فواید بازیافت ضایعات آهن فواید و کاربرد بازیافت ضایعات آهن طیف گسترده ‌ای از فلزات را در بر می ‌گیرد. فلزات بازیافت شده بیشتر ضایعات فولاد، آهن، سرب، آلومینیوم، مس، فولاد ضد زنگ و روی هستند. فلزات دو دسته اصلی دارند: آهنی و غیر آهنی. فلزات غیر آهنی رایج عبارتند از مس، برنج، آلومینیوم، روی، […]

فواید بازیافت ضایعات آهن

فواید و کاربرد بازیافت ضایعات آهن طیف گسترده ‌ای از فلزات را در بر می ‌گیرد. فلزات بازیافت شده بیشتر ضایعات فولاد، آهن، سرب، آلومینیوم، مس، فولاد ضد زنگ و روی هستند. فلزات دو دسته اصلی دارند: آهنی و غیر آهنی. فلزات غیر آهنی رایج عبارتند از مس، برنج، آلومینیوم، روی، منیزیم، قلع، نیکل و سرب و فلزات غیر آهنی همچنین شامل فلزات گرانبها مانند طلا، نقره و گروه پلاتین می شوند. تمامی وسایل آهنی نیز همگی دارند که پس از سپری کردن عمر مفید خود روزی غیر قابل استفاده می شوند. فلزات چیزی هستند که به طور متوسط افراد عادی به ندرت مستقیم آن‌ ها را خریداری می ‌کنند، حتی اگر فلزات قسمت مهمی از زندگی روزمره ما را تشکیل دهند. از قابلمه ‌هایی که برای پخت ‌و پز استفاده می ‌کنیم تا اتومبیلی که به ‌عنوان وسیله حمل‌ و‌ نقل از آن استفاده می‌ کنیم و شرکت ‌های هواپیمایی که برای مسافرت به آنها اعتماد می‌ کنیم، همگی برای ساخته شدن نیاز به فلز و آهن دارند و بازیافت یک روش عالی برای پایین آوردن هزینه ‌های مربوط به فرآیند تولید است. از همین رو صنعتگران برای جلوگیری از تخریب محیط زیست و همچنین به دلیل قابلیت بازیافت آهن اقدام به استفاده دوباره آن می کنند. با در ادامه همراه باشید تا تمامی نکات و فوایدی که باید در این راستا بدانید را در اختیار شما قرار دهیم.

ضایعات آهن چیست

خرید ضایعات آهن از مواد قابل بازیافت باقی مانده از تولید و مصرف محصول مانند قطعات خودرو ، لوازم جانبی ساختمان و مواد افزودنی تشکیل شده است. بر خلاف ضایعات ، آهن ضایعات دارای ارزش پولی است ، به ویژه در فلزات بازیافتی ، و مواد غیر فلزی نیز بازیافت می شوند. ضایعات فلزی از محیط های تجاری و مسکونی ناشی می شود. آهن ضایعات معمولاً ابتدا به محل جمع آوری فلزات ضایعات و سپس برای ذوب و تولید محصولات جدید به کارخانه منتقل می شود. بسته به موقعیت مکانی آن، این محیط ممکن است به مشتریان اجازه دهد تا مقادیر زیادی آهن را قبل از ارسال ضایعات آهن به کارخانه های ذوب مشاهده کنند و در صورت نیاز اقلام مورد نیاز را خریداری کنند. با این حال، بسیاری از این محیط های جمع آوری ضایعات، که حاوی مقادیر زیادی آهن قراضه هستند، معمولاً چنین نیستند.

سنگ شکن ضایعات آهن اغلب برای بازیافت مواد دیگر در ترکیب با فولاد استفاده می شود. به عنوان مثال ، می توان به خودروها و کالاهای سفید مانند یخچال ، اجاق گاز ، ماشین لباسشویی و غیره اشاره کرد. مرتب سازی این موارد مانند پلاستیک ، مس ، آلومینیوم و برنج دشوار است و با شکستن قطعات نسبتاً کوچک ، فولاد می تواند به راحتی مغناطیسی جدا شود ارزش اولیه ضایعات چیزی است که ذوب به آنها می دهد ، نه ارزش هر شکل فلز. به طور معمول ، اگر یک کشتی غرق شده نتواند چیزی بالاتر از ارزش فلز موجود در آن بفروشد ، به مرکز جمع آوری ضایعات برده می شود و وزن آن به فروش می رسد. اغلب می توان تجهیزات حاوی قطعات فلزات مختلف را با قیمت کمتر از هر فلز دیگری خریداری کرد ، زیرا این امر باعث جدا شدن فلزات قبل از حمل مجدد می شود.

