روایت فیلمساز هندی برنده سیمرغ از حضور در «فجر»/ حیرت زده‌ام به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری روایت فیلمساز هندی برنده سیمرغ از حضور در «فجر»/ حیرت زده‌ام  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی موزه سینما، کارگردان فیلم «شیوانا» درباره سینمای ایران گفت: فیلم‌های ایرانی تأثیر زیادی بر روی […]

روایت فیلمساز هندی برنده سیمرغ از حضور در «فجر»/ حیرت زده‌ام

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری روایت فیلمساز هندی برنده سیمرغ از حضور در «فجر»/ حیرت زده‌ام  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی موزه سینما، کارگردان فیلم «شیوانا» درباره سینمای ایران گفت: فیلم‌های ایرانی تأثیر زیادی بر روی سبک فیلمسازی من داشتند و وقتی فیلم‌های کلوزآپ و خانه دوست کجاست عباس کیارستمی را دیدم دیدگاه و نگرشم در فیلمسازی عوض شد و مطمئن شدم امکان ساخت فیلم رئال وجود دارد و می‌توانیم چیزی‌هایی که در اطرافمان اتفاق می‌افتد و می‌بینیم را به قصه تبدیل کنیم.
جای شانکار ادامه داد: من از طریق فیلم‌های ایرانی با فیلم رئال آشنا شدم و فیلم خودم که در جشنواره فیلم فجر حضور داشت یک فیلم رئال و حاصل دیدن فیلم‌های ایرانی است.
وی در ادامه بیان داشت: از اینکه فیلمم در ایران نمایش داده شد و تماشاگران ایرانی آن را دیدند حیرت زده شدم و از اینکه در چنین عمارتی با قدمتی بالغ بر ۱۰۰ سال حضور دارم و فیلمم نمایش داده شد بسیار خوشحالم.
جای شانکار با بیان اینکه عمارت موزه سینمای ایران بسیار زیباست گفت: در این عمارت تاریخی آثار و جوایز فیلمسازان سرشناس ایرانی به نمایش گذاشته شده است و برای ما فیلمسازان از سایر کشورها که شاید تنها اسم برخی از آنها را شنیده باشیم، جذاب است زیرا با دیدن گنجینه آنها آشنایی بیشتری نسبت به آثار آنها پیدا می‌کنیم.
کارگردان فیلم «شیوانا» همچنین خاطرنشان کرد: همکاری فرهنگی و سینمایی بین ایران و هند می‌تواند با برگزاری هفته فیلم و جشنواره‌ها بین دو کشور اتفاق بیافتد. خوشحالم در جشنواره فیلم فجر حضور پیدا کردم زیرا فرصتی فراهم شد تا با تهیه کننده‌ها و پخش کننده‌های ایرانی آشنا شوم و فیلم‌هایم را در ایران نمایش بدهم زیرا فیلم‌های من شبیه فیلم‌های ایرانی است.
وی در پایان بیان داشت: تصور می‌کنم اگر هنرمندان ایرانی هم در جشنواره‌ها و بازار فیلم هند حضور داشته باشند آشنایی‌ها و ارتباط‌ها در حوزه سینما بیشتر می‌شود. البته در هندوستان بیشتر فیلم‌سازانی همچون مجید مجیدی، اصغر فرهادی و عباس کیارستمی از ایران را می‌شناسند. امیدوارم براتون خبر   روایت فیلمساز هندی برنده سیمرغ از حضور در «فجر»/ حیرت زده‌ام براتون مفید بوده باشه

 
2023-02-12 18:02:06