فراخوان پنجاه‌وسومین جشنواره فیلم «رشد» منتشر شد به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری فراخوان پنجاه‌وسومین جشنواره فیلم «رشد» منتشر شد  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، فراخوان دریافت آثار پنجاه و سومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «رشد» منتشر شد. در این […]

فراخوان پنجاه‌وسومین جشنواره فیلم «رشد» منتشر شد

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری فراخوان پنجاه‌وسومین جشنواره فیلم «رشد» منتشر شد  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، فراخوان دریافت آثار پنجاه و سومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «رشد» منتشر شد. در این دوره از جشنواره، آثار فیلمسازان داخلی و خارجی با برخورداری از برجستگی‌های زبان هنری، جذابیت ذاتی و تاثیر عمیق عاطفی و شگرف آن بر ارتقای روحیه کنجکاوی، پرسشگری و اشتیاق به درک خویش و جهانِ پیرامون، به رقابت خواهند پرداخت.
مهم‌ترین اهداف جشنواره در دوره پنجاه و سوم
شورای سیاستگذاری جشنواره پنجاه و سوم با تاکید بر توجه ویژه به مدرسه و فرایندهای آموزشی و تربیتی آن، به‌عنوان نهاد مهم تمدن‌ساز و تربیت‌کننده نسل آینده برای حل مسایل کشور، «شناسایی و معرفی برترین تولیدات علمی، آموزشی و تربیتی در عرصه فیلم و سینما»، «کمک به ایجاد زمینه و بستری به‌منظور هدایت این تولیدات در سطوح ملی و بین‌المللی»، «پشتیبانی از عرصه تعلیم و تربیت دینی و اخلاقی فضیلت‌محور»، «پشتیبانی هنری و تربیتی از جریان رسمی تربیت و یادگیری»، «ایجاد زمینه و بستری بر پایه عدالت برای رشد و بالندگی ظرفیت هنری‌تربیتی معلمان و دانش‌آموزان فیلمساز» و «گسترش نوآوری و خلاقیت و ارتقای سطح کیفی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی» را به عنوان اهداف اساسی این دوره از جشنواره اعلام کرده است.
در فراخوان این دوره از جشنواره «اهداف عملیاتی و راهکارهای کلان سند تحول بنیادین آموزش و پرورش»، به عنوان منبع الهام بخش مناسبی برای دست‌یابی فیلمسازان علاقه‌مند برای حضور در این رویداد بین‌المللی، به ایده‌های ناب، جذاب و بدیع معرفی شده است.
بخش‌های جشنواره در دوره پنجاه و سوم
پنجاه و سومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «رشد» در سه بخش بین‌الملل، معلمان فیلمساز و دانش‌آموزان فیلمساز برگزار خواهد شد.
در این دوره چهار جایزه ویژه به آثاری در موضوعات «مدرسه؛ مبدا پیشرفت تمدن‌ساز ایرانی اسلامی و الهام‌بخش برای جهان»، «نشان ویژه معلم»، «نشان ویژه ایثار و ازخودگذشتگی» اهدا خواهد شد.
دبیرخانه جشنواره در هر دوره‌، شخصیت یا مصداق خاصی را به‌عنوان نماد «نشان ویژه ایثار و از خودگذشتگی» انتخاب می‌کند. در پنجاه‌وسومین دوره جشنواره فیلم «رشد» نشان ویژه ایثار و از خودگذشتگی به آثاری اختصاص خواهد داشت که به دفاع از مردم و کودکان مظلوم فلسطین پرداخته است.
جوایز نهادها و دستگاه‌های کشور در بخش حامیان این دوره از جشنواره نیز به پنج محور «خانواده و جوانی جمعیت»، «فرهنگ کار، کارآفرینی و تعاون»، «پیوند نماز، مسجد و مدرسه»، «آسیب‌های اجتماعی با رویکرد صیانت از حقوق کودک» و «آسیب‌های فضای مجازی» اختصاص خواهد داشت.
قالب‌های جشنواره در دوره پنجاه و سوم
قالب‌های این دوره از جشنواره، شامل فیلم‌های کوتاه و بلند با محوریت داستانی، مستند، پویانمایی و فیلمنامه است.
آخرین مهلت ارسال آثار
بر اساس اعلام دبیرخانه پنجاه و سومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «رشد»، آخرین مهلت ارسال آثار ۲۴ آبان‌ ماه ۱۴۰۲ خواهد بود. علاقه‌مندان برای ثبت‌نام و بارگذاری آثار می‌توانند به نشانی الکترونیکی http://eff.roshd.ir مراجعه کنند.
پنجاه و سومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد در مجتمع فرهنگی هنری سینما فلسطین برگزار خواهد شد و پس از آن آثار برگزیده در سراسر کشور برای مدارس به اکران در خواهد آمد. امیدوارم براتون خبر   فراخوان پنجاه‌وسومین جشنواره فیلم «رشد» منتشر شد براتون مفید بوده باشه

 
2023-10-25 16:57:02