فیلم‌های بخش «کتاب و سینما» جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری فیلم‌های بخش «کتاب و سینما» جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از ستاد خبری چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، ۱۶ فیلم کوتاه به بخش ویژه مسابقه کتاب و […]

فیلم‌های بخش «کتاب و سینما» جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری فیلم‌های بخش «کتاب و سینما» جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از ستاد خبری چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، ۱۶ فیلم کوتاه به بخش ویژه مسابقه کتاب و سینما چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران راه پیدا کردند.
عناوین این فیلم‌ها به شرح زیر اعلام می‌شود:
«افسانه کوه ننوک» به کارگردانی محمدرضا مرادی
«خانه دورافتاده» به کارگردانی امیر رستمی
«خوانا بنویسید» به کارگردانی مرتضی علیزاده
«خودکشی به سیک نیچه» به کارگردانی پیام کردستانی
«دنیا منم فوعه» به کارگردانی مصطفی آقامحمدلو
«روزی روزگاری سینما» به کارگردانی علیرضا شمالی
«شرایط» به کارگردانی سیدجواد حسینی
«شیهه دور» به کارگردانی صمد قربان‌زاده
«صوراحیل» به کارگردانی اسماعیل عظیمی
«فیل سفید» به کارگردانی مهدی برجیان
«قو» به کارگردانی بهناز سلیمانی
«قوتار» به کارگردانی علی علیزاده
«کمپانی» به کارگردانی ایلناز خیرخواه
«کینوپیو» به کارگردانی فرزانه قائمی‌زاده
«ناسوخ» به کارگردانی اصغر عباسی
«نام و نام خانوادگی» به کارگردانی نازنین چیت‌ساز
بخش ویژه «کتاب و سینما» در همکاری خانه کتاب و ادبیات ایران و انجمن سینمای جوانان ایران به‌منظور رشد و اعتلای فرهنگ و هنر ایران اسلامی به‌عنوان عناصر هویت ملی و ترویج کتاب و کتاب‌خوانی در چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از فیلم و فیلم‌نامه‌های تولید شده با موضوع «کتاب و کتاب‌خوانی، صنعت نشر، اقتباس ادبی، پاسداشت و سرگذشت مؤلفان و ناشران و خادمان حوزه نشر» تجلیل به عمل می‌آورد.
همچنین سومین روز جشنواره با عنوان «روز کتاب و سینما» نام‌گذاری شده است که نامزدهای بخش ویژه «کتاب و سینما» اعلام و جوایز رتبه‌های دوم و سوم در این روز اهدا خواهد شد. جایزه اول این بخش نیز در آیین اختتامیه به فرد برگزیده تعلق خواهد گرفت.
تندیس جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران و مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال به نفر اول، دیپلم افتخار و مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال به نفر دوم و دیپلم افتخار و مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال به نفر سوم منتخب این بخش ویژه تعلق خواهد گرفت.
جایزه ویژه «کتاب و سینما» نیز شامل دیپلم افتخار و حمایت از فیلم‌نامه اقتباسی داستانی بنا به شیوه‌نامه نگارش فیلم‌نامه کوتاه اقتباسی تا مبلغ سه میلیارد ریال (حمایت مشترک خانه کتاب و ادبیات ایران و انجمن سینمای جوانان ایران) نیز همزمان با هفته کتاب و ۲۴ آبان روز کتاب و کتابخوانی اهدا می‌شود.
این جوایز از طرف خانه کتاب و ادبیات ایران به برگزیدگان اهدا خواهد شد.
چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به دبیری مهدی آذرپندار ۲۷ هاریکا تا ۲ آبان ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد. امیدوارم براتون خبر   فیلم‌های بخش «کتاب و سینما» جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند براتون مفید بوده باشه

 
2023-10-09 12:57:19