قدردانی از یک عمر فعالیت هنری بهزاد فراهانی در مراسم حافظ به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری قدردانی از یک عمر فعالیت هنری بهزاد فراهانی در مراسم حافظ  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی جشن حافظ، در بیست و دومین دوره مراسم سینمایی و تلویزیونی دنیای تصویر (تندیس حافظ) […]

قدردانی از یک عمر فعالیت هنری بهزاد فراهانی در مراسم حافظ

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری قدردانی از یک عمر فعالیت هنری بهزاد فراهانی در مراسم حافظ  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی جشن حافظ، در بیست و دومین دوره مراسم سینمایی و تلویزیونی دنیای تصویر (تندیس حافظ) جایزه یک عمر فعالیت هنری (تندیس حافظ علی معلم) به پاس یک عمر فعالیت هنری به بهزاد فراهانی اهدا و از او قدردانی می‌شود.
بهزاد فراهانی، زاده بهمن ۱۳۲۳ در فراهان، بازیگر، کارگردان تئاتر، نمایشنامه‌نویس و فیلمنامه‌نویس است. او فعالیت هنری خود را با بازی در نمایشی از بهمن مفید آغاز کرد و بعد از آن با کارگردانان صاحب نامی همچون بیژن مفید، عباس جوانمرد، بهرام بیضایی، شاهین سرکیسیان، نصرت پرتوی و … همکاری کرد. وی همچنین در سینما در آثار ماندگار کارگردانانی چون ایرج قادری، سعید مطلبی، کمال تبریزی، فرزاد موتمن، کاظم معصومی و … نقش آفرینی کرده است.
از نمایشنامه‌های معروف فراهانی «گل و قداره»، «فیروزه»، «خون و گل سرخ»، «بدخیم» و «مطرب» می توان نام برد.
از آثار ماندگار بهزاد فراهانی می‌توان به نقش آفرینی او در سریال‌های «امام علی (ع)»، «کت جادویی»، «پس از باران» و … اشاره کرد. وی به تازگی اولین فیلم سینمایی خود به نام «مهمانی از کارائیب» را کارگردانی کرده است.
بیست و دومین مراسم سینمایی تلویزیونی دنیای تصویر (تندیس حافظ) به عنوان تنها مراسم خصوصی حوزه سینما و تلویزیون ایران، هفته آتی در تهران برگزار می‌شود. امیدوارم براتون خبر   قدردانی از یک عمر فعالیت هنری بهزاد فراهانی در مراسم حافظ براتون مفید بوده باشه

 
2023-09-25 16:58:26