فواید استفاده از ضایعات آهن

فواید و کاربرد بازیافت ضایعات آهن بازیافت آهن و فلزات فرصت های زیادی را برای تولید محصولات فراهم می کند. استفاده از آهن ضایعات برای تولید محصولات بی شمار باعث کاهش ضایعات و حفظ محیط زیست برای نسل های آینده می شود. آهن ضایعات را می توان در بسیاری از کاربردهای جدید استفاده کرد ، برای مثال آهن و فلزات آلومینیوم ضایعات به طور گسترده در صنعت ساختمان برای پروژه های مختلف مانند جاده ها و پل ها استفاده می شود. ضایعات همچنین برای ساخت اتومبیل ، هواپیما و سایر وسایل نقلیه استفاده می شود.

کاربرد ضایعات آهن برای مصارف خانگی.

انواع مختلفی از ظروف از ضایعات ساخته می شود و حتی می توان از قطعات آهنی لوازم خانگی برای تولید محصولات مختلف استفاده کرد. از آنجایی که معمولاً ضایعات برای تولیدکنندگان ارزان‌تر است، صنایع مختلف مانند صنعت مبلمان فلزی شیک و بادوام از آن استفاده می‌کنند. می توانید لغزنده، نیمکت، میز و لامپ های ساخته شده از آهن و ضایعات را پیدا کنید. در صنعت بسته بندی، فلزات بازیافتی مانند ضایعات آلومینیوم، آهن و فولاد به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند زیرا سه ماده پرمصرف در صنعت بسته بندی هستند. مبلمان، وسایل روشنایی و بسیاری دیگر از محصولات خانگی را می توان با زباله های بازیافتی برای بازسازی اقلامی که عمر مفیدشان به پایان رسیده است، استفاده کرد. نه تنها به محیط زیست کمک می کند، بلکه در خانه و در صنایع تولیدی نیز استفاده می شود. این امر نیاز به استخراج آهن اضافی برای به دست آوردن فلزات جدید برای فرآیندهای تولید را از بین می برد.

کاربرد ضایعات در هنر

گاهی ممکن است برخی افراد به انبوهی از آشغال نگاه کنند و آن را یک اثر هنری بدانند. این یک اشتباه نیست زیرا این ضایعات فلزی توسط هنرمندان در مجسمه های زیبا استفاده شده است. حتی هنرمندان غیرحرفه ای نیز با خلاقیت خود آثاری زیبا از انواع فلزات بازیافتی خلق کرده و با افتخار بر روی دیوار خانه های خود به نمایش گذاشته اند. فلزات تزئینی سبک هنری مشخصی دارند و کاملاً خاص هستند. برخی از مجسمه سازان از ضایعات فلزی برای آثار هنری خود استفاده می کنند. جذابیت کار هنرمندان در انواع مواد، رنگ ها، اندازه ها و شکل های فلزات بازیافتی است. مجسمه سازی فلزات بازیافتی هنری متفاوت و منحصر به فرد است.مزایای بازیافت ضایعات فلزات

به دلایل مختلف نیاز به بازیافت ضایعات وجود دارد. این یکی از موارد زیست محیطی است که فلزات زائد در محیط دفن می شوند و مواد شیمیایی موجود در آنها مانند جیوه می تواند خاک اطراف و آب های زیرزمینی را مسموم کند. عامل اقتصادی دیگر این است که با بازیافت ضایعات و ضایعات آهن می توان از این قطعات برای تولید محصولات فلزی جدید با هزینه بسیار کمتر از استخراج مستقیم آهن استفاده کرد. اگر در خانه ضایعات دارید و یا دیگر آن را نمی خواهید یا کار ساختمانی ندارید، می توانید ضایعات را برای فرآوری به یک شرکت بازیافت معتبر ببرید. طبق تحقیقات آژانس حفاظت از محیط زیست، بازیافت زباله های فلزی می تواند برای محیط زیست بسیار مفید باشد. استفاده از قراضه به جای سنگ آهن خام می تواند منجر به فرآیند زیر شود:

75 درصد صرفه جویی در مصرف انرژی
صرفه جویی 90 درصدی در مواد اولیه.
کاهش 86 درصدی آلودگی هوا
کاهش 40 درصدی مصرف آب
کاهش ۷۶ درصدی آلودگی آب
کاهش 97 درصدی زباله های معدن

هر تن فولاد جدید ساخته شده از ضایعات باعث صرفه جویی در موارد زیر می شود:

1111 کیلوگرم سنگ آهن.
625 کیلوگرم زغال سنگ.
53 کیلوگرم سنگ آهک.
صرفه جویی 95 درصدی در مصرف انرژی آلومینیوم
85 درصد صرفه جویی انرژی در مصرف مس.
صرفه جویی 65 درصدی در مصرف انرژی در مصرف سرب.