عبور سلامت «خط استوا» از حاشیه‌های مجازی/ شرایط ویژه نمی‌خواهیم به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری عبور سلامت «خط استوا» از حاشیه‌های مجازی/ شرایط ویژه نمی‌خواهیم  احسان ظلی‌پور تهیه‌کننده فیلم سینمایی «خط استوا» به کارگردانی اصغر نعیمی در گفتگو با خبرنگار هاریکا درباره وضعیت اکران این فیلم توضیح داد: با افزوده شدن […]

عبور سلامت «خط استوا» از حاشیه‌های مجازی/ شرایط ویژه نمی‌خواهیم

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری عبور سلامت «خط استوا» از حاشیه‌های مجازی/ شرایط ویژه نمی‌خواهیم  احسان ظلی‌پور تهیه‌کننده فیلم سینمایی «خط استوا» به کارگردانی اصغر نعیمی در گفتگو با خبرنگار هاریکا درباره وضعیت اکران این فیلم توضیح داد: با افزوده شدن فیلم‌های کمدی جدید به ترکیب قطعاً فروش فیلم‌های کمدی تحت تأثیر قرار می‌گیرد و بیشتر شرایط به نفع فیلم «ملاقات خصوصی» خواهد شد که تنها فیلم اجتماعی در حال اکران است و مردم هم آن را دوست دارند. احتمالاً در عید نوروز هم همچنان شاهد استقبال از این فیلم خواهیم بود.
وی افزود: فارغ از ژانر فیلم‌ها، فروش هر فیلمی که منجر به رونق بیشتر سینماها شود، در مجموع به نفع همه فیلم‌ها خواهد بود. اما اینکه ترکیب فیلم‌های عید نوروز چگونه باید باشد، نکته دیگری است. با توجه به اینکه امسال عید نوروز همزمان با ماه رمضان بود، صاحبان آثار خیلی به دنبال اکران نوروز نبودند و طبیعی بود اکران عید فطر جذابیت بیشتری برای‌شان داشته باشد. به همین دلیل هم ترکیب فیلم‌هایی که از سوی سازمان سینمایی برای اکران نوروز اعلام شده، با این تعداد فیلم کمدی، ترکیبی غیرمعمول است.
این تهیه‌کننده ادامه داد: اتفاقاً در شورای صنفی نمایش هم درباره موضوع همزمانی اکران چند فیلم کمدی بحث‌ها و گفتگوهایی مطرح شد. هر سال برای عید نوروز حدود هفت فیلم معرفی می‌شد اما امسال تنها چهار فیلم معرفی شد و واقعیت هم این است که هیچ امتیاز ویژه‌ای هم برای فیلم‌هایی مثل فیلم ما که در حال اکران بودند در نظر نگرفتند. به فیلم‌های «چپ، راست»، «بخارست»، «ملاقات خصوصی» و فیلم ما که در حال اکران هستند اعلام شده است که اگر استقبال از فیلم ادامه داشته باشد می‌توانیم در ایام نوروز هم روی پرده بمانیم.
انتظار شرایط ویژه برای اکران را نداریم
ظلی‌پور در عین حال تأکید کرد: به‌عنوان تهیه‌کننده چنین انتظار ویژه‌ای هم ندارم که در هر شرایطی فیلمم در چرخه اکران باقی بماند. بالاخره منطق عرضه و تقاضا حاکم است. اگر مخاطبان فیلم را دوست داشته باشند و از آن استقبال کنند، طبیعتاً سینماداران هم سانس‌های بهتری به آن اختصاص می‌دهند.
تهیه‌کننده «خط استوا» درباره میزان رضایت از شرایط فروش این فیلم گفت: فروش فیلم ما این هفته از مرز ۴ میلیارد تومان عبور کرد و با توجه به شرایطی که در سینماها وجود دارد، از این فروش راضی هستیم. به‌خصوص که هر سال این ایام که ما بین جشنواره فجر و اکران نوروز است، زمان مرده محسوب می‌شد و غالباً فیلم‌ها راضی به اکران در این بازه زمانی نمی‌شوند.

وی افزود: فیلم «خط استوا» مدت زمان زیادی باقی مانده بود و در چند نوبت اکران آن به تعویق افتاد. به همین دلیل گزینه دیگری نداشتیم. به خصوص که ترکیب فیلم‌های نوروز هم از سوی ارشاد مشخص می‌شود و در اختیار شورای صنفی نیست، تصمیم گرفتیم همین اکران اسفندماه را از دست ندهیم. با توجه به جمیع این شرایط از فروش راضی هستیم. با توجه به اینکه اکران فیلم در ایام نوروز هم ادامه خواهد داشت امید داریم به عدد فروش معقول‌تری هم برسیم.
ظلی‌پور درباره تأثیر حاشیه‌های مجازی بر وضعیت فروش فیلم هم گفت: در دو سه روز ابتدایی اکران ما نگرانی‌هایی درباره این حواشی داشتیم. برخی شبهاتی را درباره زمان فیلمبرداری مطرح کردند و حرف‌های نادرستی را به فیلم نسبت دادند که اهالی سینما خودشان به‌خوبی در جریان بودند که هیچکدام درست نیست. در عین حال اما در فضای مجازی جوی علیه فیلم به‌وجود آمد. شاید جوابیه‌ای که ما دادیم تأثیر گذاشت و باعث شد که فیلم از این جو منفی آسیب نبیند. شاید هم به دلیل سرعت انتشار اخبار جدید و فراموش شدن اخبار قبلی، این جریان خبری تأثیری بر فروش فیلم ما نگذاشت و توانستیم سلامت از آن عبور کنیم.
از خیر تبلیغات تلویزیون فیلم گذشتیم!
تهیه‌کننده «خط استوا» درباره اقلام تبلیغاتی این فیلم هم گفت: ما در حال حاضر تیزر تلویزیونی نداریم و تبلیغات‌مان محدود به فضای مجازی است. تبلیغات محیطی هم نداریم و تنها در فضای مجازی پیگیر معرفی و اطلاع‌رسانی درباره فیلم هستیم. برای دریافت تیزرهای تلویزیونی پروسه‌ای طولانی طراحی شده است که پیش‌تر سابقه آن را داشتیم و برای تعداد محدودی تیزر باید تعهدهایی بدهیم که ترجیح دادیم از خیر آن بگذریم.
این تهیه‌کننده سینما در پایان درباره حواشی به‌وجود آمده برای فرهاد اصلانی طی چند ماه گذشته و تأثیر این حواشی بر اکران فیلم «خط استوا» هم گفت: مسئولان سینمایی اساساً به این جریان ورود نکردند. این مسئله در مقطعی مطرح شد که خیلی اولویت سازمان سینمایی نبود و به همین دلیل شاید حتی می‌خواستند که زودتر از آن عبور کنند. در عین حال فرهاد اصلانی بازیگر اصلی فیلم «خط استوا» است و تصمیم ما هم این بود که در تبلیغات محیطی به‌طور کامل از تصویر این بازیگر استفاده کنیم. براساس آنچه در خبرها آمده بود هم می‌دانیم که آقای اصلانی نسبت به اتهامات مطرح شده در فضای مجازی پیگیری قضایی کرده است و اطلاعی ندارم که چه سرانجامی داشته است. امیدوارم براتون خبر   عبور سلامت «خط استوا» از حاشیه‌های مجازی/ شرایط ویژه نمی‌خواهیم براتون مفید بوده باشه

 
2023-03-12 08:55:12