته متورم و کبود شود. در طول این مدت، احتمالاً باید داروهای ضد درد مصرف کنید و باید دستورالعمل‌ های مربوط به دوش گرفتن، وضعیت‌ های خواب و سطح فعالیت روزانه را دنبال کنید. همچنین باید تا زمان بهبودی از داشتن رابطه جنسی خودداری کنید. جراح شما دستورالعمل ‌های دقیقی در مورد اینکه چه کارهایی می‌ توانید انجام دهید و نمی‌ توانید انجام دهید و چه مدت برای از سرگیری روال عادی خود صبر کنید، به شما می ‌دهد.

در برخی موارد، ممکن است برای تخلیه مایعات اضافی، به لوله‌ های درن در نزدیکی برش‌ ها نیاز داشته باشید. در مورد بخیه ها، برخی از آن ها خود به خود جذب می شوند، در حالی که برخی دیگر نیاز به مراجعه بعدی به پزشک برای برداشتن آن ها دارند. اگر نیاز به برداشتن آن ها باشد، حدود دو هفته پس از عمل انجام می شود.

لیفت سینه با لیزر از دید دکتر کامبیز ایزد پناه چیست؟

لیفت سینه با لیزر شامل استفاده از پرتوهای لیزر پرقدرت برای سفت کردن بافت سینه است. این روش با تابش مستقیم لیزر به سینه ها عمل می کند. گرمایش حرارتی ابتدا پوست سینه را سفت می کند، سپس بافت های داخلی سینه را سفت می کند. این نوع لیزر ایمن و مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) است.

قبل از به وجود آمدن درمان لیزری برای لیفت سینه، جراحی تنها گزینه لیفت سینه بود. مانند بسیاری از عمل های جراحی، جراحی لیفت سینه نیازمند زمان استراحت، هزینه های بالا و جای زخم است که در سطح پوست سینه بسیار قابل مشاهده است. اکنون با روش لیفت سینه با لیزر می توان از جای زخم ناشی از روش های جراحی جلوگیری کرد.

لیفت سینه با لیزر مزایای زیادی نسبت به جراحی دارد زیرا غیر تهاجمی است، نیازی به استراحت ندارد و منجر به ایجاد اسکار بدون عمل روی سینه می شود.

آیا لیفت سینه با لیزر نیاز به مراقبت بعد از عمل دارد؟

باید بگوییم مراقبت های بعد از عمل لیفت سینه با لیزر مانند دیگر روش های لیفت سینه نیست. با این حال، برخی از بیماران ممکن است خشکی  پوست را تجربه کنند که احساس سفت شدن دارد. این علائم پس از درمان ‌های لیفت سینه با لیزر کاملاً طبیعی هستند. بیماران باید به طور مداوم سینه های خود را مرطوب کنند تا از خشکی سینه خود جلوگیری کنند.

مزایای لیفت سینه با لیزر

مزایای لیفت سینه با لیزر بسیار است. چشمگیرترین آن ها عبارتند از:

روش کم تهاجمی

جای زخم های ریز

زمان بهبودی کوتاه ‌تر – ممکن است پس از آن مقداری تورم و کبودی ایجاد شود

مدت زمان نقاهت برای لیفت سینه با لیزر

از آنجایی که لیفت سینه با لیزر نیازی به جراحی ندارد، پس از اتمام عمل، زمان استراحت لازم را نخواهید داشت. با این حال، برخی از بیماران ممکن است ناراحتی خفیف و/یا احساس سفتی در اطراف سینه‌ های خود را تجربه کنند. همچنین معمول است که بلافاصله پس از آن خشکی پوست را تجربه کنید. این دو علامت به تدریج از بین خواهند رفت. در این بین می توانید از مرطوب کننده برای سینه های خود استفاده کنید.

دکتر کامبیز ایزدپناه فوق‌تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی

سخن پایانی

عمل های ترمیمی و زیبایی سخت و پیچیده هستند. اما با وحود دکتر کامبیز ایزدپناه، فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی به نشانی اینترنتی drkambiz-izadpanah.com  نگران نتیجه عمل خود نباشید. ایشان با تجربه کاری و تخصصی که در این زمینه دارند، تجربه بهترین عمل را در ذهن شما نقش خواهند بست. همچنین در پیج اینستاگرام دکتر کامبیز ایزدپناه میتوانید نمونه عمل های ایشان را ببینید.